Lego DC Super hrdinové: Vesmírný souboj

USA, 2016, 78 min

Rick Morales

James Krieg

Tim Kelly

Ja viem, že to píšem pri každom Lego DC animáku, ale nemôžem inak, Batman je zase najlepší, hra na schovávačku nemá chybu. Ale aj ostatný dosť beru a v tom je hlavne sila tohto vtipne naloženého lega. 80% - 4*(6.8.2016)

Treti dil pomerne detske serie Lego DC Super Heroes se povedl zatim nejlepe. Hlavnim padouchem je tu Brainiac, jak uz naznacil konec predchoziho filmu. Normalne ho moc nemusim, protoze superchytry android mi vedle Batmanovych zaporaku neprijde tak cool. Holt Superman ma vsechny oponenty vice sci-fi, vice "alien" :) Ale tady Brainiaca pojali naprosto netradicne a sedi to jak prd.l na hrnec :) Z mezigalaktickeho padoucha je tu temer obsedantne kompulzivni sberatel, ktery si ziskane a zmensene planety kalatogizuje a uklada do sbirky podle abecedy. Jako bych videl sam sebe O:) Krom toho ma na sve planete furu klonu s poradovymi cisly, kteri chteji ziskat vyssi pozici, nebo dokonce primo tu jeho hlavni. Kdyz se pak nakonec stretne s Justice League, posle Wonder Woman, GL a Supermana do tri historickych obdobi a jen Batman, ktereho Brainiac poklada za bezvyznamneho, jelikoz neoplyva supershopnostmi, je muze dostat zpet. Takze je libo videt Batmana v pravekych spodarech? Neni problem :) Batmana ala "Pirati z Karibiku"? Posluzte si. Posledni obdobi pak nabidne postapokalyptickou Metropolis z budoucnosti. Tvurci do tohoto dilu nacpali opravdu hodne prvku (dostane se i na motivy z Transformers) a hlavne to neni trapne. Take grafika mi prisla o neco lepsi - je zde o neco vice efektu a nektere sceny pusobi vizuelne vazne hezky. Jen nechapu, proc nevyuzili jeste Martian Manhuntera, ktereho Liga ziskala na konci predchoziho dilu s Luthorem. Jinak ok.(31.1.2017)

• SG-1

"Nevrátil jsem se na Zemi, abych poslouchal kidy o hrnečcích." -Green Lantern-(13.5.2016)

Nemám moc rád animované filmy se superhrdiny, přestože komiksy rád mám. Ale v případě Lego filmů se superhrdiny je to výjimka. Tyhle filmy mě prostě baví, protože jsou zábavné a já se na ně docela těším. To, že tvůrci kladou největší důraz na humor, se mi zamlouvá, skvěle si hrají s postavami a celým universem. Tohle se klasickým animákům od DC nedaří.(25.2.2016)

Film trpí stejnými neduhy jako jeho předchůdce, tedy délkou. Ve filmu tak nepadá jeden vtip za druhým, jak je tomu v kratších LEGO filmech. Na rozdíl od předchozí filmu mám Vesmírný souboj lepší příběh, takže se člověk nenudí. Nejlepší postavou je stále Batman, i když už není takový temný bručoun, ale i ostatní ujdou (duo Cyborg/Supergirl je opravdu zábavné). Nejlepší překvapení je ale až v závěrečném boji. Tenhle easter egg na strážce vesmíru se povedl. 70 %(10.6.2016)