Malá sokolnice (festivalový název)

• Nový Zéland

Daisy Ridley (vyp.)

Otto Bell

Zvuk:

Andrew Yarme

51.KVIFF - ale jo, fajn dokumentární film s krásnou kamerou a oku lahodícími exteriéry, ale život mongolských sokolníků je mi asi moc vzdálen, abych byl nějak extrémně rozjařen či dojat. Koment Daisy Ridley trochu na sílu. Ale jako jo, pěkný. 7/10(2.7.2016)

• andreas2

Nejlepší film pro milovníky ženské emancipace v oboru Mongolského sokolnictví.(5.7.2016)

Zajímavá podívaná na nevšední krajinu, obsah i společenský přesah. Režisér je sympaťák 😀. 51. KVIFF(16.7.2016)

Viděno ve Varech. Bylo to na 4* - ale po filmu následovala diskuze, která ještě jednu hvězdu přidala :)(4.7.2016)

Dobrý dokument, hlavně v tom smyslu, jak kvalitně je natočený. Prostředí, které je většině z nás spíše neznámé, je zde natočeno krásnou kamerou, kdy některé záběry jsou skutečně dechberoucí. A přitom je to pořád především film o jedné dívce a o jejím životě. Takový život ale rozhodně nemáte. Krásné poznání jiného místa i světa.(20.6.2017)

Skvela hudba, doladujici letecke zabery krajiny. Mala hrdinka jdouci za svym snem, borici hranice. Nektere vybrane dokumentarni zabery opravdu pobavily. Neni pro slabsi povahy kvuli autentickym zaberum lovu lisky. Ale to je priroda.(2.7.2016)

[MFFKV - 2016] Asi nikdo z Vás nebude úplným expertem na mongolské sokolnictví, ale Malá sokolnice Vás rozhodně zaujme a vtáhne do děje. Aisholpan je mladá dívka, která se chce stát sokolnicí v Mongolsku, kde je sokolnictví výhradně mužskou záležitostí. V tomto dokumentu sledujeme její cestu na sokolnické mistrovství, kde musí bojovat nejen s tvrdou přírodou ale také předsudky. Vypravěče se zhostila Daisy Ridley, která Vás provází úchvatnou krajinou s překrásnými záběry hor. Možná jsem čekal větší problémy ohledně předsudků starších zkušených sokolníků, všechno šlo tak nějak po másle. Celkový dojem je ovšem výborný.(11.7.2016)

"Huuuuuukaa!" Excelentní kamera doprovázená snad ještě lepší hudbou. Příběh malé mongolské dívky, která se chce stát sokolnicí i přesto, že dívky se sokolníkem prostě nestávají. Pobavili starší sokolníci, jejich výrazy a názory na to, že by se nějaká dívka mohla stát sokolnicí, natož pak vyhrát místní festival v daném oboru jen tak nezapomenu. Při jízdě na koni a nahánění lišky tuhne krev v žilách, epické až na dřeň! Moc pěkné. (IFFKV 16´)(2.7.2016)

KVIFF 2016 - Za začátku jsem u toho usínala, až pak teprve před tou soutěží v sokolnictví jsem se probrala a chytlo mě to, začalo mě to bavit, bylo tam trošku napětí a bylo hezké sledovat malou dívku, která si už ve 13-ti letech dokázala vydobýt respekt u mužů, ale i tak to nebylo úplně dokonalé.(9.7.2016)

Malá sokolnice na diváka působí jako tak trochu přeslazená pohádka. Faktu, že se nejedná o fikci, ale realitu lze jen stěží uvěřit. Tím víc mě těší, že se někomu podařilo tento neuvěřitelný příběh zachytit. Navíc divákovu oku lahodí povedená kamera se skvělými záběry zúčastněných orlů a nádhernou krajinou.(11.7.2016)

Dokumentární skoro pohádka o Aisholpan, o první mongolské sokolnici, která s pomocí táty a s podporou celé rodiny dokázala nevídané - vyhrát soutěž orlích lovců a obstát rovněž při zimním lovu v horách. Překrásné záběry mongolské přírody, orlů i zachycení tradičního života v pohoří severní Altaje podbarvují jedineční příběh Aisholpan. Škoda jen, že komentář příliš tlačí na pilu a Otto Bell nezachycuje celý příběh více z povzdálí, s odstupem. Pěkné tři hvězdičky.(3.7.2016)

Cerstvy stopy ve snehu. Lak na nehty. A ta spravna liska.(28.7.2017)