Reklama

Reklama

Santa si podmaňuje marťany

(festivalový název)
  • Česko Santa Claus poráží marťany (neoficiální název) (více)

Marťanský král má problém - děti jeho rasy čím dál tím víc sledují pozemské televizní vysílání. Mudrc mu poradí, že za tím stojí přísná výchova dětí, které nepoznaly radost jako děti na Zemi. Marťané se tedy rozhodnou unést Santa Clause, omylem však unesou i dvě pozemské děti. Na Marsu Santa postaví továrnu na výrobu hraček, s tím ale někteří místní nesouhlasí a pokusí se o sabotáž. Podaří se Santovi a jeho přátelům zachránit marťanské Vánoce? (Ertai)

(více)

Recenze (17)

jojinecko odpad!

všechny recenze uživatele

Absolútne naivná fantasmagorická rozprávka alebo wtf to malo byť!?! Takto by to vyzeralo keby sa Ed Wood rozhodol natočiť večerníček pre deti. Marťania unesú Santa Clausa, ale ten sa len tak ľahko nepoddá a nakoniec z Marsu utečie a všetko skončí happyendom...waw! Film rekvizitami zo second handu, scenárom a lá mentálna subnorma, celkovou lacnosťou a „zetkovým“ vyznením môže súperiť s megakultovými záležitosťami ako Robot Monster alebo Beast of Yucca Flats...Ale keby som mal päť rokov tak sa mi to asi páči:))) ()

Cimr 

všechny recenze uživatele

Bezva. Konečně dětský film, který vaše děti přiměje nenávidět Santu! Jeho žoviální fóry následované hurónskými výbuchy smíchu jsou ze všeho nejvíc děsivé a vaše děti se díky nim nebudou těšit na svátky klidu a míru, nýbrž začnou brečet, případně se zděšeně schovají pod deku.. Ono vůbec všechno v tomhle opusu je na dost strašidelné úrovni: scénář nedává smysl a nevytváří ani zdání napětí, kamera i střih jsou podivné, ale pomyslným vrcholem jsou kostýmy a kulisy, které jsou snad ještě horší než u papundeklových pohádek ČT z 80. let (taky jste si mysleli, že to nejde?). Zábava pro vpravdě otrlé diváky... ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Americký "Mrazík" sice tomu ruskému nemůže konkurovat v rozmáchlosti výpravy, ale disponuje stejnou nadsázkou i adorací vánočního mýtu jakou má evergreen českých televizí k pohádkám a bohatýrským příběhům. A navíc je to stejný trash. "Santa pokořuje marťany" přináší unikátní prolnutí vánoční taškařice s padesátkovými třetiřadými sci-fi ala "Plán 9 z vnějšího vesmíru". Nicméně i Woodova klasika vyznívá v porovnání s tímto dílkem jako vysokorozpočtový spektákl oplývající speciálními efekty. Zdejší tvůrci si při inscenaci mimozemské invaze vystačili jen s archivními záběry pohybu vojenské techniky a mluvícími hlavami televizních moderátorů. Asi veškerý rozpočet padl na sofistikované kostýmy emzáků a ohromující studiové lokace Marsu :) ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[FOD 2015] WTF². Kříženec těch nejbéčkovějších padesátkových sci-fi filmů s vánočním příběhem pro děti. A co marťánci, mají si s čím hrát? Jak tohle někdo mohl vymyslet? Pointou únosu je to, že Santa jedním prstem mačká tlačítka na automatizovaný lince na výrobu dárků. Super. Scéna, kdy to děti nandaly hlavnímu záporákovi, je nezapomenutelná. Z toho už se asi nikdy nevzpamatuju :D ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Vianočný sci-fi film natočený v 60.-tych rokoch pre tých najmenších divákov. Príbeh o marťanoch, ktorí sa rozhodli uniesť Santa Clausa na svoju planétu. Tento námet by sa dal stráviť aj v dnešnej dobe. Keby sa réžie chopil povedzme taký Tim Burton, tak iste natočí parádnu variáciu na túto tému. No ťažko bude súčastný divák akceptovať smiešne rekvizity a primitívne kostými, použité v tomto starom čiernobielom snímku. Ale i tak hovorím, ako sa spieva v úvodnom (a tiež záverečnom) songu: Hooray for Santa Claus! * ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Pia Zadora v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • V závěrečných titulcích je možné si všimnout, že místo "costume designer" se zde nachází chybně "custume designer". (Caelos)

Reklama

Reklama