I dva jsou rodina

Aj dvaja sú rodina

Komedie / Drama

Francie / Velká Británie, 2016, 118 min

• Handle

Vůbec jsem nevěděl, že se jedná o remake mexického filmu Bez návodu, což je snímek, který mi teda zrovna nějak extra vydařený nepřijde. No a tohle je obzvlášť zbytečný remake. Opět jsem se teda usvědčil, jak špatně napsaný je scénář. Primitivní, předvídatelný, plný klišé. Máte pocit, jak kdybyste všechno stokrát viděli jinde. Jako komedie to není vtipné a jako drama je to kýčovité, dost často to i nudí. Pokud nemáte vyloženě chuť na typickou špatnou dramedii (možná spoiler) alá "otec volnomyšlenkář, musí vychovávat dítě, ze začátku to má těžký, pak přijde sblížení, dělá všechno pro dobro děcka, vážná nemoc, myšlenka na závěr", pak určitě nebrat. Nedivím se, že se spousta lidí upřímně dojme a bude se jí to líbit, ale že to má zde přes 80 %, to už mi moc jasný není.(18.5.2017)

"Jasně, že nemá žádný kamarády, když jim dělá tohle." Příjemný film a milé překvapení. Mělo to vtip, švih, utíkalo to a obsazené to bylo celkem dobře, včetně malé Glorie, která působila naprosto přirozeně. Ač si myslím, že by se film obešel bez určitého dějového vývoje, ale jinak si nemůžu stěžovat. Francouzské filmy mi většinou moc nesednou, ale tohle se mi moc líbilo. 4*(6.3.2017)

Omar po filmu nedotknutelní boduje, tentokrát na dětské téma! Samuel, který žije pohodový život, jednoho rána dostane do ruky malé mimino s tím že je jeho dcera. Matka uteče a on se za ní vydává do Londýna, ale nikde jí nenajde. Cestou se protne s teplým týpkem, který potřebuje obsadit do role právě jeho. Jelikož zůstane na ocet, nezbývá mu, než u něj počkat. Tato dvojice se stane dobrými přáteli a společně vychovávají malou Glorii. S tou má Sam nádherný vztah a snaží se jí dělat ze života pohádku. Jenže nic netrvá věčně! Lékaři zjistí, že Glorie trpí nemocí srdce a zbývají jí poslední chvíle života. Do toho se dostává na scénu zpět její matka, za kterou tajne posílal emaily Samuel a udržoval malou Glorii v naději, že se jednou uvidí. To se vyplní, ale Glorie se dozví, že Sam jí celou dobu lhal. Odejde s matkou a na chvíli ho odřízne! Holt milosrdná lež, může být někdy horší než pravda! O malou se soudí, ale ta spadne do péče k otci.. Poslední okamžiky tráví společně, než za několik týdnu... 85%(12.10.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $47,818,000▐ Tak už aj Francúzi kopírujú, tentokrát Mexický film Bez návodu(Instructions Not Included). Škoda že nejak bezúčelovo, nemá to správne grády, dosť na silu tam funguje dramatická vložka a ani tie zábavné úseky moc nedostanú. Herecky akési bez zápalu, malá je podarená ale to je asi tak všetko. /40%/(10.7.2017)

Omar Sy je sympaťák, o tom žádná. Zpočátku mi trochu vadil celý ten ztřeštěný a až absurdně přehnaný koncept výchovy (takový dětský pokojíček by asi chtěl každý capart), nicméně postupně v kontextu celého filmu a příběhu je logicky ospravedlnitelný. Je fakt, že nejde o komedii, při které by se člověk skutečně hlasitě zasmál (ačkoliv kdo ví, francouzští diváci jsou možná bujařejší), spíše z vás řada momentů vyloudí jemný úsměv na tváři. Tak jako tak k nám z Francie (vlastně z Londýna) míří zase jednou povedený a poctivý kus filmařiny.(14.2.2017)