Příběh dvou městských intelektuálů, kteří zažijí řadu groteskních a komediálních situací způsobených střetem dvou světů: venkovského a městského. (oficiální text distributora)

Radek99

Miroslav Balajka měl zřejmě v plánu natočit prestižní komedii o vyčpělosti vyprázdněného (režimem protěžovaného) lidového folklóru, vyšla mu z toho ale jen prázdná manýra porevoluční grotesky, zbytečné figurkaření, snad jen ty kopaničářské zpěvy mají nějakou úroveň, ale to je opravdu hodně málo...tahle komedie dobře reprezentuje krizi československého filmu, který po tzv. sametové revoluci najednou neměl co říci. Je to jakési Dědictví Věry Chytilové naruby, ovšem zcela sterilní a okleštěné od vtipu - totiž tam, kde Bolek Polívka v Chytilové satiře exceluje a celý snímek stojí prakticky jen na něm, tam je Břetislav Rychlík úplně bezradný a coby Atlas se klátí k zemi nejen pod náporem slivovice, ale i pod tíhou své role. ...ani smrt nebere je tak naprosto plochým filmem a coby satira o vyprázdněnosti moravského folklóru (tak protěžovaného za období komunismu) vlastně funguje jen pramálo... ()

pornogrind

Od tohoto filmu jsem si hodně sliboval. Po dokoukání následovalo velký zklamání. Na můj vkus až příliš mnoho písniček a málo humoru. Celkem málo prostoru dostal legendární J. Kroner pro něhož byl tenhle kousek posledním filmovým počinem ve kterým hrál. Na jedno podívání se to dalo ale víckrát už to vidět nemusím. ()

zette

Dnes uz zapomenuty film. Je to takova blazniva komedie, ktera ne vzdy je uplne vtipna, ale par dobrych momentu se zde najde. Z dnesniho pohledu je na filmu nejzajimavejsi herecke obsazeni. ()

senor

Škoda že tento film upadl do zapomění. Narozdíl od srovnatelně kvalitního (a tematicky podobného) Dědictví, aneb... běžel v TV snad jen jednou. ()

LadyPupu odpad!

Rarita pro milovníky moravské lidové hudby, krojů a chlastu. Groteskní a komediální prvky jsem nezaznamenala. Přirovnání k Dědictví je úplně mimo mísu. Zbytečný film. ()

Cushing

Nesrozumitelná parodie na čosi, odebírající se dřív než po 15 letech existence (viděno 2010) do věčných lovišť českomoravského filmu. Záměr možná za něco stál, ale scénář? Někdo zde srovnává s Kurvahošigutntág... Troufám si podotknout, že onen vachrlatý počin V. Ch. je proti tomuhle fuck-upu klasickým dílem. Ten dobře zraje. Tohle jen hnije. ()

ghatos odpad!

Radek99 to zcela popsal přesně. Pan Rychlík se prostě ožírá a občas má kocovinu, tak jako český film devadesátých let. Ne, že by v té době bylo vše špatně (dají se najít kvalitní filmy), ale celkově se to s českým filmem moc nezlepšilo, ani v roce 2017. 20%. ()

slovan1

Povedená sonda do života venkovských "buranů" na pomezi Čr a Sr. Pár, poznamenaný blížicím se rozvodem se octne na dědině plné svérazných postav a hlavně mezi litry domácí pálenky. Jak zde čekají na změnu počasí aby se mohli dostavit k rozvodovému řízení, tak se jejich vztach začne měnit k lepšímu. Nebýt zde postav jako dědek "dobruška" nebo Bolek tak by to asi stálo za prd, ale za ten svéraz minimálně 3* určitě. Podoba s filmem Vidlácí v hlavní roli s Timem Allenem. ()

axiom

Je to takový podivný film, v hlavní roli příležitostný herec Břetislav Rychlík a ve své roli poslední Josef Króner. Nosným tématem je jakýsi "návrat ke kořenům" hlavního představitele, který uvízl po katastrofě letadla v zimě v zapadlé slovácké vísce. Celé je to jakoby nadsázka, ale je stěží uvěřitelné, že by po havarovaném letadle nikdo nepátral a vesnice by opravdu byla tak odříznuta, jak je nám prezentováno. Minimálně jeden a půl hvězdy dávám za to, že z tohoto filmu pochází snad nejoblíbenější filmová hláška v naší rodině - Dobrošku - použitelná při jakékoliv příležitosti, nejlépe pak při té nejméně vhodné. ()

JanKukulín

Zdařilý snímek přibližující (samozřejmě nadneseně) oblast Kopanic (Karpatsko). Postava Pavla Juřici (Havelka) výborně paroduje Juru Pavlicu z Hradišťanu. Pěkný film, doporučuju ke zhlédnutí ()

Biopler

Lietadlo padne a dvaja týpci prežijú, dorazia do dediny, v ktorej sa pohybujú svojrázne postavičky a my, ako diváci, máme sledovať bizarnosti čo sa stane keď mestský človek navštívi vidiek. Úboho lacné, otrasné prevedenie. Nepotrebujem sledovať krčmu plnú ožranských individualít, epizódu čo sa stane keď chlapík zamrzne v zime a podobne. Pobaví aspoň Polívka v roli kňaza. ()