Horace and Pete (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2016, 7 h 17 min

Hodnotím po 4.dílech: Fanoušci seriálu Louie a zejména fanoušci jeho stand-upů budou možná lehce zklamáni, protože Louis se rozhodl přidat na divnosti, pomalosti a dramatu, zatímco humoru ubylo. Zcela okatě odkazuje například na legendární seriál Cheers a to záměrně nemoderní kamerou a střihem. Co dodat? Louis CK je stále výborný autor a některé hlášky si okamžitě zamilujete (moje oblíbená je ta: co se stane, když umřeme?), ale pokud si seriál pustíte po jednom z jeho vynikajích stand-upů, asi se se budete i trochu nudit. K ději jen dodám, že se Louis zabývá hlavně konfliktem mezi mladou a starší generaci (týkající se všeho od práce a rasismu, až po sex). Horace and Pete je totiž bar, který má více než 100 letou tradici. Seriál vznikal poměrně rychle, takže se věnuje i současným tématům jako např. uprchlická krize a Donald Trump.(26.2.2016)

Divadelný seriál. Herci sú usporní, ak momentálne nerozprávajú existujú iba ako pozadie. Dojem umocňuje aj prestávke v niektorých dieloch. Ide o bandu dobrých hercov, pracujúcich iba a tvárou a hlasom. Občas to však, aspoň na mňa, pôsobí nudne a strojene. Alda si svoju rolu Strýka Petea užíva, dokonca i výkon C.K. nie je postavený na trefných hláškach. Aj keď tých je dostatok vložených do dlhých a ostrých dialógov, ktoré preberajú všetko možné i nemožné. Je to iní seriál, ťažko ho s niečím porovnať.(24.1.2017)

• ghatos

Celkové hodnocení po 1. díle: Společnost mrtvých stínů v depresivním světě Louise C.K. V tomhle výtvoru zcela zvítězila negace. Od srandy, přes pololegraci se autor propracoval k infekčnímu neléčitelnému smutku. Tahle divadelní situační depka není ani zajímavá v té své krutosti. Únavné dialogy recitované protivnými protivy v nejprotivnějším pajzlu...uf, to se hodně nepovedlo. 5%.(21.3.2016)

Američané uchcávají ze sitcomu bez laugh tracků a uniká jim to hlavní. Zatímco první díly jsem vnímal jako evoluci Louieho, poslední dva, už plně překlopené do dramatu, mě přesvědčily, že něco takového jsem opravdu ještě neviděl. Louis C.K. má v píči, jak seriály píšou a točí a stříhají a prodávají ostatní, neuhýbá před ostrými tématy, politické korektnosti ukazuje prostředník a výsledkem tohohle punkového přístupu je vlastně strašná haluz. Svěží, teatrální, upřímná a lidská. A tím "lidská" myslím totálně zrcadlící hnůj, do jakého jsou lidé schopni spadnout, nebo tam uvrhnout někoho jiného. A hraje v ní Alan Alda. Enough said.(30.6.2016)

tohle nedokážu popsat. něco tak milého, opravdového, smutného a zároveň krásného jsem asi ještě nikdy neviděl. právě jsem viděl díl, kde spolu dvě postavy 40 minut mluvily a byla to jízda. větší než cokoliv, co je schopna současná quality TV nabídnout. a byl to jen dialog. pouhý dialog. dlouhý, geniálně napsaný, geniálně zahraný, nádherně vypointovaný.(23.5.2017)

• - Postava strýce Peta (Alan Alda) byla psána na tělo Joe Pescimu. Ten ale roli odmítl. Byl však přesvědčen o tom, že seriál bude úspěšný. (Sherlock Holmes)

• - Podnik Horace and Pete's je inspirován skutečným a dodnes fungujícím barem jménem McSorley's v New Yorku. Stejně jako v seriálu, jedná se o rodinný podnik s více jako stošedesátiletou tradicí. (fifox)