poster

Florén

 • Itálie

  Fiorile

 • Francie

  Fiorile

 • Slovensko

  Floreal

Drama

Itálie / Francie / Německo, 1993, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(13.9.2006)

 • Crocuta
  *****

  Výborný film - ale co to zde figuruje za prapodivný (či spíš debilní) český překlad názvu? Snímek se jmenuje Floreal podle označení, jež měl ve francouzském revolučním kalendáři Měsíc květů (stejně jako například Měsíc rašení se jmenuje Germinal). Ostatně pod názvem Floreal jej vysílala i ČT. V ději samostném to má své opodstatnění, narozdíl od pofidérního Florénu.(22.6.2007)

 • Iggy
  *****

  Na pozadí italských dějin od Napoleonova tažení, přes vznik samostatného státu, fašismus až do současnosti se vine nit příběhu rodiny Benedettiů (Požehnaných). Ovšem truhla plná zlata, uloupená kdysi francouzským vojákům, přinese mnoha budoucím členům rodiny neštěstí a přezdívku Maledettiové (Zlořečení, nebo Prokletí). Po více než sto let přináší draze vykoupené krvavé zlato celému rodu pouze zkázu. Nad všemi zlověstně visí stín nevinného poručíka Jeana, který byl krátce poté, co nalezl štěstí a lásku Elisabetty Benedettiové, chamtivostí a hloupostí její rodiny odsouzen k smrti. Žádná z generací nenajde lásku, která by záhy neskončila tragicky. Jejich potomci jsou počati za vypjatých dějinných událostí, nikdo z nich nepozná vlastního otce a všichni umírají mladí a nevinní. Tragická sága, jejíž příběh je ale snad až příliš románový. Tavianům se moc hezky daří přechody z reality do vzpomínek. Taky zdánlivě nudnou italskou vnitrozemskou krajinu a přírodu využívají takovým způsobem, že z ní na nás dýchá neopakovatelné kouzlo. Povedené obsazení herců, kteří ztvárnili členy rodiny v různých generacích. Snad jen konec vyšumí tak nějak do ztracena.(23.5.2007)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1993 - Nominácia na 1. cenu(25.3.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace