poster

Malá sokolnice (festivalový název)

 • USA

  The Eagle Huntress

 • Velká Británie

  The Eagle Huntress

 • Nový Zéland

  The Eagle Huntress

 • Austrálie

  The Eagle Huntress

Dokumentární / Dobrodružný / Rodinný

USA / Mongolsko / Velká Británie, 2016, 87 min

Režie:

Otto Bell

Kamera:

Simon Niblett

Hudba:

Jeff Peters

Hrají:

Daisy Ridley (vyp.)

Producenti:

Otto Bell, Stacey Reiss

Zvuk:

Andrew Yarme
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brylin
  ***

  Dokumentární skoro pohádka o Aisholpan, o první mongolské sokolnici, která s pomocí táty a s podporou celé rodiny dokázala nevídané - vyhrát soutěž orlích lovců a obstát rovněž při zimním lovu v horách. Překrásné záběry mongolské přírody, orlů i zachycení tradičního života v pohoří severní Altaje podbarvují jedineční příběh Aisholpan. Škoda jen, že komentář příliš tlačí na pilu a Otto Bell nezachycuje celý příběh více z povzdálí, s odstupem. Pěkné tři hvězdičky.(3.7.2016)

 • campix
  ****

  [MFFKV - 2016] Asi nikdo z Vás nebude úplným expertem na mongolské sokolnictví, ale Malá sokolnice Vás rozhodně zaujme a vtáhne do děje. Aisholpan je mladá dívka, která se chce stát sokolnicí v Mongolsku, kde je sokolnictví výhradně mužskou záležitostí. V tomto dokumentu sledujeme její cestu na sokolnické mistrovství, kde musí bojovat nejen s tvrdou přírodou ale také předsudky. Vypravěče se zhostila Daisy Ridley, která Vás provází úchvatnou krajinou s překrásnými záběry hor. Možná jsem čekal větší problémy ohledně předsudků starších zkušených sokolníků, všechno šlo tak nějak po másle. Celkový dojem je ovšem výborný.(11.7.2016)

 • Streeper
  ***

  KVIFF 2016 - Za začátku jsem u toho usínala, až pak teprve před tou soutěží v sokolnictví jsem se probrala a chytlo mě to, začalo mě to bavit, bylo tam trošku napětí a bylo hezké sledovat malou dívku, která si už ve 13-ti letech dokázala vydobýt respekt u mužů, ale i tak to nebylo úplně dokonalé.(9.7.2016)

 • kaylin
  ****

  Dobrý dokument, hlavně v tom smyslu, jak kvalitně je natočený. Prostředí, které je většině z nás spíše neznámé, je zde natočeno krásnou kamerou, kdy některé záběry jsou skutečně dechberoucí. A přitom je to pořád především film o jedné dívce a o jejím životě. Takový život ale rozhodně nemáte. Krásné poznání jiného místa i světa.(20.6.2017)

 • radektejkal
  ***

  Nádherné. Příběh z Altaje, bez zádrhelů a problémů, v krásném počasí, byť občas mrazivém. Jako by na Altaji nebylo počasí, "že byl orla ven nevyhnal". A staříci v tribunálu rozhodčích měnily rázem své tisícileté zvyky. Nicméně orlovnice Aisholpan je sympatické děvče, a alespoň ve filmu si chválu zaslouží. Pozn. 1: Průměrný orel váží 7 kg; káně, kterou jsem uštval na lyžích měla si polovinu. Měla ledem poškozenou letku. Nacpal jsem jí pod bundu za stálého vyhrožování: "Jestli mě tím zobákem klovneš, tak tě zašlapu do sněhu," jsem jí chtěl odvést někam do tepla. Ale stačila asi ta bunda, protože ani ne po půlhodině se mi zpod bundy zadržitelné vysmýkla a odlětla. Pozn. 2: Ve školním věku jsem četl knihu "Čing, hrdý orel Tádžikistánu", takže mám s dravými ptáky zkušenosti (a popsané nejsou jediné). A taky je mám rád.(26.12.2018)

 • - Britský dokumentarista Otto Bell se během natáčení vypravil do pohoří Alta. (Stoka)