Springfloden (TV seriál)

Spring Tide

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko, 2016–2018, 20x43 min

Předloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, Gustav Lindh, Iggy Malmborg, Dar Salim, Josefin Iziamo, Angela Kovács, Björn Andrésen, Malena Engström, Jessica Zandén, Michael Segerström, Lars Andersson, Richard Sseruwagi, Filip Berg, Gustave Lund, Josephine Bauer, Lisbeth Johansson, Vincent Wettergren, Ulf Stenberg, Claes Elfsberg, Jonatan Blode, Frederik Nilsson, Christian Fiedler, Mats Andersson, Isabela Duarte Nilsson, Per Ragnar, Michaela Thorsén, Cecilia Nilsson, Carina M. Johansson, Anna Wallander, Robert Follin, Jonathan Andersson, Arvin Kananian, Niklas Hjulström, Ola Wahlström, Rikard Björk, Rasmus Luthander, Mattias Silvell, Patricio Arenas, Dakota Trancher Williams, Niklas Jarneheim, Edith Ciobanu Stein, Paloma Winneth, Richard Turpin, Margareta Olsson, Peter Edin, Mia Eriksson Olsson, Görel Crona, Göran Parkrud, Dominik Henzel, Leonard Samuelsson Heinemann, Sara Klingvall, Bernal Garcia, Alexander Morgan, Ruben Campbell, Sydney Machado, Arnaldo Ramos, Rocio Carrenza, Sasha Becker, Saga Samuelsson, Marie Berto, Mats Blomgren, Alexander Gustavsson, Ida Johansson, Alexandra Rapaport, Kardo Razzazi, Pascal Rozand, Siham Shurafa, Frida Röhl, Jonas Sjöqvist, Robin Stegmar, Nemanja Stojanovic, Per-Henrik Arvidius, Pär Brundin, Yvonne Lombard, Cecilia Frode, Mark Grosy, Najeh Hrichi, Charles Salvy, Jean-Yves Tual, Anna Tulestedt, Thibault Villette, Ola Normelli, Mårten Klingberg, Björn Andersson, Anna Bjelkerud, Reine Brynolfsson, Rafael Edholm, Per Grytt, Amanda Ooms, Rebecka Englund Teper, Leonie Vincent, Nicky Naudé, Lisa Sjöholm, Mirja Burlin, Tove Wiréen, Sanna Ekman, Emmeli Johansson Stjärnfeldt

Oproti jiným severským seriálům to trochu zaostává (ale je to furt lepší než Monster), hlavně tam není ta typická atmosféra severských detektivek. Není to syrové, mrazivé, šedivé, ale spíš takové letní, barevné a teplé. Příliš mnoho motivů, vedlejších linií a postav není ve výsledku zúročeno a vyzní na prázdno. Chybí tomu tah na bránu a na pár místech měl seriál přitvrdit a být k postavám méně laskavý. Některé díly skončí dost vlažně a zábavnost případu to netáhne dál. A závěrečný twist je vysloveně dementní a zbytečný. Celkem se povedlo obsazení kladných rolí. Dvojice vyšetřovatelů „největší duhovky v Evropě“ + „tlustší verze Seana Conneryho“ je celkem charizmatická a zábavná, stejně tak jako srandovní vedlejší figurka „blonďák s náušnicí“. Naopak bych si dokázal představit mnohem démoničtější herečku v roli ředitelky těžební společnosti.(7.1.2019)

Opravdu specifický seriál, doslova mě vcucnul do svého světa, ani nezvyklá řeč nerušila. Všechny postavy měly svůj charakter, význam, zajímal mě jejich životní vývoj. Napínavý závěr bohužel ukončil mé putování oním příběhem a světem. Scenáristický skvost uzavřelo překvapivé odhalení pověstnou třešničkou na hořkoslaném dortu...😎🤐😜🎂(17.2.2017)

Velmi dobrá detektivka s výbornými hereckými výkony a poměrně překvapivým závěrem. Zvlášť Kjell Bergqvist je opravdu velice přesvědčivý. Pokud se neplánuje další řada, vytkla bych pouze nedořešenou dějovou linii s Jackie Berglund a jejími vazbami na policii a také se zapomnělo na šéfa Cage Fighters, který úkoloval ty mladistvé pachatele. To by mohlo být dobrým startem pro další sérii, postavy mají rozhodně potenciál pro případné pokračování. ---- Po 2. sérii zvyšuji na 5 hvězdiček, tato série mi přišla ještě lepší než ta první, výborná detektivka s postavami, které není obtížné si oblíbit.(9.4.2018)

Začínám severské detektivky milovat. Nebudeme si lhát do rukávu, kluci ze severu tenhle žánr prostě umí. Spletenec osobních příběhů a na pozadí třicet let nevyřešená záhadná vražda. Uchopitelné postavy, uvěřitelný příběh, zajímavá zápletka i její rozuzlování. Seriál není nekonečně se nabalující a gradující patos ve stošedesáti dílech, naopak 8 dílů seriálu velmi sluší. Až na pár mušek - spíše octomilek - není seriálu co vytknout. Po MOSTu další skvělá práce a ačkoliv je zdejší hlavní hrdinka docela normální holčina (v porovnání se Sagou Norenovou), seriál si ode mě vysloužil plný počet hvězd.(7.8.2018)

Čekal jsem od toho více...asi mnohem více.Říkal jsem si "Severská kriminálka",tak by to mělo splňovat vysoké standarty toho,co jsem od nich zatím viděl.Pro někoho to tak určitě je,ale mě to moc nechytlo.Máme tu studentku policejní školy,která se přes prázdniny pustí do řešení letitého případu...a protože je v tom citově angažovaná,když to byl případ jejího otce,tak do toho jde po hlavě.Což se některým lidem nelíbí...a tím si zadělává na problémy.Tohle by mě celkem i bavilo...ale ta linka s bezdomovci,s ex-poldou bezdomovcem...to mi nesedí.Uvidí se dále.*S01-60%(11.12.2018)