poster

I dva jsou rodina

 • Francie

  Demain tout commence

 • anglický

  Two Is a Family

 • Slovensko

  Aj dvaja sú rodina

Komedie / Drama

Francie / Velká Británie, 2016, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • malylada
  ****

  Hodně lidí film přirovnává k filmu Nedotknutelný, hlavně s paralelou Omara Sy, který film táhne a snahou dojmout diváka podobným podlézavým způsobem. Ono to vlastně nevadí, neboť vyladěná dvojice otec a dcera neustále baví, vyvolává emoce v takovém tempu, že člověka úplně pohltí. Tématika je sice přikreslená a realita by vypadala ve skutečném světě jinak, ale i tak to mělo tu správnou hranici a míru. Francouzi prostě komedie umí.......7/10(1.3.2017)

 • Caszidy
  ****

  Omar Sy je sympaťák, o tom žádná. Zpočátku mi trochu vadil celý ten ztřeštěný a až absurdně přehnaný koncept výchovy (takový dětský pokojíček by asi chtěl každý capart), nicméně postupně v kontextu celého filmu a příběhu je logicky ospravedlnitelný. Je fakt, že nejde o komedii, při které by se člověk skutečně hlasitě zasmál (ačkoliv kdo ví, francouzští diváci jsou možná bujařejší), spíše z vás řada momentů vyloudí jemný úsměv na tváři. Tak jako tak k nám z Francie (vlastně z Londýna) míří zase jednou povedený a poctivý kus filmařiny.(14.2.2017)

 • radaza
  ****

  Film není určitě převratný, určitě míří přímo na sentiment, ale je rozhodně příjemný. Kdosi tady naráží na podobnost obsahu s Kramerová versus Kramer.... Bohužel mezi těmito filmy došlo k vývoji společenského pohledu. Žena, která se přestane starat o rodinu a odejde se hledat apod. je předváděna jako v podstatě žádoucí typ ženy nebo aspoň společensky vyhovující.... Co je tristní, že tento typ je jako norma předváděn i dětem (Jak vycvičit draka II). Zajímavé je, že posuzování muže se nemění, když uteče od zodpovědnosti, je to parchant vždy. V tomto filmu je žena, která se 8 let vyhýbá zodpovědnosti za dítě, a dopouštějící se dalších podvodů, podpořena soudem....tristní.(3.3.2017)

 • Primavera
  *****

  Napriek pár nereálnym drobným záležitostiam za silnú výpoveď a schopnosť bez hlúpeho sentimentu zalomcovať nervovou sústavou tomu musím dať plný počet. Páči sa mi spracovanie myšlienky, že niekedy je muž lepší rodič než žena.Omar Sy vedel presne, že takáto úloha mu bude sedieť, očividne je v tom už doma. A napokon parádny záver, ktorý donúti každého premýšľať nad časom, ktorý nám bol vymeraný.(7.3.2017)

 • Thomick
  **

  Ne, tohle se nepovedlo. Od českýho překladu názvu (vsadim se, že to tvůrce hodil do google translatoru, to mu nedávalo smysl, a tak tam prostě něco flákl podle textu distributora) až po *SPOILER* vyloženě debilní zvrat s testem otcovství. Film se tváří, že má hodně co říct, a on by možná i měl, ale ve skutečnosti toho má miliarda scénáristů na jazyku tolik, že z tý kopy úderně působí naprostý minimum. --- Demain tout commence rozhodně chce stavět na Nedoknutelných (protože Omar Sy), ale to je bohužel pořádně nestoudná habaďůra, protože s nima sdílí opravdu pramálo. Nepravděpodobný přátelství kontrastujících hlavních postav se nekoná a navzdory očekávání excelujících taťků jsme tu už měli hromadu... a ti si navíc byli schopní vystačit i s mnohem skromnějšíma rekvizitama. Jedno z raných zklamání roku, sorry.(13.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace