poster

Santa si podmaňuje marťany (festivalový název)

 • anglický

  Santa Claus Conquers the Martians

 • anglický

  Santa Claus Defeats the Aliens

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1964, 81 min

Kamera:

David L. Quaid
 • arthur.22
  ***

  Strašná kravina. Děj snad ani hodnotit nejde, tak jenom k technice a výtvarnému pojetí - myslím, že by nebylo fér omlouvat to dobou, určitě by to i tenkrát šlo udělat méně komicky (rozhodně to nevypadá, že by ona komičnost byla záměrem). Ale béčka můžu a tohle mě nenudilo, dokonce i pobavilo (i když pochopitelně trochu jinak, než autoři zamýšleli), takže účel splněn.(7.8.2011)

 • MM_Ramone
  *

  Vianočný sci-fi film natočený v 60.-tych rokoch pre tých najmenších divákov. Príbeh o marťanoch, ktorí sa rozhodli uniesť Santa Clausa na svoju planétu. Tento námet by sa dal stráviť aj v dnešnej dobe. Keby sa réžie chopil povedzme taký Tim Burton, tak iste natočí parádnu variáciu na túto tému. No ťažko bude súčastný divák akceptovať smiešne rekvizity a primitívne kostými, použité v tomto starom čiernobielom snímku. Ale i tak hovorím, ako sa spieva v úvodnom (a tiež záverečnom) songu: Hooray for Santa Claus! *(2.10.2008)

 • Cimr
  *

  Bezva. Konečně dětský film, který vaše děti přiměje nenávidět Santu! Jeho žoviální fóry následované hurónskými výbuchy smíchu jsou ze všeho nejvíc děsivé a vaše děti se díky nim nebudou těšit na svátky klidu a míru, nýbrž začnou brečet, případně se zděšeně schovají pod deku.. Ono vůbec všechno v tomhle opusu je na dost strašidelné úrovni: scénář nedává smysl a nevytváří ani zdání napětí, kamera i střih jsou podivné, ale pomyslným vrcholem jsou kostýmy a kulisy, které jsou snad ještě horší než u papundeklových pohádek ČT z 80. let (taky jste si mysleli, že to nejde?). Zábava pro vpravdě otrlé diváky...(16.3.2015)

 • ybuko
  *

  Je to hrozne, ale soucasne nemalo zabavne. Jeden z filmu, na ktere se musel v mladi divat Tim Burton. "Thank you Santa for bringing hapiness to the children of Mars!"¨http://www.archive.org/details/santa_claus_conquers_the_martians_ipod(7.1.2008)

 • JFL
  ****

  Americký "Mrazík" sice tomu ruskému nemůže konkurovat v rozmáchlosti výpravy, ale disponuje stejnou nadsázkou i adorací vánočního mýtu jakou má evergreen českých televizí k pohádkám a bohatýrským příběhům. A navíc je to stejný trash. "Santa pokořuje marťany" přináší unikátní prolnutí vánoční taškařice s padesátkovými třetiřadými sci-fi ala "Plán 9 z vnějšího vesmíru". Nicméně i Woodova klasika vyznívá v porovnání s tímto dílkem jako vysokorozpočtový spektákl oplývající speciálními efekty. Zdejší tvůrci si při inscenaci mimozemské invaze vystačili jen s archivními záběry pohybu vojenské techniky a mluvícími hlavami televizních moderátorů. Asi veškerý rozpočet padl na sofistikované kostýmy emzáků a ohromující studiové lokace Marsu :)(17.1.2015)

 • - V závěrečných titulcích je možné si všimnout, že místo "costume designer" se zde nachází chybně "custume designer". (Caelos)

 • - Pia Zadora v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace