poster

Zahaleni stínem (festivalový název)

 • Velká Británie

  Under the Shadow

 • Slovensko

  Zahalené tieňom

  (festivalový název)

Horor

Velká Británie / Jordánsko / Katar / Írán, 2016, 84 min

Režie:

Babak Anvari

Scénář:

Babak Anvari

Kamera:

Kit Fraser

Střih:

Chris Barwell

Scénografie:

Nasser Zoubi

Kostýmy:

Phaedra Dahdaleh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Bez dcerky neodejdu 2.0, kdy islámské zákony a zvyky vystřídal úzkostí a strachem živený djinn, co se při svátečních příležitostech převléká do prostěradla s lístečkovým motivem. Řídké okamžiky harašení docela fungují a exotické prostředí se sociálním podtextem jsou Anvariho esy v rukávu, nicméně v početné žánrové konkurenci nedisponuje ničím dalším, co by jeho lehce psychologickou duchařinu pozvedlo. Saddámova silvestrovská petarda v bytě o patro výš však byla nestandardním žrádlem, o tom žádná..(28.3.2017)

 • korbitch22
  **

  Film zajímavý leda svým prostředím a hlavní pohlednou hrdinkou, která mi dala chuť si po projekci pustit porno s Miou Khalifou a to sou zhruba jediné emoce, co ve vás film vyvolá.Psychologické a osobní problémy nějaký muslimský fuchtle jsou zajímavý asi jako telefonní dráty a její dcera byla nesnesitelná čubka.Příběh je první hodinu ubíjející nuda a posledních pár minut kdy se něco děje to nezachrání.Pár lekaček a jinak kde nic tu nic.Takový horor Djinn na stejné téma je mnohem, mnohem lepším filmem a má asi 40%. K demenci hodnocení hororů už se odmítám vyjadřovat.45%.(25.11.2016)

 • J*A*S*M
  ***

  Dobrá psychologická duchařina, ale kecal bych, kdybych tvrdil, že jsem nedoufal v ještě o něco silnější zážitek. Na Babadooka si opravdu nelze nevzpomenout. V porovnání mezi sebou vychází Babadook jako o něco silnější. Under the Shadow má takovou klidnější, plíživou děsuplnou atmosféru, Babadook byl hysteričtější a vyhrocenější. A v obou vystupuje enormně otravné děcko (což je ale v obou případech opodstatněné). Strašení je funkční, ale je ho poměrně málo, nicméně ten film vyvolává nepříjemné pocity i tehdy, když se zrovna žádní djinnové po plátně neprohánějí. Palec nahoru, ale přitlačit na pilu se mohlo.(30.10.2016)

 • Marigold
  ***

  Íránskej horor, co hajpuje Indiewire, jaký to asi bude? Že by overrated? No jo. Sice tu máme závažnou společensko-politicko-emancipační linii, ale ta je utopená topornými dialogy a béčkovými hororovými proprietami. Atmosféra protileteckých poplachů je sice patřičně tísnivá, ale film jí jako všechny ostatní motivy používá strašně přepjatě a prvoplánově. Hrdinka se většinu času chová jako ukázková kráva, někteří herci mluví jak po sežvejkání tuny kátu a největší strach má člověk z toho, že film neskončí. Kamera i ozvučení dobré, ale na víc než dvě tři lehčí leknutí to prostě nestačí. Nicméně využití lepící pásky k boji s démony inspirativní. Druhý díl se musí odehrávat v Jemenu, jinak nehraju.(22.12.2016)

 • Cappuccino
  ****

  Hm hm hmm, príšerne sa nemôžem rozhodnúť medzi tromi alebo štyrmi hviezdami. Na horor som očakával viac desuplnosti, ktorá najmä v prvej polovici filmu dosť absentovala, na druhej strane beriem, že Under the Shadow točil režisér z Iránu a snímok poňal trocha netradičnejším spôsobom, než sme u klasických house hororov zvyknutí (hlavne u tej americkej produkcie), čo sa mi zároveň aj páčilo. Celé to strašenie je väčšinu času dosť nenásilné, netlačiace na pilu (no nebojte, nájdu sa aj poriadne lakačky na myknutie) a je už len na vás, či to budete brať ako plus alebo mínus. Ja sa ale akosi práve nad týmto neviem rozhodnúť, avšak rád by som Under the Shadow videl v červených farbách a toho tromi hviezdami nedocielim, takže to bude za takých 70%, slabšie štyri.(3.11.2016)

 • - Oficiální vyslanec britské kinematografie na 89th Academy Awards 2017. (Hal_Moore)

 • - Timeline: Film se natáčel v hlavním městě Jordánska. Šlo o mezinárodní koprodukci, režie se ujal scénárista filmu a režisérský debutant, Íránec Babak Anvari. Film si odbyl světovou premiéru v lednu 2016 na filmovém festivalu Sundance. Následně byla práva na distribuci zakoupena společností Netflix. Do amerických kin se horor podíval 7. října. (Hal_Moore)

 • - Britský filmový kritik Mark Kermode označil v decembri 2016 Under the Shadow za najlepší film roku 2016. (Karamanlis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace