Až na dno

Thierry Flamand

Kostýmy:

Bina Daigeler

• xxmartinxx

Film, o kterém nejde říct nic jiného, než že asi existuje. Unylá manýra podceňující diváky tak moc, že každá vnitřní myšlenka musí být verbalizována hrdiny i ve chvílích, kdy nemají s kým mluvit, tak prostě své pocity říkají sami sobě. 50 %(19.4.2018)

• Kaka

Takhle vypadá absolutní tvůrčí bezradnost. Rádoby hluboké melodrama špióna s profesorkou bio-matematiky má grády leda tak když kameraman najíždí panorámata břehů Velké Británie. McAvoy čím starší tím nudnější a překvapivě ani Vikander nevypadá extrémně zůčastněně. Tam bych ovšem viděl vadu spíš v tom jak jsou postavy napsané. Celou dobu se nám tvůrci mermo-mocí snaží do hlavy napasovat osudový příběh dvou odlišných lidí, kteří spolu prožijí intenzivní romantiku na čarokrásném místě (což je ok) a dost nešikovně následně máme možnost vidět fázi odloučení. Tedy cca polovinu filmu, kde se divák u postavy McAvoye vlastně vůbec nedozví co, kde, jak, proč a postava Vikander se chvíli chová jak nasraná puberťačka a za dvě minuty roztomile dumá nad stvořením světa. Vyměnit režiséra, netlačit tolik na pilu a méně sofistikovaně žvanit, bylo by to tak o dvě třídy lepší, protože herecký potenciál to celkem má a vizuálně je to důstojně provedené.(16.4.2018)

Submergence mohlo být velmi dobré drama, kdyby se z něj vytřískalo ještě mnohem víc. Bohužel děj podle mě jel jen na půl plynu a byl poutavý jen díky pasážím s McAvoyem, na druhé straně pasáže s Vikander táhly film ke dnu (doslova). McAvoy předvádí opět skvělý výkon, on byl z 90% důvodem, proč jsem Submergence potřebovala stihnout ještě na Febiu. Jak už jsem naznačila jeho "půlka" byla vynalézavá, dojemná, dramatická, řekněme i akční oproti těm částem s Vikander, kde jsme vlastně jen sledovali, jak jí její odloučení s Jamesem ničí psychiku, soustředění na práci, probouzí v ní strach a stále se s ním opakovaně snaží navázat kontakt. Kdyby byly tyhle dvě roviny trochu rafinovaněji propojeny, věřím, že by byl zážitek silnější, protože naneštěstí se děj silně vyvíjí jen v tom Jamesově příběhu. Závěr pak ale stejně nějak podivně vyšuměl, takže mi čelist nakonec nespadla ani tak. Ale asi jsem se zamilovala do toho hotelu, kde se ti dva seznámili. FebioFest 2018(12.4.2018)

Krásné exteriéry v Normandii, i hotel kam se ráda podívala. Slečna profesorka měla moudře vypadající brýle, agent taky nebyl k zahození, ale celé mi to přišlo že tvůrci hodně tlačili na pilu aby z toho byla nějaká cena. Unavovalo mě neustálé snažení se dovolat do Afriky i podmínky pobytu agenta v zajetí u teroristů. A ten konec...(21.3.2018)

• Biopler

Chémia medzi McAvoy a Vikander v pohode. Je to milé, úsmevné, dá sa na to pozerať. Zvyšok, teda príbeh to je už otázka na rejžu, že čo to malo byť. Na jednej strane sledujeme neustále neúspešné pokusy o spojenie zo strany Danielle, táto línia príbehu prakticky nič neponúka. Druhá strana, teda Jamesove africké dobrodružstvá, sú o čosi zaujímavejšie, ale koniec koncov vedú do slepej uličky ako i celý film. Snímok však spraví perfektnú reklamu istému hotelovému komplexu v Normandii.(20.3.2018)

Lovestory po Wendersovsku. Alicia jako vždy skvělá McAvoy mi tentokrát nevadil.(22.3.2018)

• hazdrova

Ja musím povedať, že som videla potenciál. Videla som aj hercov. Videla som aj kameru a krásne prostredie. Ale tento film dokazuje, že to nestačí. Linka je trhaná, príbeh dobre nenadväzuje, a úplne z toho kričí, že to že nie je zámer. Proste to posrali na plnej čiare. A ešte mi aj ležie na nervy tá krivozubá Vikander. 2,3*(23.4.2018)

Film má napětí i psychologický rozměr a chválím distributora za trefný název. Oba hrdinové se dostanou až na dno a je jim dána možnost se odrazit. Anebo ne?(25.4.2018)

Artovka s dvěma příbehy a jedou love story. Bohužel opět se jedná o film bez jasného konce což je poslední dobou velký trend. Přijde mi, že někde to proste nefunguje, tady by si to zasloužilo nějaké vizuálnější rozuzlení, jelikož dvojice Vikander McAvoy se k sobe krásně hodí.(15.4.2018)

Tento film budete, buď milovat nebo nenávidět. Podle toho jestli máte rádi ostatní Wendersovi filmy plné dlouhých filozofických promluv. K tomu porce nádherných romantických záběrů. Nejvíc mne ale u filmu dostal výběr hlavních hrdinů - tak výbornou chemii mezi hlavními postavami má dne málokterý film. P. S. James McAvoy by byl ideální kandidát na příštího Jamese Bonda.(23.3.2018)

Pomerne svižný začiatok vystrieda zbrklé rozlúčenie dvojice a následne rozdelenie filmu na dve časti. Tá s Danielle bola poriadne nudná aj vzhľadom k tomu, že sa v každom zábere snažila dovolať Jamesovi. Jeho prvá polovica bola tiež pomerne o ničom, keďže sme mohli vidieť len nekonečné monológy a tmavé zábery, no potom sa to na jeho strane konečne pohlo smerom vpred. Záver filmu mi ale prišiel trošku nelogický, no celkovo to zase nebolo až také zlé - 60%.(24.4.2018)