I dva jsou rodina

Two Is a Family

Aj dvaja sú rodina

Komedie / Drama

Francie / Velká Británie, 2016, 118 min

Omar Sy už je pro mě asi nejpřednějším francouzským hercem rodinných komedií s příchutí dramata současnosti. To, v jakých filmech se totiž objevuje, je radost pozorovat. Narážka na Eddie Murphyho, která zazněla ve filmu, je mimochodem dost na místě. Je mu hrozně podobný. A svým pozitivním přístupem k hraní spolu s jeho osobností, nezkazí žádný film…včetně tohoto. I dva jsou rodina má opět krásně natočený, lidský a úsměvný příběh, pro který stojí za to si na něj počkat. Je to trošku cajdák, ale během filmu Vám bude tak krásně příjemně, že Vám to vlastně bude úplně jedno. Svým laskavým humorem totiž dokáže pohladit na duši.(31.8.2017)

Od filmu jsem nečekal zhola nic a možná právě díky tomu jsem byl ve finále tak moc nadšený. Demain tout commence je zvláštní a vtahující kombinací komedie a sociální problematiky, která téměř ve všech ohledech funguje tak jak má. Lví podíl na tomto úspěchu má také ústřední dvojice s mimikrami Omara Sye a Glorie Colston, kteří přirozeně a nenásilným způsobem dotváří onu skvělou atmosféru celého filmu. Filmu také hraje do karet slzopudné finále s hlubokou myšlenkou o prožívání a užívání si všech malých momentů v našem životě. Nebýt tedy občasných hluchých míst, které jdou v ruku v ruce s přemrštěnou stopáží, o plném počtu hvězdiček by už nemohlo být vůbec pochyb.(16.4.2017)

Omar Sy se snaží seč může, ale po zdařilém úvodu začíná jeho cesta propadat čím dál tím větším klišé až skončí naprosto záchodovým závěrem plným lacinného patosu. Laťka nasazená poměrně vysoko však dokáže udržet vcelku osvěžující divácký zážitek a pokud se smíříte s tím, že tohle je spíše červená knihovna než další Nedotknutelní, přežijete film bez úhony... 5/10(8.5.2017)

Omar Sy neni len "nedotknutelny" velkohuby opicak. Minule Samba, tuna Samuel (na druhu stranu, sa iba zda ze hraje rovnake postavy) , ktory opat taha cely film sam. Skoro sablonovity pribeh plneny par prekvapivymi a necakanymi momentmi, ktory dojme, rozosmeje, a niekoho aj naserie. Pekne , farebne vyrozpravane, hlavne sa zbytocne nepozastavuje nad nicim nedolezitym. Chutny rodinny croissant.(18.12.2017)

"Jasně, že nemá žádný kamarády, když jim dělá tohle." Příjemný film a milé překvapení. Mělo to vtip, švih, utíkalo to a obsazené to bylo celkem dobře, včetně malé Glorie, která působila naprosto přirozeně. Ač si myslím, že by se film obešel bez určitého dějového vývoje, ale jinak si nemůžu stěžovat. Francouzské filmy mi většinou moc nesednou, ale tohle se mi moc líbilo. 4*(6.3.2017)