To byl váš rok (TV pořad)

Hudební

Česko, 2016, 80 min

• DavidAAAA

Tragédie kterou jsem dokoukal jen proto, že mám rád Tu svoji polovičku a snažím se vcítit do toho, co se jí líbí. Michala Davida mám rád, ale tohle bylo hrůzné. Ne obsahem a tématem, to je OK, ale zpracováním, trapnou dvojicí Pokondr -Ondráček, výběrem účinkujících, z něhož bylo jasně vidět, že pořad musel být co nejlevnější, otrávenými ksichty většiny diváků při záběrech do publika.. Jakej průser s penězma proboha Michal David má, že musí páchat něco takovýho? Jedna hvězdička za pár dobrých momentů.(9.3.2016)

• kingik

Pro mě bylo zcela zásadní, že se v pořadu objevil Víťa Vávra. Zbytek mohl být jakkoliv uhozený, dementní, vyčpělý, ale když se zjevil tenhle buldozer dívčích kalhotek z gymplu, ne těch hezkých kalhotek, co jsou dneska, ale těch z pytloviny a ještě hrubší, jakési blíže neidentifikovatelné látky, nezábavný pořad dostal punc brilantní post-komunistické zábavy, které šéfuje zoufalý dramaturg, nenápaditý režisér a zpitomělý konferenciér. Pokondři už dávno své vtipy vymleli ve svých devastujících "coverech" songů, jen těžko se od nich mohlo čekat něco nového a skutečně vtipného. Není známo, kdo si na ně v zoufalství vzpomněl. Ve výběru účinkujících si produkce pohlídala, aby jejich honorář nenarušil strop. Scéna tradičně špinavá, nějakým způsobem barrandovsky laciná, celkově škaredé prostředí. Chyběly už jen výkaly, ovšem uměleckých výkalů byla přehršel. Koncept neměl daleko k zavrženíhodnému pořadu z produkce Novy "Tenkrát na východě", který dějiny (socialismu) rekapituloval jen o dost teatrálněji. Barrandov si nedá pokoj s vkládáním obřích reklamních bloků s teleshoppingem jako bonus. Já sice chápu, že sada nožů může být perfektní dárek pro přátele, které opravdu nemáte rádi, ale aby to vlezlo na obrazovku i v hlavním vysílacím čase, to už je opravdu trest. Může ovšem nastat i moment, kdy se divák bude těšit hlavně na teleshopping nahrazující hrající si koťata, protože si nelze dost dobře představit, kdo se může dívat na příští vydání tohoto ryze důchodovského pořadu. A Víťa Vávra tam nebude, aby to spasil. 20%(10.3.2016)

• Olík

Jenom taková malá televizní anketka: Mohl by mi někdo vysvětlit proč bych se měl dívat jak čtvrtořadí "umělci" typu Brožové, Matúše, Horváta, Callty a další przní originální písničky let minulých,to vše navíc kořeněné chrochtáním jedné z nejodpornějších kreatur tuzemské hudební historie komunistického exponenta "poupěte Michala"?!?!?! Odpovědi prosím zasílejte na adresu Česká televize, Jindřišská 16, Praha 1, 11150 :D Chápu složenky jsou složenky, ale Těžkej Pokondr krutě zklamal :((21.4.2016)

• ForGump

Myšlení lidí na Barrandově je skvělé. Potom, co se tato televize prezentovala vším tím retrem si řekla, že zkusíme být aktuální. Podařilo se jim dostat do vysílání Partičku. Jenže jaksi mladé publikum na tohle nezareagovalo, a tak po tomto pokusu se opět vrací retro. Stálé opakování a recyklování. Jenže teď to všechno dospělo do absolutního extrému. Přichází Michal David a tradiční barrandovský výplach mozku a prostě komplexní kolonoskopie. Vytahování již téměř mrtvých hvězd, Vlasty Horvátha a koho jiného než Kateřiny Soukupové - Brožové. Mlení idiotských a nevtipných nostalgických keců například o vojně, žvejkačkách a Markétě Muchové obalených na playback zpívaných vykopávek. K tomu do hlediště přišla exkurze žáků 8.A i s paní učitelkou dějepisu. Upřímně řečeno, kdyby někdo padl v 80. letech do kómatu a dnes se probudil a si zapnul TV Barrandov, tak by mu nepřišlo téměř nic jiného a upadl by do něj zase zpátky. Přátelé barrandovští vím, že cílíte na důchodce, ale je už pokročilé 21. století... update: A kupodivu i lidi to částečně pochopili a svým nezájmem o tento formát ho odsunuli do pozdějšího času, takže se může s chutí vrátit Vtip za stovku. Hallelujah...(10.3.2016)

• Big Bear

V každém postapokaliptickém filmu, nebo v každém hororu je nějaký bod zlomu, kdy se zombie začnou vyhrabávat z hrobů. Tyto zombie (navíc nepěkné na pohled díky tlecím procesům) pak děsí, ožírají přeživší a zamořují čisé okolí. Katastrofa je většinou zahájena únikem něajkého viru, přírodní anomálie, jaderného výbuchu atd... Nevím k jakému breakpointu došlo v roce 1989. Skoro to vypadalo, že se všichní s chutí nemohou nabažit toho čerstvého vzduchu, který sem zvenčí začal otevřenými okny i dveřmi silně foukat. Pro některé socialistické sereBrity byl tento vzduch tak čistý, že v něm neuměli dýchat a postupně vymizeli jako trilobité nebo mamuti. Jenže něco se stalo. Nevímce co, ale z práchnivých hrobů nám tu zase vylézají obludné zombie Janda, David, Janků a další... Kupodivu už mají i své nohsledy z mladších ročníků a tak můžeme sledovat kterak se všechty ty mrtvoly ze Superstar a Talentů tetelí blahem ve stínu těchto oživlých mrtvol. Já bych prostě nevěřil, že se toho ještě dožiju. Něco je zkrátka špatně. Nákaza nevkusu či jakési zálibě v kýči v tomto národě buď stále je, nebo je pomalu ale jistě zase chytá. Komančové jsou nedílnou součástí parlamentu a ač ročníky lidových milic, SSM a soudruhů bachařů a VB či STB pomalu vymírají, stále mají nové svěží nadějné kádry, které stejně jako oni poprají zvěrstva spáchaná stranou, která si ani nezměnila jméno. Na hradě sedí důchodce obklopen takovou sbírkou podivných existencí, že by je jiný musel v poledne hledat s lucernou. Snad nám to tedy pak patří, že po obrazovce běhají práchnivějící , obtloustlé zombie úzce spjaté s dobou nesvobody, na kterou dnes dokonce v těchto ,,vzpomínkových pořadech'' s hraným posměškem avšak s těžko utajitelnou slzou v oku vzpomínají.... Některé si dokonce myslí, že patří k těm co utvářeli dějiny hudby v ČSSR :-) !!! Za mně totální ODPAD jak tomuto pořadu tak celé Tv Barrandov, kterou by měla rada zakázat z důvodu hromadného šíření nevkusu a kýče. Michal David prezentující s úsměvem socialistické reklamy všech těch výrobních družstev, výrob, jednot a NP je krystalickou nejčisčí formou toho všeho.(13.8.2016)