Až na dno

Thierry Flamand

Kostýmy:

Bina Daigeler
  • Kaka

Takhle vypadá absolutní tvůrčí bezradnost. Rádoby hluboké melodrama špióna s profesorkou bio-matematiky má grády leda tak když kameraman najíždí panorámata břehů Velké Británie. McAvoy čím starší tím nudnější a překvapivě ani Vikander nevypadá extrémně zůčastněně. Tam bych ovšem viděl vadu spíš v tom jak jsou postavy napsané. Celou dobu se nám tvůrci mermo-mocí snaží do hlavy napasovat osudový příběh dvou odlišných lidí, kteří spolu prožijí intenzivní romantiku na čarokrásném místě (což je ok) a dost nešikovně následně máme možnost vidět fázi odloučení. Tedy cca polovinu filmu, kde se divák u postavy McAvoye vlastně vůbec nedozví co, kde, jak, proč a postava Vikander se chvíli chová jak nasraná puberťačka a za dvě minuty roztomile dumá nad stvořením světa. Vyměnit režiséra, netlačit tolik na pilu a méně sofistikovaně žvanit, bylo by to tak o dvě třídy lepší, protože herecký potenciál to celkem má a vizuálně je to důstojně provedené.(16.4.2018)

Tento film budete, buď milovat nebo nenávidět. Podle toho jestli máte rádi ostatní Wendersovi filmy plné dlouhých filozofických promluv. K tomu porce nádherných romantických záběrů. Nejvíc mne ale u filmu dostal výběr hlavních hrdinů - tak výbornou chemii mezi hlavními postavami má dne málokterý film. P. S. James McAvoy by byl ideální kandidát na příštího Jamese Bonda.(23.3.2018)

Krásné exteriéry v Normandii, i hotel kam se ráda podívala. Slečna profesorka měla moudře vypadající brýle, agent taky nebyl k zahození, ale celé mi to přišlo že tvůrci hodně tlačili na pilu aby z toho byla nějaká cena. Unavovalo mě neustálé snažení se dovolat do Afriky i podmínky pobytu agenta v zajetí u teroristů. A ten konec...(21.3.2018)

• hazdrova

Ja musím povedať, že som videla potenciál. Videla som aj hercov. Videla som aj kameru a krásne prostredie. Ale tento film dokazuje, že to nestačí. Linka je trhaná, príbeh dobre nenadväzuje, a úplne z toho kričí, že to že nie je zámer. Proste to posrali na plnej čiare. A ešte mi aj ležie na nervy tá krivozubá Vikander. 2,3*(23.4.2018)

Submergence mohlo být velmi dobré drama, kdyby se z něj vytřískalo ještě mnohem víc. Bohužel děj podle mě jel jen na půl plynu a byl poutavý jen díky pasážím s McAvoyem, na druhé straně pasáže s Vikander táhly film ke dnu (doslova). McAvoy předvádí opět skvělý výkon, on byl z 90% důvodem, proč jsem Submergence potřebovala stihnout ještě na Febiu. Jak už jsem naznačila jeho "půlka" byla vynalézavá, dojemná, dramatická, řekněme i akční oproti těm částem s Vikander, kde jsme vlastně jen sledovali, jak jí její odloučení s Jamesem ničí psychiku, soustředění na práci, probouzí v ní strach a stále se s ním opakovaně snaží navázat kontakt. Kdyby byly tyhle dvě roviny trochu rafinovaněji propojeny, věřím, že by byl zážitek silnější, protože naneštěstí se děj silně vyvíjí jen v tom Jamesově příběhu. Závěr pak ale stejně nějak podivně vyšuměl, takže mi čelist nakonec nespadla ani tak. Ale asi jsem se zamilovala do toho hotelu, kde se ti dva seznámili. FebioFest 2018(12.4.2018)

• - Natáčelo se ve Francii, Německu, Španělsku, Faerských Ostrovech a Džibutsku. (PaTeXx)