Já, společnice (TV seriál)

The Girlfriend Experience

• Austrálie

The Girlfriend Experience

USA, 2016–2020, 17 h 43 min (Minutáž: 24–31 min)

Riley Keough, Paul Sparks, Mary Lynn Rajskub, Michael Therriault, Kate Hewlett, Alexandra Castillo, Parveen Kaur, Shaun Benson, Jeff Clarke, Kate Lyn Sheil, Elisa Moolecherry, James Gilbert, James McGowan, Gia Sandhu, Eric Woolfe, Krista Patton, Shane Carruth, Michael Countryman, Geoffrey Pounsett, Martin Doyle, Jackamoe Buzzell, David Tompa, Anna Friel, Louisa Krause, Narges Rashidi, Kimberly-Sue Murray, Ruben Rivera Laguna, Jasmin Geljo, Trevor Hayes, Allison Hossack, Bea Santos, Jonathan Whittaker, Carmen Ejogo, Tunde Adebimpe, Morgana Davies, Vic Browder, Kevin Wiggins, Frances Lee McCain, Eric Steinig, Rio Alexander, Jenny Raven, Aidan Devine, Bill Lake, Nicholas Campbell, Brad Borbridge, Amy Seimetz, Sabrina Grdevich, Gord Rand, Paulino Nunes, Matthew Edison, Emily Coutts, David Richmond-Peck, Jim Codrington, Tony Nappo, Kristian Bruun, Frank Chiesurin, Kevin Hanchard, Tyler Hynes, Duane Murray, Neil Crone, Mark Quigley, Maxwell McCabe-Lokos, Matthew Bennett, David Ingram, Kevin Jubinville, Shauna MacDonald, Harmony Korine, Graham Cuthbertson, Natalie Krill, Hank Rogerson, Eric Johnson, Oluniké Adeliyi, Luce Rains, Vanessa Matsui, Vas Saranga, Julian Bonfiglio, Stephen Bogaert, Christopher Morris, Eb Lottimer, Morse Bicknell, Debrianna Mansini, Milton Barnes, Joshua Peace, Michael Cram, Ann Pirvu, Emily Piggford, Parisa Fitz-Henley, Robert B. Kennedy, John Hoogenakker, Andrea Davis, Oliver Becker, Hamza Fouad, Taso Alexander, Fredrick Lopez, Drew Nelson, Ian Lake, Darrin Baker, Peter Valdron, Anthony Sherwood, Ish Morris, Craig Burnatowski, Dwight Ireland

Komentáře uživatelů k TV seriálu (18)

Hodně zvláštní artová záležitost (pro ujasnění - soft porno), která se i přes krátkou stopáž a řadu odvážných scén občas hodně vleče, aby záhy vytřela zrak nějakou výtečnou epizodou. Vývoj hlavní postavy je ale takový polovičatý a stejně jako o samotném seriálu místy nevíte, co si o ní myslet. Rozhodně to ale stojí za zhlédnutí. 1. série - 70%(25.5.2016)

• dO_od

// Suchý shit bez duše, který tak tak obstojí díky slušivé Riley Keough v hl. roli, jinak je to ale již stokrát viděné, povrchní a hrozně špatně podané drama o nepříjemně arogantní pipce, kterou nepohání nic jiného než čistá vidina peněz. Těžko říct, komu se tenhle typ seriálu může líbit, já mezi takové lidi ale určitě nepatřím. Po dvou dílech 3/10 a končím.(15.4.2016)

[Vše jste viděli už v Jeune & jolie] --- Riley Keough je mi celkem líto. Nejspíš už navěky bude mít na talíři "vnučku Elvise Presleyho" (zatimco pro mě je spíš mladší verzí Mirandy Raison), přitom tenhle seriál beze špetky inovace táhne s relativnim přehledem, a to vážně nejen svym zevnějškem.(13.4.2016)

• MoiJe

Citim sa trochu podvedena, ocakava som, ze za tym bude viac. Ovela viac. Poslednych par epizod uz som dopozerala len zrychlene v ocakavani vyvrcholenia, ktore neprislo. (Seriozne, 13 epizod po cca 25 minut a my minutu sledujeme, ako ide cez byt alebo ako niekto vystupuje z auta a ide k domu, asi len aby sme zabili nejaky cas do dalsieho vzdychania...) // S2 vyzera byt samostatny pribeh co epizoda. Videla som dva. Treti uz neuvidim.(11.4.2016)

• Politik

Námět super, ale je to fakt slabota. Krátké epizody a poměrně o ničem. Škoda, chybí tomu pořádný náboj.(16.5.2016)

Riley Keough je krásná a tak zvláštně divná, zároveň žhavá i chladná, stejně jako tenhle seriál, o kterém člověk neví, co si má myslet. Je to art, jehož smysl mi uniká? Je to soft-porno proložené krimi thrillerem z právnického prostředí, kterému stejně nerozumím? V druhé sérii se najednou zničehonic objeví 2 nové postavy, které nejsou tak krásné jako Riley. Ale mají charisma a sex appeal a mění se to v lesbi show, takže koukáme dál. Spoustu věcí mají obě série společné - nepochopitelné chování a pohnutky postav, nevysvětlené věci, nesrozumitelné zápletky mezi erotickými scénami, některé epizody naplněné balastem a nudné, ale je tam hodně sexu, je to krátké a dobře se na to dívá a rychle to utíká.(25.4.2020)

• Lachtaan

Velký seriálový krok vedle. Větší výnosy by snad tvůrcům vynášelo, kdyby ty jediné snesitelné scény tohoto seriálu sestříhaly dohromady a vydávaly na webech pro dospělé. Jinak samotný děj je totálně neschopný a sušší než léto v centru Austrálie.(28.2.2018)

Čo ja viem, ona bola dosť taká pripečená dáka, ale dobre sa pozeralo na to, jak sa to pripeče ešte viacej.(9.7.2016)

Riley Keough zatraceně sexy.(19.11.2017)

• guri

Je dost smutne, ze aj na pri malom pocte kratkych (polhodinovych) epizod a nie nezaujimavom obsahu to dokaze tak velmi nudit...(9.2.2020)

Pokud je Soderberghův film z roku 2009 společenskou kritikou, seriál je spíš konvenčněji natočeným a nepříliš vytěžujícím konstatováním. Načrtává pohled, který by mohl přiblížit prázdnotu světa vyšších pater byznysu. Zmůže se ale hlavně na sex v hotelových pokojích a vyvolává pocit vysoce elegantní červené knihovny pro lidi bez emocí (this is it). Nevím, jestli jde o nějakou studii, o hrdince se nic hodnotného nedozvíme. Jednotvárné vyprávění a prostředí nicméně vytváří atmosféru, která na mě působí věrohodně (jen schopnosti Christine jsou trochu surreálné). Nejspíš jde o takovou postfázi předchozího konceptu, která už ukazuje svět, v němž hodnota člověka přiznaně plyne z toho, jak vysoko stanoví svou cenu na trhu. S jinou herečkou bych možná hodnotila hůř, ale už od Mad Maxe jsem si docela oblíbila Riley Keough.(1.3.2020)

• viviak

žiadny extra počin. je to zatial dost nudne a trpi to klasickym syndromom kedy sa citim trapne za hercov :D taktiez netusim kam to cele smeruje ale mozno sa ta co ju nato nahvorila odkrgluje...no a mozno kristiiin si zalozi vlastnu eskort firmu, who knws. kazdopadne este nejaky ten diel pozriem a uvidim ako dalej. zatial je to vsak dost povrchne. po 4 dieloch:hlavna prestavitelka sa 75% casu tvari ako robot coz. taktiez problem mam stym, ze je to cele len work sex repeat. nic viac. ako ok nejaky ten minidej sa v kazdej epizode najde ale stale je to take nejakepovrchne a vela krat ked sa clovek nad tym zamysli aj nerealne. no urcite by napriklad stihala chodit do rorobty a sukat s tromi ci kolymi typkami. no a este aj predvidatelne-vid to ze si to rozdala so sefom.(14.4.2016)

1 série: poněkud zvláštní věc. S osobností Christine jsem se snažila nějak propojit a dívat se na dění jejíma očima, zcela se mi to ale nepovedlo. Ze začátku jsem chápala vidinu peněz a v podstatě luxusního života během normálně dost náročného studia práv a tak trochu mi to i dávalo smysl. Vlastně mi to nepřišlo tak špatné. Když se ale objevil Jack, problém s dědictvím Michaela a postupné vyplavování pravdy na porvch, byla jsem opravdu ráda, že tam místo Christine nestojím já. Ke konci už mi její jednání přišlo zvláštní a úplně jsem jí nechápala. Nakonec je to ale vcelku zábavný seriál.(7.7.2019)

S01: Za 24 hodin jsem viděl všech třináct dílů a rozhodně nelituju. Jako psychologická sonda přerodu ambiciózní právničky do prvotřídní šlápoty to funguje opravdu dobře a uvěřitelně. Některé scény byla na můj vkus možná až příliš naturalistické a linka s tím, že chce zničit firmu, kde měla stáž, byla možná trochu navíc. Hlavní herečka každopádně funguje a funguje dobře. Na pohled vypadá nevinně, skoro by se jeden bál, že se rozpadne, ale po večerech nebo obědových pauzách se mění v sexuální mašinu, za kterou by se nemusel stydět ani von Trier. Takže jo, fakt docela dobré a koukatelné drama, jen škoda, že se asi nedočkáme další série. Na druhou stranu, na rozdíl od mnoha seriálů byl tento alespoň nějak dějově ukončen.(15.4.2016)

• kolemjdouc

příšerně utahané.Za mě :pokud by tenhle seriál vysílali jednotlivě jak je zvykem a ne v řadě tak bych ho nedala.Pokud silou vůle vydržíte tak do desátého dílu ,vydržte další a budete odměněni poslední scénou kdy se určitě smíchy neudržíte.tedy v tom lepším případě..Ta trojka mi najednou připadla jako dva zápasníci wrestlingu a ten třetí co pobíhal kolem a hlídal" hmaty a chvaty jako rozhodčí.Jenomže měl ruku v gatích což měl skoro každý herec během celých pět hodin děje.Dívala jsem se jen ze setrvačnosti :jak tohle může dopadnout?(3.12.2017)

• drago111

Dvě hvězdlicky za erotické scény, bez nich by to bylo utahané, bez nápadu prostě nudné.(21.8.2017)

Správné by asi bylo dát "jen" 4 hvězdy, ale tu pátou přidávám jako protiváhu všech těch dvouhvězdových hodnocení. Ano, je to pomalé a není to nijak extra akční, ale ta pomalá tenze, velmi kultivovaná kinematografie... každých 26 minut je požitek. Podobně jako u některých Soderberghových filmů (byť zde jen jako producent) se to může zdát chladné a odtažité, ale mě se to právě proto líbí. Fakt, že přesně nevíte, co si o hlavní hrdince myslet, považuji za záměr, ne chybu.(25.9.2017)

• neskvik

Prva seria pre mna tak za 3, ale druha je este slabsia, este, ze minutaz bola tak na kratko zvolena.(5.3.2019)