I dva jsou rodina

Two Is a Family

Aj dvaja sú rodina

Komedie / Drama

Francie / Velká Británie, 2016, 118 min

Kramerová vs. Kramer pre 21. storočie má svoje opodstatnenie. Voľné vzťahy prinášajú nečakané potomstvo, jeden deň ste v NY, ďalší v Londýne a potom zase vo Francúzsku, pričom "možnosti" sa nájdu všade. Západný štýl života je dnes proste iný. Že žena chodí s afroameričanom, alebo že dieťa vychováva hetero chlap s gayom, je iba prirodzený vývin spoločnosti a osobne s tým nemám žiaden problém, na rozdiel od tej spomínanej zhýčkanosti, na ktorú nakoniec doplatí iba dieťa. Ako dnes hľadať kompromisy? No nie je to ľahké. Ak film pracuje s témou modernej rodiny, tak pracuje aj so zavedenými schémami a klišé. I keď postava homosexuálneho kamaráta má svoje dosť významné opodstatnenie, ktoré som spomínal, tak jeho jednoduchá typizácia nemá potom za cieľ nič iné, iba ako priniesť do drámy humor. Že je to pekný film, ktorý chytí za srdce, to sa hádať s nikým ale nebudem.(8.3.2017)

"Můj otec mne naučil čelit strachu, má dcera životu...". Po smíchu vždy přijde pláč a po životě smrt. Tak jsou naše osudy předurčeny. Většina z nás má nepřeberné množství možností, jak nakládat s milostivě poskytnutým časem, málokdo si ovšem přizná i své povinnosti, třeba zpestřit tento neveselý svět alespoň jednomu bezbrannému človíčkovi. Demain tout commence částečně definuje slovo rodina, navrhuje alternativy, chvílemi staví diváka do role soudce. Nabízí nám také, sice několikrát pojištěné, nicméně skutečně nefalšované silné emoce, po stránce humorné i dramatické. V hodnocení tohoto filmu, nepochybně pro širší publikum, mne utvrdila hlavně precizní režie a skvělé herectví hlavních protagonistů, které vrcholí v poslední půl hodině, jež si dovolím označit za fantastickou. [Filmový Klub Citadela-Litvínov](1.3.2017)

Drama napsané pro Omara jak prdel na hrnec, dlouho jsem neposmrkal a neprobulel takovou část filmu jako dnes. Komedie zcela zřídka, ale drama až až. Omar zase excelentně, drama mu prostě sedí a tohle mě opravdu zasáhlo jak jen mohlo, vím, že u každého záleží na rozpoložení mysli a jak se zrovna cítí, dnes to byla trefa do "černého". Gloria Colston je velice talentovaná a doufám, že o téhle půvabné mladé dívence ještě hodně uslyšíme a uvidíme ji v dalších filmech, ať už francouzských nebo anglických (amerických). Dějově naprostá paráda, neshledal jsem žádné nedostatky, příběh silný jako trám, herci famózní, hudba dodávala scénám tu správnou náladu, dost pomáhala těm potokům slz. Nemůžu si pomoci, ale tento snímek si ode mne zaslouží 5* bez diskuze, 95% musíme nechat rezervu i pro nějaká další díla.(30.7.2017)

Hezký příběh ze života. Nikdy nevíte co se může stát a život občas dokáže být i takto drsný. Ovšem z drsné situace se může stát vaše životní štěstí. Vztah Samuela a Glorie je hezký, je fajn sledovat jak Sam svoji dceru vychovává. Trošku nudnější mi pak přišla pasáž na závěr, kdy se začali přetahovat s Kristin o to, komu bude svěřena do péče. Jinak Omar Sy opět vynikající výkon.(12.8.2018)

Hodně lidí film přirovnává k filmu Nedotknutelný, hlavně s paralelou Omara Sy, který film táhne a snahou dojmout diváka podobným podlézavým způsobem. Ono to vlastně nevadí, neboť vyladěná dvojice otec a dcera neustále baví, vyvolává emoce v takovém tempu, že člověka úplně pohltí. Tématika je sice přikreslená a realita by vypadala ve skutečném světě jinak, ale i tak to mělo tu správnou hranici a míru. Francouzi prostě komedie umí.......7/10(1.3.2017)

• Omar Sy

• - Celosvětová premiéra proběhla 4. listopadu 2016 na Filmovém festivalu v Arrasu (Francie). (BMW12)

• - Natáčelo se od 21. září do 10. prosince 2015 v Londýně, Paříži a Nice. (BMW12)

• - Spoiler: Před odletem do New Yorku říká Samuel (Omar Sy) i Kristin (Clémence Poésy), že Gloria (Gloria Colston) poletí poprvé letadlem. Přitom jím už letěla, hned na začátku filmu do Londýna. (orkadimenza)