poster

Santa si podmaňuje marťany (festivalový název)

 • USA

  Santa Claus Conquers the Martians

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1964, 81 min

Kamera:

David L. Quaid
 • woody
  *

  Infantilnost a tvůrčí impotence na kvadrát. Ale zase je to lepší jak Mrazík (beze srandy).(25.8.2010)

 • JFL
  ****

  Americký "Mrazík" sice tomu ruskému nemůže konkurovat v rozmáchlosti výpravy, ale disponuje stejnou nadsázkou i adorací vánočního mýtu jakou má evergreen českých televizí k pohádkám a bohatýrským příběhům. A navíc je to stejný trash. "Santa pokořuje marťany" přináší unikátní prolnutí vánoční taškařice s padesátkovými třetiřadými sci-fi ala "Plán 9 z vnějšího vesmíru". Nicméně i Woodova klasika vyznívá v porovnání s tímto dílkem jako vysokorozpočtový spektákl oplývající speciálními efekty. Zdejší tvůrci si při inscenaci mimozemské invaze vystačili jen s archivními záběry pohybu vojenské techniky a mluvícími hlavami televizních moderátorů. Asi veškerý rozpočet padl na sofistikované kostýmy emzáků a ohromující studiové lokace Marsu :)(17.1.2015)

 • MM_Ramone
  *

  Vianočný sci-fi film natočený v 60.-tych rokoch pre tých najmenších divákov. Príbeh o marťanoch, ktorí sa rozhodli uniesť Santa Clausa na svoju planétu. Tento námet by sa dal stráviť aj v dnešnej dobe. Keby sa réžie chopil povedzme taký Tim Burton, tak iste natočí parádnu variáciu na túto tému. No ťažko bude súčastný divák akceptovať smiešne rekvizity a primitívne kostými, použité v tomto starom čiernobielom snímku. Ale i tak hovorím, ako sa spieva v úvodnom (a tiež záverečnom) songu: Hooray for Santa Claus! *(2.10.2008)

 • Xeelee
  ****

  [FOD 2015] WTF². Kříženec těch nejbéčkovějších padesátkových sci-fi filmů s vánočním příběhem pro děti. A co marťánci, mají si s čím hrát? Jak tohle někdo mohl vymyslet? Pointou únosu je to, že Santa jedním prstem mačká tlačítka na automatizovaný lince na výrobu dárků. Super. Scéna, kdy to děti nandaly hlavnímu záporákovi, je nezapomenutelná. Z toho už se asi nikdy nevzpamatuju :D(9.3.2015)

 • zelvopyr
  **

  Stylově na vánoce... pěkná blbina, ale mozku asi neškodná.(24.12.2012)

 • - V závěrečných titulcích je možné si všimnout, že místo "costume designer" se zde nachází chybně "custume designer". (Caelos)

 • - Pia Zadora v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace