Říkali mi Džigu

They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg Robot

Akční / Sci-Fi

Itálie, 2015, 112 min

51. KVIFF - Po shlédnutí filmu jsem se musel podívat na datum výroby amerického Deadpoola (podobnost je obrovská) a zjistil jsem, že tento italský kousek vznikl dřív. A osobně musím říct, že se mi snad i líbí víc. Říkali mi Džigu je totiž naprosto výborná evropská komiksárna, což je samo o sobě dost neobvyklé. Škoda jen chvílemi až brutální drsnosti, která v kontrastu s evropským prostředím a scénářem působí neuvěřitelně krutě. A nepovedená sexuální scéna tomu taky dvakrát nepomůže. I přesto ale film nabízí celou řadu naprosto úžasných a zábavných scén, u kterých už teď vím, že na ně nikdy nezapomenu. A nezapomenu ani na Lucu Marinelliho, který svoji verzi batmanovského Jokera zvládl na výbornou. Stejně tak i Claudio Santamaria, který mi svojí postavou připomněl, že hlavní role nemusí nutně vybočovat inteligencí, ale může být i poměrně tupá a blbá. Což je u tohoto filmu vlastně devíza.(4.7.2016)

51. KVIFF - Deadpool znásilnil Turbo Kida. Zábavná antisuperhrdinská hříčka, která ale v sobě má i temné, až patologicky působíci prvky (velmi nesexy sexuální scéna v převlékací kabince). 8/10(2.7.2016)

Italský Deadpool je refrešující žánrovkou, na kterou se kouká velmi příjemně. Má to spád, slušnou akci, v pohodě vizuál a dojde i na násilí, ovšem určitě bych to nepřeháněl slovy ( na Evropu až moc krve) od Francouzů má Itálie daleko. Zajímavý kus.75%(12.5.2017)

Venkoncem se jedná o potrhlou hovadinu, která si však ve vyznění maže kdejakého márvela na focacciu. Mrtvý půl, nad kterým sliní kdejaký z nás, pubíků, co si chceme pěstit dojem, že jsme již dospělci a zvládáme náznaky nadhledu, se tady Dežožigimu dívá na paty, a to ještě z podhledu. Veselá slovní hříčka, n’est-ce pas‘? Ošklivá Pastorelli s kouzelným poprsím, ještě kouzelnější duševní výkolejkou a nejkouzelnější zraitelností se z hovádka, které by jeden zašlápl, aby už netrpělo, pozvolna stane slabinou citlivějšího kukera. A ano, jistý levicovější úhel podívané na životní štrapáce apeninských montérů mi samozřejmě zujal též.(9.8.2017)

Ostatní zminují podobnost k Deadpoolovi, ale konceptem a přehnanou brutalitou to je spíše jako Kick-ass. Film, který není ani tolik originální, ale baví svým nekorektním způsobem (brutalita, sex - fakt by mě zajímalo, jak se na to tvářili rodiče cca 6letého kluka, co seděl přede mnou) 70 %(8.7.2016)

• ARI50

Rozhodně zajímavéj snímek, spadnout do barelu sraček a dostat schopnost velké síly kdo by to nebral ale škoda že film jsi držel stejné tepno dalo by se sto ho vyždímat mnohem víc.(7.12.2016)

Ono je těžké hodnotit. Docela dobře se na to koukalo. Ale také celou dobu mlátil do očí ten nevyužitý potenciál.(10.5.2017)

Z Itálie přišel zajímavý snímek, na kterém je vidět, že se inspiroval v japonské manze, ale i v americkém mainstreamovém komiksu. A je tu do toho evropské pojetí, trochu těch sociálních problémů, i když k tomu japonskému stylu to má hodně blízko. Nečekaná paráda, která mě hodně bavila.(21.3.2017)

Bavil jsem se víc než u většiny posledních marvelovek. Přestože k tomu mám výhrady (nic moc originalita, otravná vedlejší ženská postava, předvídatelný závěr), klady převažují (hlavně Luca Marinelli a jeho variace na Jokera). Mezi 3-4 *.(16.7.2016)

• slunicko2

Nezajímaví herci se perou s nenápaditým dějem. Snad jen 31letý Luca Marinelli (šéf zločinecké bandy Zingaro) stojí za zmínku.(30.6.2017)

Sympatický superhrdinský film na evropský komorní způsob s minimem triků. Překvapí akčním dějem, dobrým záporákem i humorem.(6.7.2016)

• angloumene

Džigu pro mě znamenal velké zklamání. Těšila jsem se na neotřelou superhrdinovskou pecku a místo toho se mi dostala mdlá napodobenina Hollywoodských trháků. Postava samotného Džiga neobsahuje ani trošku originality a po prvních pár minutách a získání super vlastností je jasné, jak to s ním celé vlastně dopadne. Tak trochu šílená super girl sice ze začátku vypadá dost zajímavě, jenže pak i její chování zapadne do připravené škatulky a diváka začne nudit. V podstatě to samé se dá říci i o solidně zahraném záporákovi, který sice vypadá dobře, ale jeho postava je jen těžko uvěřitelná. Zejména v závěru filmu bylo jasné, která scéna se bude ubírat kterým směrem a já jsem se začla dost nudit. Říkali mi Džigu je sice docela dobrý pokus o oživení evropské filmové produkce, ale příště by to chtělo podstatně zapracovat na vlastním, aspoň trošku originálním scénáři.(12.7.2016)

51. KVIFF(9.7.2016)

Aj Europa ma svojho superhrdinu. Lepsieho ako vacsina tych americkych. Velmi zabavne.(20.7.2017)

Zaujímavý film. Prial by som si pokračovanie, keďže toto bol v podstate len origin.(30.4.2017)

Zaujímavý taliansky pokus ktorý si plne zaslúži 60 %.(28.4.2017)

51. IFFKV jedna z nejoddechovejsich veci letosnich Varu a film, u ktereho se neusne. Remeslna stranka bez chyb, dobre zahrano a zadny prikraslovani hlavniho (super)hrdiny. Italske akcni filmy davaji znat, ze limitujici(neamericky) rozpocet nemusi nutne znamenat nudu, vse se da dotahnout pribehem a skvelymi hereckymi vykony. Byt excentricky v Italii, znamena splynout s davem, proto jsem zral kazdou scenu s Fabianem.(2.7.2016)

Dobré. Toto mi sedlo. Radši se podívám stokrát na tohle, než na nový Avengers. Tý holky mi bylo na konci strašně líto ... byla tak roztomilá ...(29.10.2017)

Příjemné překvapení z Itálie. Rozhodně doporučuji. 75%(26.4.2017)

Dávám 3* jen proto, že mám rád superhrdiny, jinak pro mě nuda..(8.5.2017)

<< předchozí 1 2