poster

High Strung

Drama / Hudební / Romantický

USA / Rumunsko, 2016, 96 min

Režie:

Michael Damian

Hudba:

Nathan Lanier

Střih:

Janeen Damian

Scénografie:

Mihai Dorobantu
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • Dever
  ****

  // Distributor: Paladin // Počet premietajúcich kín v USA: 100 // Otvárací Víkend v USA: $40,708 //(23.12.2016)

 • emma53
  ****

  Já vím, že takových filmů je hafo, ale tady bylo jasně vidět, že Michael Damien hudbu miluje a dal do toho všechno a toho si cením. Výborné taneční vstupy a i toho lásečkování jsem se dočkala. A soulad moderního tance s houslemi bylo tak krásné, až se tajil dech.(21.2.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  K filmu jsem se dostal úplně náhodou a musím říci, že takhle zpocenou zadnici po skončení jsem neměl ani u Evil Dead a k tomu mokré tričko od SLZ! Film je neskutečně živý, motivující, inspirační, dojemný, moderní, romantický a jedním velkým slovem Dechberoucí. Nehrají zde žádní známi herci, celý film se skládá z lidí, kteří mají obrovský talent jak v Tanci tak v Hudbě a veškeré čísla strkají do kapsy všechny Let´s Dance a taneční filmy za posledních 40 let. Finále představuje Trojkombo Baletu, houslí a Hiphopu, což patří definitivně k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední dobu viděl. Za zmínku stojí i Battle v Metru či s číšníkáma na Oslavě. Velká paráda pro mladé lidi. Škoda, že film nemá o hodinu navíc. Užíval jsem si to neskutečně. 85%(14.2.2017)

 • sniper18
  ****

  Nie som veľký priaznivec hudobných filmov, väčšinu úplne vynechávam a tých pár, ktoré som ku mne dostanú ma tiež málokedy oslnia, ale High strung som skúsil dať šancu, predsa len kombinácia baletu a huslí mi príde celkom zaujímavá a nakoniec môžem len chváliť. Dejovo je to tá najbežnejšia klasika, dvaja mladí ľudia z rôznych vrstiev sa cez množstvo prekážok vďaka láske k hudbe postupne zbližujú, ale celé je to nadmieru svižné, pričom aj tých pár relatívne zbytočných odbočiek, ako krádež huslí, problémy so zelenou kartou a podobne, čo pre film malo vlastne len zanedbateľný význam tomu vôbec neškodí a pozerá sa na to veľmi dobre. A môže za to hlavne skvelá atmosféra, ktorá ma vtiahla a celé to hudobné prostredie. Vidno, že toto nie je žiadna bežná komercia, ale na filme sa podieľali skutoční odborníci, ktorí sa tomu rozumia a nechali možnosť vyniknúť talentu všetkých zúčastnených. A že tu tých talentovaných ľudí teda je. Obsadenie je teda očakávane pomerne neznáme, známejší sú jedine učitelia Jane Seymour a Paul Freeman, ktorí ma ale vo svojich úlohách bavili, ale zvyšok je už tvorení talentmi z rôznych hudobných oblastí, ktorí sú navyše aj sympaťáci. A spoločne tu predvedú množstvo hudobných čísel, ktoré sú skvelé a veľmi dobre kombinované, takže som si vychutnával husle, balet, ale dokonca aj tie moderné tance z ulice, ktoré inak moc nemusím. Režijne to síce za bežnou kino úrovňou trochu zaostáva, rozpočet určite nebol až taký vysoký, ale s tým nemám ani najmenší problém, aj tak to vyzerá pomerne dobre a viditeľne išlo hlavne o to, aby sa tu mohol predviesť dostatok talentovaných ľudí, čo sa aj podarilo. Takže aj ako nefanúšik žánru musím High strung veľmi pochváliť, určite som to nevidel posledný krát. 78%(13.2.2017)

 • eLeR
  **

  Tanečnica Barbie a huslista Ken .. a všetko to tam riadi doktorka Quinnová. Tanečná a hudobná zložka uspokojujúca. Príbeh všetci poznáme. Ako to dopadne, všetci vieme. Na zabitie času a zahnanie nudy, napríklad v čakárni u lekára, vhodné.(8.12.2017)

 • ARI50
  **

  Pokus a nápad dobrý ale nevyšlo to dvakrát dobře chtělo to více přidat a nebo spíš sem čekal mnohem víc ale i tak snaha se cení.(24.11.2018)

 • silentname
  ***

  "High Strung" je pre mňa tak trošku ospravedlnenie pre to, aby mohol Michael Damian natočiť svoju vlastnú hudobnú a tanečnú šou, ktorú by si mohol koordinovať ako sám uzná za vhodné a priniesť nejaké mladé talenty, ktoré sa môžu ukázať. Keď si vezmeme príbeh, tak je to absolútne prevarené klišé a všetko čo sme videli miliónkrát sa tu udeje. Okrem toho ale mám pocit, že scenár je miestami absolútne nedopracovaný a otvára možnosti, ku ktorým sa potom už nikdy nevráti. Ako Johnny a jeho nezaplatený nájom. Alebo problémy Ruby v škole, ktoré ohrozujú jej štipendium. A potom sú tu malé odbočenia ako Johnnyho cesta na políciu, ktoré absolútne nie je potrebné a iba zabíja čas. A úprimne, takýchto momentov je tu viac. Hlavných hrdinov sme videli miliónkrát, vedľajšie postavy sme videli miliónkrát, príbeh sme počuli miliónkrát a vieme presne ako to bude pokračovať od prvého momentu. Takže toľko by som asi povedal k negatívam filmu. Ale teraz prejdime k tomu dôležitému a to sú jeho hudobné a tanečné momenty. Tie sú skutočne skvelé. Máme tu kopec naozaj talentovaných ľudí, ktorí dávajú skutočne veľmi dobré choreografie a skvele sa na to pozerá. Okrem toho aj naša hlavná hrdinka je veľmi dobrá tanečníčka a má tu pár skvelých momentov. Ale nielen ona. Rovnako aj ostatní predvedú pár skvelých tanečných čísel. Naši dvaja huslisti sú rovnako vynikajúci a nemôžem nič iné povedať, len klobúk dolu páni pred tým, čo ste zahrali. Ja som tomu uveril. Myslím si, že keby vo filme neboli tie husľové a tanečné momenty, tak by to bola frustrujúca nuda, ale sú tam. A robia z toho filmu celkom pozerateľnú záležitosť. Záverečné 6-minútové vystúpenie je podľa mňa absolútne fenomenálne a nemôžem nič iné povedať len WOW. Myslím si, že na jedno pozretie to stačilo, ale aj tak to pre mňa prinieslo aspoň nejaké dobré momenty. Takže zvážte si sami. Hodnotenie: C+(9.6.2016)

 • kaylin
  ***

  Taková celkem romantická - naštěstí ne tolik romantická - taneční klasika, která ale díky tomu, že ONA je sice tanečnice, ale ON je houslista, získává trochu nový náboj. Právě to propojení houslí a tance je zde docela dobře zachyceno, je to moderní, je to živé a zajímavé i pro ty, kteří houslím normálně moc neholdují.(5.5.2016)

 • Aljak
  ***

  Filmy s tanečno-hudobnou tematikou si rád pozriem. V tomto ma potešilo ústredné splynutie huslí a tanca, predovšetkým umelecky precíteným baletom, na ktorý mám slabosť. Horšie to už bolo s tou modernou tanečnou zložkou, čo je viacmenej úplne mimo môjho vkusu. Čo sa týka dejovej línie, tak to v podstate nebolo nič extra, keďže tá šablóna to až príliš celé ovládala. No a tie battle v metre a na charitatívnom večierku mi prišli nehorázne teatrálne, ale tak to by zas nebola až taká tragédia. Ešteže balet v kombinácii s huslami to udržali nad hranicou priemeru.(5.2.2017)

 • PavelVanekArt
  *****

  Jo, moc se mi to líbilo. Mám rád jakoukoliv hudbu, jakejkoliv druh tance. Tohle si od začátku na nic nehraje, jak tomu naopak je třeba u série Step Up. Hloupoučký příběh vyvažuje obrovskou měrou hodně dobrý a střízlivý tanec a velkou dávkou i hudebně, kdy prim hraje viola. Perfektní viola, nutno dodat. Herci nejsou herci, jsou to muzikanti a tanečníci, tudíž to tak i vypadá a to je dobře. Finální dance/music show byla příjemně komorní, nabitá a efektivně nastříhaná. Rozhodla o páté hvězdě. 5* a.k.a 95%(21.2.2017)

 • Veeria
  *****

  Podmanivé souznění tance a hudby, nasycené procítěností, precizností, romantikou. Bezchybné. Tento snímek se dere na první příčku co se týče mého osobního seznamu nej tanečních filmů, což o něčem svědčí. Zážitek. Jsem ráda, že si mě tento film našel. A díky za titulky Dever!(15.12.2017)

 • Aquarii
  ****

  I přes klasický příběh s předvídatelným koncem se mi film líbil pro úžasnou hudbu i taneční choreografie.(20.10.2018)

 • Nikitoss95
  odpad!

  pokud jste hráč na smyčcové nástroje, tak tento film vřele nedoporučuju, raději si najděte recenzní video od TwoSet Violin, tam vám pověděj, jak je to s filmem doopravdy!(5.1.2019)

 • Bblondie
  ****

  Mohl to být další obyčejný taneční film a přeslazenou zápletkou. Ano, je to vše, co od toho čekáme, proč se na tyto filmy díváme, ale je to i mnohem více. Spojení moderního tance s klasickou hudbou mě uchvátilo. Výborná oddechovka.(5.2.2017)

 • CornelieJame
  *****

  Miluju taneční filmy a ještě spojené s hudbou no super pecka. Uźila sem si film od začátku do konce. Můj první film který byl propojený skrz 3 žánry jako je balet, street dance a houslový virtuóz :-) Prosím víc takových filmů :-)(24.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace