• julyberda

Kameňákovitá komedie o těch "nejmodernějšich" dětech (příšerní herci), které se dostanou na ten nejburanštější venkov, kde po chvíli odsoudí Prahu, jako místo, kde jsou zjevně všichni naprosto přecitlivělí, závislí na elektronice a "nevlastenečtí". Nuda plná reklam na značky jogurtů a traktorů. Oceňují Valašské nářečí a krásné záběry krajiny.(13.6.2016)

• ZHODNOTITEL

TOHLE BUDE NĚJAKÁ ZÁHADA Odhaduji, že si skupinka autorů řekla, že něco natočí a tak natočili a nakonec to dostali do televize. Jinak nevím, jak by tohle bylo možné. Přemýšlel jsem nad tím, že dám hvězdu a tak dávám, ale dávám ji jenom za kameru, která z toho všeho vychází nejlíp. Ale divák na kameru, nebo světla, nebo obsazení, je-li nezáživný děj, kašle. NEBAVILO MĚ TO(30.3.2018)

• Snorlax

Zdeněk Troška se nemusí bát, může klidně ukončit aktivní kariéru, má zdatné následovníky. Sice na to museli být tři, což je pochopitelné, protože jeden by takovou hovězinu nedokázal spáchat, ale pod heslem „dohnat a předehnat" se stali zdatnou konkurencí Troškových kasovních trháků. Ten obraz vesnice, na které jsou všichni primitivní, mluví podivným jazykem (již zhruba půl století zakotvená pražská představa o nářečí) a nejmodernější z nich už vlastní traktor, mi hned tak nezmizí z paměti. A aby nebylo vší hrůzy dost, abnormálně špatní herci deklamují naprosto absurdní dialogy.(19.2.2017)

• JohnMiller

1* za pokus o pseudoumelecké zábery pre film určený Tv čumilom, inak ďalší slabý odvar toho čo za komunistickej kinematografie fungovalo a keďže tvorcovia s ničím novým nevedia prísť, zoberú si to staré, pomiešajú to z novými technológiami a pozerá to aj tak generácia čo kukala tie staré filmy. Že vás to baví nakrúcať podobné splašky.(6.1.2017)

Celej film jsem se tomu bránil... ale nakonec ač to nechápu .. hodnocení je vesměs kladné.. Citil jsem z toho takovou tu lidskost a dobrotu.. Hlavní role děda ..je teda sakra nesympatickej chlápek.. Celkově mě to zahralo u srdce...i když je to takové ...takové... ještě musím vyzdvihnout zvukovou stránku filmu. 60%(22.2.2017)

• - Manželku Bolka Polívky měla původně hrát Věra Špinarová, ale několik dnů před začátkem natáčení zkolabovala vyčerpáním při své koncertní tour. (Mejlaprod)

• - Historická část filmu se natáčela v identické chaloupce ve Velkých Karlovicích, kde František Vláčil natáčel Stíny horkého léta (1977). Letní taneční zábava, srpnový příjezd rodičů pro děti a všechny letní scény s Bolkem Polívkou se natáčely v lednu 2016. (Mejlaprod)

• - V historické části je ve filmu ukázána jen pětina hrubého materiálu. Z něj již vzniká i hodinový dokumentární film o starém životě na Valašsku. (Mejlaprod)