Springfloden (TV seriál)

Spring Tide

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko, 2016–2018

Předloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, Gustav Lindh, Iggy Malmborg, Dar Salim, Josefin Iziamo, Angela Kovács, Björn Andrésen, Malena Engström, Jessica Zandén, Michael Segerström, Lars Andersson, Richard Sseruwagi, Filip Berg, Gustave Lund, Josephine Bauer, Lisbeth Johansson, Vincent Wettergren, Ulf Stenberg, Claes Elfsberg, Jonatan Blode, Frederik Nilsson, Christian Fiedler, Mats Andersson, Isabela Duarte Nilsson, Per Ragnar, Michaela Thorsén, Cecilia Nilsson, Carina M. Johansson, Anna Wallander, Robert Follin, Jonathan Andersson, Arvin Kananian, Niklas Hjulström, Ola Wahlström, Rikard Björk, Rasmus Luthander, Mattias Silvell, Patricio Arenas, Dakota Trancher Williams, Niklas Jarneheim, Edith Ciobanu Stein, Paloma Winneth, Richard Turpin, Margareta Olsson, Peter Edin, Mia Eriksson Olsson, Görel Crona, Göran Parkrud, Dominik Henzel, Leonard Samuelsson Heinemann, Sara Klingvall, Bernal Garcia, Alexander Morgan, Ruben Campbell, Sydney Machado, Arnaldo Ramos, Rocio Carrenza, Sasha Becker, Saga Samuelsson, Marie Berto, Mats Blomgren, Alexander Gustavsson, Ida Johansson, Alexandra Rapaport, Kardo Razzazi, Pascal Rozand, Siham Shurafa, Frida Röhl, Jonas Sjöqvist, Robin Stegmar, Nemanja Stojanovic, Per-Henrik Arvidius, Pär Brundin, Yvonne Lombard, Cecilia Frode, Mark Grosy, Najeh Hrichi, Charles Salvy, Jean-Yves Tual, Anna Tulestedt, Thibault Villette, Ola Normelli, Mårten Klingberg, Björn Andersson, Anna Bjelkerud, Reine Brynolfsson, Rafael Edholm, Per Grytt, Amanda Ooms, Rebecka Englund Teper, Leonie Vincent, Nicky Naudé, Lisa Sjöholm, Mirja Burlin, Tove Wiréen, Sanna Ekman, Emmeli Johansson Stjärnfeldt

Springfloden - opět vynikajicí švédský seriál. I když zde není vidět severská krajina i tak seriál upoutá. Příběhy několika lidí se splétají dohromady, výborné herecké obsazení kladných i záporných rolí. Především Kjell Bergqvist hraje svou roli opravdu přesvědčivě. Doufám, že bude i druhá série, myslím, že by to stálo za to.(13.7.2016)

Nijak zvlášť mě to neuchvátilo. Seriál je natočený podle knihy (Skočný příliv - Cilla a Rolf Börjlindovi) a řekla bych, že to tak nějak celé občas šustí papírem, co je snesitelné v knize, nemusí být na plátně. Vše se vyvíjí zbytečně pomalu, se zbytečnými, pro hlavní případ nepodstatnými zápletkami, některé se nakonec ani nijak nevyřeší, některé postupy policie působí dost nevěrohdně a nerealisticky. A to finále? to už je přitažené na za všechny vlasy, co mám. Asi tři epizody mi trvalo, než jsem přišla na to, co mi připomínají ty divný oči Julie Ragnarsson, pak mi to konečně docvaklo - ty oči, co měl Boleslav Polívka v Romingu.(21.7.2016)

Další ze severských seriálů, kde mladá studentka policejní akademie dostala přes prázdniny za úkol popohnout jedním z mnoha nevyřešených případů z minulých let. Obětí byla tehdy mladá, těhotná žena, zahrabaná do písku v zálivu a zaživa pak pohřbena mořským přílivem, sledována několika lidmi. Vyskytuje se zde hodně bezdomovců, pochopitelně i na určitých vyšších místech nastává panika Postupně se nalézají svědkové, ale současně přibývají další mrtví, tak uvidím jak to bude po sedmém díle vyvíjet dál......zatím jsme spokojená a ani po ne zrovna očekávaném finále hodnocení neměním. A na Kjella se musím podívat v nějakém jiném filmu, protože toho bezdomovce hrál tak přesvědčivě, jako by to pro něj byl normál.(13.7.2016)

Opravdu specifický seriál, doslova mě vcucnul do svého světa, ani nezvyklá řeč nerušila. Všechny postavy měly svůj charakter, význam, zajímal mě jejich životní vývoj. Napínavý závěr bohužel ukončil mé putování oním příběhem a světem. Scenáristický skvost uzavřelo překvapivé odhalení pověstnou třešničkou na hořkosladkém dortu...😎🤐😜🎂(17.2.2017)

Dalsia zaujimava i napinava svedska zalezitost. Nesmierne ma potesila slecna Ragnarsson z Broen-u. Posobi uveritelne, autenticky a aj uzasne vyzera. Hlavna linia, odvijajuca sa na osudoch zdanlivo nepreviazanych, postupne dostava kontury az po paradne finale. Mam rad ked vychadzaju na povrch pochovane hriechy z minulosti. Bergqvist ako bezdomovec a byvaly policajt je dalsou bravurne zahranou postavou. Serial som zhltol za dva dni, takze odporucam. Nadsene pat-hviezdie, napriek obcasnym logickym "barlickam", ktore by to dali objektivne zrejme nizsie. :)(17.10.2016)