poster

Moje teta v Sarajevu (TV film) (festivalový název)

 • Švédsko

  Min faster i Sarajevo

 • Velká Británie

  My Aunt in Sarajevo

Drama

Švédsko / Bosna a Hercegovina, 2016, 57 min

Producenti:

China Åhlander

Střih:

Andreas Nilsson

Scénografie:

Lene Willumsen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dzira
  *****

  Pro mne nečekaný vrchol LFS 2017...(1.8.2017)

 • klukluka
  ***

  Film je založen na očekávání, v co že vyústí jedna ohromná, čirým zoufalstvím vynucená lež a na odhalení jednoho dávného tajemství. Odpověď na první výše zmíněnou neznámou mě uspokojila, ve druhém případě v mých očích ale totálně selhal představitel hlavního hrdiny. Jeho návrat k tragickým událostem z doby před dvaceti lety jsem mu nebyl schopen uvěřit. Stejně tak nepřesvědčivé pro mě bylo totální finále. Na to, abych ho přijal, jsem už příliš okoralý. Být mi o dvacet míň, viděl jsem uvěřitelný, velmi dojemný příběh.(31.7.2017)

 • Pierre
  ***

  Což o to. Příběh je to dost zajímavý. Ale ten samotný nadprůměrný film nedělá. Snímek je děsně krátký, což mi připadalo jako divákovi trochu podraz. Ve výsledku Moje teta působí deřavě a přestože, je prakticky vše podstatné řečeno, po projekci jsem cítil, že to bylo trochu rychlé a odbyté. Je to jako když malujete obraz. Vezmete si papír a začnete načtrávat. Pozorovatel vašeho malování se začne o váš obraz zajímat a čeká co z toho co z něho vznikce. Vy na papír svým výtvarným úměním přenesete myšlenku, kterou jste chtěl, ale obraz už nedomalujete. Asi nějak takhle to je s tímto filmem. Rozuzlení se dozvíte, ale u toho to končí. A taky mě moc neuspokujili herecké projevy. Hlavní představitel má sice příjemný hlas, ale role se mu věří těžko.(5.8.2017)

 • trepka
  *****

  Sarajevo je prostě Sarajevo a Zlatan, jeho dcera, teta a všechny ty ostatní postavy kolem jsou jeho vrstvami. Podle mě krásně natočený film, čistě a poutavě, bez šokujících scén a přesto velmi silně vyjadřující, jak strašná válka je, hlavně pro civilisty, kteří v té realitě prostě jenom existují. Jo a Zlatan má asi nejvíc dobrácký obličej, jaký jsem ve filmu viděla.(3.8.2017)

 • Fox85
  ****

  Pěkný film o jednom náhlém návratu, jedné lži a jednom tajemství [LFŠ2017](9.8.2017)

 • - Sarajevský rodák Goran Kapetanovic natočil drama inspirované vlastním životním příběhem. (Zdroj: Letní filmová škola)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace