Akta X – Akta 2: Hnízdo

(video kompilace)
  • USA The X-Files – File 2: Tooms (více)

Tři lidé jsou mrtví, stali se obětí brutálního masového vraha. Zvířecí zabiják vytrhne svým obětem játra a potom zmizí. Záhadně opustí každou místnost bezpečně uzavřenou zevnitř. Neskutečně prodloužené otisky prstů nalezené na místě činu ukazují na vraha 30 až 60 let starého. Agenti FBI Fox Mulder a jeho partnerka Dana Scullyová identifikovali podezřelého. Mulder věří, že narazili na 100 let starého mutanta, který je díky své biologické abnormalitě schopen podle potřeby měnit tvar svého těla. Teror začal a oni ho musí zastavit. Vzrůstající násilí, které se rozpoutá po otevření této složky Akt X, vám způsobí mrazení v zádech. Jen jedna věc je jistá... teror je nekonečný. (Bontonfilm)

filmmovier

Legendární Škvíra je po Domově asi tím nejlepším z celého seriálu a jednoznačně jedním z nejnapínavějších dílů. Tooms je fantastická postava, geniálně zahraná vynikajícím Dougem Hutchinsonem. První epizoda (1x03) je naprosto perfektní hororové drama se silným příběhem, druhá část Tooms (1x21) je sice slabší, ale rozhodně ne zbytečná. Jako celek jsou ale perfektní případ toho, co mám na tom seriálu tak strašně rád. 100%. ()

ARI50

Seriál je podle mě dostačující i když zpracování přineslo solidní podívanou. Spojitost není špatná. ()

Davies182

Z jakéhosi úchylného důvodu zřejmě nejprovařenější dvojdíl v Čechách a na Moravě. Dlouhý prstíky jsou sexy, kominík je nedoceněná profese a úkryt z novin a žluči jsem si v pokojíku jako malej stavěl x-krát! ()

lykan9

Celkově je seriál Akta X skvělý a úžasný, ale když už bych chtěl něco z tohoto seriálu vypíchnout, tak to bude právě dvoudíl Hnízdo a Tooms. Doug Hutchison svou roli záporáka zvládl na výbornou a rozhodně patří nejen on, ale celý tento případ Muldera a Scullyové mezi to nejděsivější, co Akta X předvedla. ()

VanTom

Spojení dvou asi nejnezapomenutelnějších epizod (1x03 a 1x21) první sezóny, která mne jinak z dnešního pohledu už příliš nepřesvědčila. Sériový vrah Eugene Tooms, schopný se protáhnout sebemenší škvírou a potřebující pozřít patery liská játra, aby mohl po dalších 30 let hibernovat, se IHMO stal nejvýraznějším jednorázovým (tedy "dvourázovým") záporákem celého seriálu. PS: Až v tomto 21. dílu se na scéně vůbec poprvé objevil ředitel Skinner. ()