Zabiják & bodyguard

• Česko Zabijákův osobní strážce (více)

Nejlepší bodyguard na světě dostane nového klienta, nájemného vraha, který musí svědčit u Mezinárodního soudního dvora. Aby se včas dostavili k soudnímu řízení, musí oba zapomenout na to, že jsou tak trochu jiní a že si možná až příliš lezou na nervy. (Vertical Entertainment)

Gilmour93

Tvrdit, že Reynolds je schopný herec, je stejný nesmysl, jako kdybyste řekli, že je Salma náctiletá šereda nordického typu, ale naštěstí je tu jeden mothafucka element, který tu nevyrovnanou buddy movie drožku táhne koňskou silou. Vysvětlí mi někdo, jak to ten důchodce dělá, že je pořád ve stejné formě, jako když snídal Big Kahuna burgery?! Scény jako „Láska na první pohled za doprovodu Lionela Richieho“ (La Cucaracha Jackson při ní hází neuvěřitelné pohledy) či bitka v železářství dávají trochu zapomenout na pomalejší rozjezd, levně vypadající digiprotlak a pro zvolený styl poněkud nemístnou povahu teroru diktátora Oldmana (zabití dítěte, kamion v davu). Tím mísením nyní docela citlivých témat a ujeté nadsázky kola Hughesova povozu kapánek zaskřípala.. Apropo, kdyby to Whitney nepřeháněla s kokainem, mohl nyní čela hitparád okupovat hit „I will always hate you“.. ()

Sarkastic

„A jaký je náš slogan?“ - „Nuda je vždy nejlepší!“ Že je snímek zcela předvídatelný a natočený maximálně na efekt, aby snad každá scéna vyzněla „cool“? Ano, je. Že to byla neuvěřitelná blbost? Byla, ale tak strašně zábavná, pohodová a odsýpající, že jí rádi odpustíte nejedno klišé. Upřímně řečeno, už dlouho jsem neviděl „buddy film“, který by dokázal s takovou lehkostí a samozřejmostí vzpomenout na klasiky žánru, nejvíc mi v hlavě rezonuje Poslední skaut, a ačkoliv se této pecce rovnat nemůže, alespoň se jí zdatně přibližuje (což je kompliment sám o sobě). Zběsilé tempo, nadsázka, spousta akce, krve, vtípků, výborně sehrané ústřední duo (na čemž u daného žánru záleží možná vůbec nejvíc), perfektně obsazená Salma Hayek (nemusím být jejím obdivovatelem, abych docenil, že tahle role je přesně pro ni) a (mimo jiné) lokace Holandska, jehož „kulisy“ dodávají filmu ten správný prostor pro jednu nekončící honičku. Možná neobjektivní, ale za mě silné 4*. „Vem to z tý lepší stránky. Pořád máme dodávku těch padouchů…“ ()

TeeAge

| Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 176.6 miliónov $ | Obnovená Kobra Jedenásť s L. Jacksonom a Reynoldsom. Prekvapivo šťavnaté auto-moto-člno naháňačky s fyzicky nahratými búračkami, len výbuchy sú škaredo digitálne. Humor funguje len miestami, ale akcia to vynahradí. Toto natočiť za 30 mega je dnes asi fakt umenie, klobúk dole. ()

sniper18

Určite ma teší, že aj v dnešnej dobe sa občas dá nájsť v kinách nejaká odľahčená akčná zábava v eRkovom štýle, ako boli nedávni Nice guys alebo najnovší The Hitman's bodyguard, ale že by zniesli porovnanie s klasikami žánru, ktoré vznikali na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, tak to ani omylom. Základom je vhodné obsadenie a to v tomto prípade vyšlo podstatne lepšie, než som čakal, Ryan Reynolds nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov a jeho humor vôbec nemusím, ale tentoraz mi prišiel sympatický a celkom ma bavil a Samuel L. Jackson je stávka na istotu, pričom tu odviedol jeden z jeho najlepších výkonov za posledné roky a našťastie aj spolu im to sedí a tak chémia funguje veľmi dobre. A ani ostatné postavy nesklamú, Gary Oldman síce nemá moc priestoru, ale diktátor mu sedí, bavila ma aj Elodie Yung, len tá Salma Hayek mi tu prišla trochu navyše. So zápletkou tiež nemám väčší problém, spojiť bodyguarda s nájomným zabijakom bol zaujímavý nápad a mám rád tieto typy, kedy sa musia hlavné postavy dostať do určitého času na určité miesto, v tomto prípade sídlo medzinárodného súdu v Haagu. Len to nemuselo byť tak dlhé, prvé dve tretiny mi prišli príjemne svižné, ale potom to začne trochu drhnúť, potrebovalo by to o tých dvadsať minút skrátiť. Ale problémom je, že film chce byť neustále odľahčený za každú cenu a to mu podkopáva nohy. Všetky žánrové klasiky, ako Posledný skaut, Smrtonosné zbrane a podobne vedeli, kedy majú byť vtipné a kedy zase vážne, pričom si štýly navzájom neškodili, práve naopak a fungovalo to na jednotku. Ale tu sa zámerne kazí každý náznak napätia, čo ma vzhľadom na to, že sa tu rieši snaha dostať vojnového zločinca zodpovedného za genocídu dosť prekvapuje a tak je to regulérna komédia od začiatku až do konca. A nanešťastie nie moc vtipná. Síce som sa pritom ani raz necítil trápne, humor sa držal v neurážajúcich medziach, ale nenašiel som tu ani jednu vtipnú situáciu alebo dialóg, ktoré by skutočne stáli za to a stáli by za zasmiatie, len pár úsmevných momentov. Našťastie lepšie je na tom akcia. Tiež to nie je žiadny zázrak, hlavne sa mi nepáčilo, že to postavy mali až príliš jednoduché, čo mi do tohto subžánru vôbec nesedí, toto nie je žiadne Komando, tieto akčné filmy boli vždy trochu napínavejšie a hrdinovia mali so zabijakmi aspoň trochu problémy, ale tu absolútne nie, zabiť skupinu ťažko ozbrojených žoldnierov v priebehu pár sekúnd je tu úplne bežná záležitosť. Ale zase prestrelky sú celkom slušné a naháňačky tiež, len to nemuselo byť až také digitálne od priestrelov až po havárie a výbuchy, ale bavil som sa a pár momentov aj dokáže vyniknúť. Paradoxne najhoršie sú na tom súboje a pritom sú v mojom obľúbenom štýle, kedy sa protivník rýchlo zneškodní pomocou efektného chvatu, ale aj tu sa mi páčil súboj Reynoldsa so šéfom žoldnierov, ktorý mi prišiel celkom originálne pojatý. Takže celkovo z akcie určite nie som nadšený, ale ten obstojný štandard si celkom drží. A podobne je na tom aj réžia, efekty mohli byť aj podstatne lepšie a nemuselo to byť až tak nútene odľahčené, ale inak si to drží úroveň. Takže na to jedno pozretie je The Hitman's bodyguard obstojná žánrová zábava, ale žiadna klasika sa z toho nestane, radšej si pozriem spomínaného Posledného skauta alebo druhú Smrtonosnú zbraň, než sa znovu pustiť do tohto. 62% () (méně) (více)

3DD!3

Nahláškovaná jízda od začátku do konce. Jackson je za božana a Reynolds v Deadpool módu (vlastně by mohlo jít o prequel). Akce parádní, lokace neokoukané. Navíc takhle vymazlenou old school honičku (člun, motorka, auto) jsem viděl naposledy v Božské relikvii od Jackieho Chana. Posraná Praha! ()

Kaka

Hughes nekope první akční ligu jako kolegové Stahelski nebo Leitch, takže i když má akce vypadat jako ta ve Wickovi, nebo Atomic Blonde, není tak dobrá. Občas dokonce některé záběry vypadají jako Van Dammovské béčka z Rumunska. Ale to je jeden z mála neduhů jinak velmi uvolněného, místy velmi zábavného a totálně vyhláškovaného filmu, ve kterém dominuje především ústřední dvoje hlavních hrdinů, ikonický padouch Oldman, který si pořád hraje to své a pořád nás to baví a Salma Hayek, které je 50 a naprosto nepochopitelně vypadá pořád na 30. Asi to člověk nebude mít chuť vidět opakovaně, protože zmízí moment překvapení a podruhé by si uvědomil, jak velká blbovina to vlastně je, ale fajn odlehčená zábava na jedno použití. ()

Spiker01

Do kina jsem se vážně těšil jako ještě nikdy teď o prázdninách a lituji jen toho, že jsem se na to nedostal dříve. The Hitman's Bodyguard je vlastně parodie na přihlouplá akční béčka, kde auta pravidelně nesmyslně vybuchují a také s příměsí romantické linky, hezky po deadpoolovsku. Patrick Hughes je primárně akční režisér, což je na filmu zřetelně cítit celou dobu a ačkoliv akční stránka se rozhodně nezapíše mezi zlatý klenot žánru, díky splašené kameře a stejně tak zběsilému střihu a také kvantitě na mě působila dostatečně epicky na to, abych se bavil a nenudil ani minutu. Pro fanoušky tohoto skomírajícího žánru rozhodně lahoda, jelikož je jí opravdu k mému překvapení hodně, je patřičně erková a brutální a i když cgi vypadá klasicky špatně jako u obyčejných komedií, naštěstí ho není moc. Co naopak suprově vyplňuje dokonalou dvouhodinovou stopáž je ona romantická linka, která dále rozšiřuje podhoubí příběhu a když zazní nějaká stokrát provařená osmdesátková vypalovačka, na mě jakožto beznadějného romantika to prostě fungovalo (přesně jako v Deadpoolovi). Pařezy bez emocí ale mohu uklidnit tím, že těchto momentů, kdy se zběsilý úprk najednou zastaví a konverzuje se nad tím, jak skvělé mají hrdinové příběhu manželky a přítelkyně (Elodie "Elektra" Yung a Salma Hayek, kdo by si taky stěžoval) , není tolik, aby nějak brutálně narušovalo jinak hektické tempo. A to nejlepší si samozřejmě nechávám na konec. Bez hlavní dvojky by Zabiják & bodyguard ani náhodou nemohli tak dobře fungovat a vůbec si nedokážu představit, že by v hlavních rolích byl někdo jiný. Samuel L. "the motherfucker"Jackson nejenže klasicky skvěle hláškuje a trousí jeden draxovský výtlem za druhým, ale i v neuvěřitelných 68 letech uvěřitelně kosí jednoho stojícího panáka za druhým a neztratí se ani v pěstních soubojích, a stejně tak v automobilových honičkách. Naproti tomu je tady dříve zaměnitelný Ryan Reynolds, který právě našel svoji hereckou polohu coby Wade Wilson a přesně to i přenáší sem. Samozřejmě jen nekopíruje známé hlášky z loňského megaúspěchu, ale taktéž jak v akci, tak při špičkování se Samuelem to prostě nemá chybu a musí se to vidět. Tak dokonalou chemii mezi dvěma hlavními postavami, které spolu z počátku nechtějí mít nic společného a posléze si klasicky sednou a diváka pokaždé něčím překvapí, jsem už dlouho neviděl. Uvažoval jsem i o sníženém hodnocení, jelikož po dobrém úvodu jsem se v první třetině nebavil tak suprově, což ale vytěsnil skvělý závěr, který drží plyn až na podlaze a hlavně zavdává mnoho důvodů k větším výbuchům smíchu z celého toho maglajzu, který se přirozeně nebere vážně ani na chviličku. A to se prostě bohužel už dnes vidí málokdy. Od Hadů v letadle Samuelovo nejlepší hlavní role. PS : Jsem velice rád za úspěch v amerických kinech. Klasický sequel asi nedává smysl, ale duchovního nástupce bych si z fleku dal. ()

castor

Jejda, jak já se těšil. Patrick Hughes do první akční ligy nepatří, přesto se snaží a některé sekvence jsou vymazlené. Ovšem jiné dost trikově mdlé. V Interpolu někdo zlobí, sličná agentka tak raději kontaktuje svého bývalého Ryana Reynoldse, který před ztrátou klienta patřil ke špičce osobních strážců, aby pomohl dopravit do nizozemského Haagu zásadního svědka procesu s běloruským diktátorem (mimochodem tahle linie o genocidě se do podobného filmu moc nehodí). Tím svědkem je motherfucker nájemný vrah Samuel L. Jackson. Jenže překážek je hodně. A tenhle ultracool týpek vlastně ani žádnou ochranu nepotřebuje. Což není jediná výtka k zápletce, která je chatrná. A s ní jsou chatrné i samotné dialogy a situace, do kterých se dvojice dostává. Moc jsem se těšil, že zase někdo po dlouhé době udělá pořádný zářez do žánru buddy-movie. Nesourodá dvojice hrdinů by tu sice byla, jenže dost často přijde na citové projevy a vztahové poradenství, vzájemné popichování je naopak úderné jen v minimu případů. Prostě spíš úsměvné, než že by se u výsledku dalo smát nahlas. Ulítlé béčko s áčkovými herci a dialogy, které potřebovaly mnohem větší péči. PS: Prořízlá pusa Salmy Hayek pobaví. ()

Nevka

Ano. Zabiják a bodyguard je sice "béčko" jako řemen, ale rozhodně se nemá za co stydět. Má sympatické herecké obsazení, skvěle padnoucí R-kový rating a pár dost solidních hlášek. Z vedlejších postav nejvíce vyčnívá Kinckaidova manželka (ať už její linka z vězení, nebo barová scéna). Jediné, co mi vyloženě nesedělo byl soundtrack, který hlavně ze začátku připomínal hloupou televizní produkci. ()

*CARNIFEX*

Odľahčená, za vlasy pritiahnutá zábava pre “skromných”. Bavil som sa, na “trojku”. Obdobné filmy nie sú veľmi moja parketa, no toto ušlo, pričom fanúšikov si tento snímok už viditeľne našiel aj bez mojich sprostých rečí ✌️ ()

D.Moore

Půlnoční běh pro nové tisíciletí, jen nepočítejte s třeba jen trochu uvěřitelnou kriminální zápletkou nebo něčím podobným, protože o to tady vážně nejde. Jde o necelé dvě hodiny Samuela L. Jacksona a Ryana Reynoldse, o jejich nejen slovní přestřelky a takovou tu příjemnou "klid, všechno dobře dopadne" atmosféru. Filmu bych nicméně vytknul délku, protože necelé dvě hodiny si opravdu nezaslouží a například druhá velká akční scéna s automobilovou honičkou byla po tom skvělém útěku z Amsterdamu úplně nudná a zbytečná a zachránila ji pouze rvačka v železářství. ()

Wacoslav1

Tak co tu máme? No kapku nadhodnocenou a přehnanou blbost ve který na mě sice moc nefungovali pokusy o humor, ale co se akce týče, tak jsem se nenudil. Kůl vůl Dedpůl Reynolds tu naštěstí nemá dost velkej prostor nato aby to stihnul zkurvit. Nekorektní matafaka negr Jackson si odehraje svůj standart no a Oldman je minimalistický a mrazivě přesný. Akce v Amsterodamu jako by pak vypadla z libovolné Bondovky. Nemá tu samozřejmě moc smysl řešit nějakou story, ale v rámci možností a potřeby žánru to drží jakž takž pohromadě. Mno a co těch pokusů o vtipy týče, tak to aspoň nevyznívá úplně trapně a zhruba tak každýmu pátýmu se zasmějete. Takže nechci tomu filmu dělat nepřiměřenou reklamu ani ho sprdnout pod černou zem. Jako nenáročná buddy movie zábava se solidníma akčníma scénama to rozhodně obstojí.60% ()

Davies182

Krátil bych ty kecy někdy, jinak ale skvěle a zábavně natočená akce, výborná buddy chemie a i prachy na tom jsou vidět... ()

pepo

Veľmi zábavné B-čko. Je tam hromada fajn nápadov, dostatok akcie, krvi aj hlášok. Reynolds síce za Jacksonom nestíha, ale ako dvojica fungujú prekvapivo dobre. Bavil som sa. A dosť dobre. Škoda tých zbytočných pokusov o vážne témy a príšerne zlých trikov. 7/10 s hviezdičkou. ()

Xmilden

A co ta délka Patricku Hughesi? Pro podobnou "zápletku" by přeci bohatě stačila svižná hoďka a půl. Málokdy to napíšu, ale akce je tady prostě hrozně moc a to myslím v negativním smyslu. Některé honičky jsou docela fajn. Například ta na lodi nebo s Fordem, ale celkový dojem z filmu je spíš takový, že jsem z něčeho podobného jako divák asi už vyrost. Přitom se nedá říct, že by ústřední duo nebylo solidně zvoleno. Jak Ryan tak Samuel mají solidní vyřídilku a dostatek slovních nápadů aby se mohli špičkovat po většinu filmu. Trošku tomu ubližuje, že hlavní záporák jen nečině sedí a čeká na vyjádření tribunálu. Holt nikdy člověk nedostane co si zamane, ale tohle nejde označit jinak než za lehký průměr i v rámci žánru. 60% ()

Ampi

Důležité je aby se člověk - divák u filmu bavil, což já jsem se bavil. Možná byl nekorektně konkretní a nahradil bych Bělorusko Kosovem a fiktivního Vladislava Dukoviče Ramushem Haradinajem (nebo fiktivní postavou), který u soudu v Haagu byl a 19 svědků obžaloby zemřelo. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson tvoří dobrou dvojku. Citát filmu: Kdo je horší, ten kdo zabije špatný lidi nebo ten, kdo je chraní? ()

Fiftis

Celý dej je síce len zámienkou na to, aby spolu mohli vyčíňať herecká esá, inak nás príbeh nemá čím prekvapiť. Aspoň že vtipy sú úplne vyšperkované, takto sa nám ani opakujúce sa hlášky vôbec neomrzia. Je tu veľa akcie, ale občas aj dosť zmätok v tom dobrom zmysle slova. Čaká nás likvidácia mnohých zlých chlapcov, ktorí im idú po krku. Veľa strieľania, krvi, naháňačiek v autách, na lodi, na motorke a celkom brutálnych bitiek so všetkým, čo je práve po ruke, či už je to prepisovačka alebo reťaz. Akcie si divák užije naozaj dosť a to často s takým hudobným sprievodom, že scénam dodáva potrebnú nadsádzku a humor. The Hitman's Bodyguard je podarenou akčnou chuťovkou, ktorá po celú skoro dvojhodinovú stopáž neprestáva baviť. Takých odľahčených zábavných akčňákov v kine veľmi nebýva a momentálne sa radí k ohrozeným filmovým druhom, takže by správne naladení diváci nemali ani na chvíľu váhať. Stojí to vážne za to. ()

Shakers

Trailery ma navnadili, dokonca až tak, že som kvôli The Hitman's Bodyguard nakopol svoj dieselový motor, zaradil jednotku, nechal doma frajerku a vyrazil smer kino lebo toto vyzeralo fakt ako štýlová jazda, ale ako už vieme presne toto ukážky za úlohu majú. Určite to poznáte, že po namakanej ukážke ste nadržaný na film, prídete do kina a zrazu zamrznete. Mne sa to nestalo a nebolo to tým, že by nebola zapnutá klíma, ale kvôli tomu, že ten film si drží tu kvalitu s ukážky a ste doslova v jednom ohni (aj vďaka svižnému strihu). Fakt som sa už dávno nepristihol rehotať sa v kine nahlas, ale toto ma prekvapilo, bavilo, dostalo, ale nie až tak, že by ma brucho bolelo. Stručne a jasne od akčnej komédie zamotaný príbeh nečakajte, ten je dobrý a hlavne priamočiary ako od Ingy Lindströmovej, ale narozdiel od starej dobrej Ingy toto baví svojou kadenciou hlášok. Občas sa tu nejaký zásobník vystrieľa a akcie je prekvapivo dosť a je efektívna, ale to čo rozohrá Nick Fury (Jackson) a Deadpool (Reynolds), na to je radosť pozerať. Ešte by som spomenul aj hudbu, pretože ta to vie tiež dobre podporiť. Dlho som sa pri akčnej komédii takto nebavil. Obľúbený soundtrack: Hitman's Bodyguard, Broken Wing. 80% - 4* ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

02.11.2018

Loňská akční komedie Zabiják & bodyguard se Samuelem L. Jacksonem (Skleněný) a Ryanem Reynoldsem (Deadpool) dostane pokračování. Snímek ponese v originálu název The Hitman’s Wife’s Bodyguard a… (více)

Zabiják a bodyguard se vrátí

Zabiják a bodyguard se vrátí

15.05.2018

Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů