Gloria Vanderbilt a Anderson Cooper: Rodinná historie

• USA Nothing Left Unsaid: Gloria Vanderbilt & Anderson Cooper

Gloria Vanderbiltová, která se narodila do jedné z nejbohatších a nejznámějších rodin v americké historii, prožila více než devadesát let na očích veřejnosti. Nesmlouvavě usilovala o lásku, rodinu i kariéru, zakusila obrovskou tragédii a zároveň nebývalý úspěch. V celovečerním dokumentu z produkce HBO Documentary Films se Vanderbiltová a její syn, oceňovaný televizní reportér Anderson Cooper, s odzbrojující upřímností ohlížejí za Gloriiným pozoruhodným a stále plodným životem. Film režisérky Liz Garbusové, v němž se prolínají archivní záběry s doposud nezveřejněnými domácími nahrávkami pořizovanými v průběhu osmi dekád až do současnosti, vykresluje intimní portrét jedné z nejvíce fascinujících amerických rodin. Cooper a Vanderbiltová vyprávějí prostřednictvím řady upřímných rozhovorů příběh o své minulosti i současnosti, ztrátách i láskách a ukazují, jak se jednotlivé životní vzorce opakují těmi nejneočekávanějšími způsoby. (HBO Europe)

Rex Mundi

Natrafila som na dokument náhodou na HBO a ihneď ma zaujal. Bola som vtedy unavená ako prasa, tak som si ho dala znova nahrať, a potom si ho pozrela ešte raz celý. Svojím spôsobom bol fascinujúci. "Poor little rich girl" a 90 rokov jej života, skoro celé 20. storočie a ešte začiatok ďalšieho. K tomu jej obrazy a pamäťové boxy, ktoré sa mi naozaj páčili. Neviem, čím to bolo, ale táto stará pani, na prvý pohľad vyhladená plastikami za hranicu nutnosti, si ma získala. Sranda, kedysi dávno sa mi páčila vôňa s názvom Vanderbilt, pravdepodobne tiež patrila do jej produkcie. A tvár jej syna som už videla v spravodajstve, ale nikdy o ňom nevedela nič viac. Rozhodne mi nenapadlo, že je z takejto rodiny. ()