poster

Říkali mi Džigu

 • Itálie

  Lo chiamavano Jeeg Robot

 • anglický

  They Call Me Jeeg

  (festivalový název)

Akční / Sci-Fi

Itálie, 2015, 112 min

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • Malarkey
  ****

  51. KVIFF - Po shlédnutí filmu jsem se musel podívat na datum výroby amerického Deadpoola (podobnost je obrovská) a zjistil jsem, že tento italský kousek vznikl dřív. A osobně musím říct, že se mi snad i líbí víc. Říkali mi Džigu je totiž naprosto výborná evropská komiksárna, což je samo o sobě dost neobvyklé. Škoda jen chvílemi až brutální drsnosti, která v kontrastu s evropským prostředím a scénářem působí neuvěřitelně krutě. A nepovedená sexuální scéna tomu taky dvakrát nepomůže. I přesto ale film nabízí celou řadu naprosto úžasných a zábavných scén, u kterých už teď vím, že na ně nikdy nezapomenu. A nezapomenu ani na Lucu Marinelliho, který svoji verzi batmanovského Jokera zvládl na výbornou. Stejně tak i Claudio Santamaria, který mi svojí postavou připomněl, že hlavní role nemusí nutně vybočovat inteligencí, ale může být i poměrně tupá a blbá. Což je u tohoto filmu vlastně devíza.(4.7.2016)

 • J*A*S*M
  ****

  51. KVIFF - Deadpool znásilnil Turbo Kida. Zábavná antisuperhrdinská hříčka, která ale v sobě má i temné, až patologicky působíci prvky (velmi nesexy sexuální scéna v převlékací kabince). 8/10(2.7.2016)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Italský Deadpool je refrešující žánrovkou, na kterou se kouká velmi příjemně. Má to spád, slušnou akci, v pohodě vizuál a dojde i na násilí, ovšem určitě bych to nepřeháněl slovy ( na Evropu až moc krve) od Francouzů má Itálie daleko. Zajímavý kus.75%(12.5.2017)

 • Jhershaw
  ***

  Ostatní zminují podobnost k Deadpoolovi, ale konceptem a přehnanou brutalitou to je spíše jako Kick-ass. Film, který není ani tolik originální, ale baví svým nekorektním způsobem (brutalita, sex - fakt by mě zajímalo, jak se na to tvářili rodiče cca 6letého kluka, co seděl přede mnou) 70 %(8.7.2016)

 • iamek
  ***

  [51. MFF KV 2016](12.7.2016)

 • ARI50
  **

  Rozhodně zajímavéj snímek, spadnout do barelu sraček a dostat schopnost velké síly kdo by to nebral ale škoda že film jsi držel stejné tepno dalo by se sto ho vyždímat mnohem víc.(7.12.2016)

 • Tony.cs
  ***

  Ono je těžké hodnotit. Docela dobře se na to koukalo. Ale také celou dobu mlátil do očí ten nevyužitý potenciál.(10.5.2017)

 • DonHUS
  ****

  Bavil jsem se víc než u většiny posledních marvelovek. Přestože k tomu mám výhrady (nic moc originalita, otravná vedlejší ženská postava, předvídatelný závěr), klady převažují (hlavně Luca Marinelli a jeho variace na Jokera). Mezi 3-4 *.(16.7.2016)

 • kaylin
  ****

  Z Itálie přišel zajímavý snímek, na kterém je vidět, že se inspiroval v japonské manze, ale i v americkém mainstreamovém komiksu. A je tu do toho evropské pojetí, trochu těch sociálních problémů, i když k tomu japonskému stylu to má hodně blízko. Nečekaná paráda, která mě hodně bavila.(21.3.2017)

 • jefff
  ***

  Sympatický superhrdinský film na evropský komorní způsob s minimem triků. Překvapí akčním dějem, dobrým záporákem i humorem.(6.7.2016)

 • dozana
  ***

  51. KVIFF(9.7.2016)

 • angloumene
  **

  Džigu pro mě znamenal velké zklamání. Těšila jsem se na neotřelou superhrdinovskou pecku a místo toho se mi dostala mdlá napodobenina Hollywoodských trháků. Postava samotného Džiga neobsahuje ani trošku originality a po prvních pár minutách a získání super vlastností je jasné, jak to s ním celé vlastně dopadne. Tak trochu šílená super girl sice ze začátku vypadá dost zajímavě, jenže pak i její chování zapadne do připravené škatulky a diváka začne nudit. V podstatě to samé se dá říci i o solidně zahraném záporákovi, který sice vypadá dobře, ale jeho postava je jen těžko uvěřitelná. Zejména v závěru filmu bylo jasné, která scéna se bude ubírat kterým směrem a já jsem se začla dost nudit. Říkali mi Džigu je sice docela dobrý pokus o oživení evropské filmové produkce, ale příště by to chtělo podstatně zapracovat na vlastním, aspoň trošku originálním scénáři.(12.7.2016)

 • iXtr3m3
  ***

  Zaujímavý film. Prial by som si pokračovanie, keďže toto bol v podstate len origin.(30.4.2017)

 • zahadum
  ***

  Zaujímavý taliansky pokus ktorý si plne zaslúži 60 %.(28.4.2017)

 • billyador
  ****

  51. IFFKV jedna z nejoddechovejsich veci letosnich Varu a film, u ktereho se neusne. Remeslna stranka bez chyb, dobre zahrano a zadny prikraslovani hlavniho (super)hrdiny. Italske akcni filmy davaji znat, ze limitujici(neamericky) rozpocet nemusi nutne znamenat nudu, vse se da dotahnout pribehem a skvelymi hereckymi vykony. Byt excentricky v Italii, znamena splynout s davem, proto jsem zral kazdou scenu s Fabianem.(2.7.2016)

 • Sheckley
  ***

  Dávám 3* jen proto, že mám rád superhrdiny, jinak pro mě nuda..(8.5.2017)

 • intro
  ****

  Příjemné překvapení z Itálie. Rozhodně doporučuji. 75%(26.4.2017)

 • vikino1
  ****

  Amíci mají Kickasse, Angláni mají Podfu(c)k, Němci Klepání na nebezkou bránu, taloši si udělali Džiga. A pak že se film o superhrdinovi nedá udělat originálně (chtěl bych vidět nějakého z Avengerů jak po nocích čumí na porno). Klaďácká linka se moc originálně vymyslet v dnešní době moc nedá, ale u záporáků je to jinak. Hollywood nám servíruje furt dokola zničení měst, zemí planet a galaxií, Evropané si vystačí s jedním psycháčem a kvalitním houfem ostatních mafošů. Krom Jokera mě jen tak z fleku nenapadá nikdo, kdo by se mohl rovnat Cikánovi. Zajímavé překvapení pro odrostlejší publikum... Já se bavil BRAVO(18.6.2017)

 • Jas3
  ****

  Výborný film do Varů :)(10.7.2016)

 • BOURQUE
  ***

  Atypický „superhero“ film na európsky spôsob. Veľmi slušné herecké výkony jak od kladných tak aj záporných hercov/herečiek. Príbeh by však mohol obsahovať trošku viac nečakaných udalostí (riešení). Osobné hodnotenie: 75% (***) (28.4.2017)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace