Ako na Nový rok tak po celý rok...Owen (Bryan Greenberg) práve pri odpočítavaní starého roku sedí priopitý na streche domu, kde bol pozvaný na párty.  Zo strechy spadne a zlomí si ruku. Zatiaľ čo ostatní oslavujú, on sedí sám v čakárni na pohotovosti a prehodnocuje svoj život. Nikto z jeho takzvaných priateľov nie je s ním. Jeho bývalá žena Cindy (Kat Foster) už mu nedôveruje a nechce mu nechávať ich jedenásťročného syna kvôli jeho nezodpovednosti ani v dni, ktoré sú mu pridelené súdnym príkazom. Navyše Owen má preukázateľne problém s alkoholom. A tak sa rozhodne, že je čas na radikálnu zmenu. (sochoking)

sochoking

Výborná lajtovka zo života pre mňa s neznámymi ksichtami, ktorá má dokonca v sebe zakomponovanú porcičku nepríjemnej drámy. Ide o klasickú nezávislú nízkorozpočtovú jednohubku, avšak s kvalitne napísaným scenárom. Ja som sa ani len na chvíľu nenudil. Týpek v podstate kláti a chlastá kde sa dá, zodpovednosť má nasaláme a jeho bývalá žena mu nechce odpustiť, že zanedbáva ich jedenásťročného syna. No a borec sa zmení. Postavy sú sympatické takým zvláštnym spôsobom; ony sa vlastne stávajú sympatickými postupne. Padne i pár dobrých hlášok (čierny chlapík Todd), ako i vtipných momentov. Doporučujem na vylepšenie pochmúrnych nálad. ()