Příběh jizvy (festivalový název)

• Japonsko

Kizumonogatari: I Tekketsu-hen

• Japonsko

傷物語〈I 鉄血篇〉

Animovaný / Akční / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Japonsko, 2016, 64 min

Neuveriteľné dlhé čakanie (5 rokov od oznámenia) na Bakemonogatari film rozdelený do troch častí sa oplatil. Človek sa dozvie počiatok príbehu a ako sa spoznali postavy z ďalších seriálov, ktoré chronologicky potom nasledujú. Jednoduchá kresba prostredia zrkadľujúca povahu dialógov skrz symetriu a symboliku je ponechaná, no animačne vypracovaná do takého levelu, že sa môže rovnať tej od Ufotable. Po prvýkrát je skomponovaný soundtrack hodný výtvarného spracovania a nie je to len niečo, čo ide v pozadí. Zatiaľ nemám výhrady. 1/3 - 90%(8.8.2016)

Opět krásný důkaz toho, jak moc velký důraz celá série Monogatari klade na výrazové prostředky. Obrazově neskutečně zkombinované 2D, 3D i reálné záběry do něčeho, co chvílemi vypadá hodně strašně a jen dokazuje, že kombinace 3D a klasické kresby může vypadat divně a nepřirozeně, ovšem místy naprosto impozantní a nádherné se záběry, které skoro vyráží dech (strom, eskalátory...). K tomu skvěle zvládnutá hudba, která tentokrát působí místy opravdu epicky - prostě filmově - a dobře dotváří atmosféru. Co se příběhu týká, je to vcelku povedený úvod s představením pro mě většinou již známých postav, který nepřinesl nic co bych nečekal, co by mě překvapilo a uchvátilo. Jen možná ta Hanekawa tady působila mnohem víc roztomile a hravě, než jak jsem byl zvyklý a to rozhodně nebylo na škodu... Opět tedy něco hodně originálního po stránce audiovizuální, ovšem pouze lehce nadprůměrné po stránce dějové. 7/10(6.8.2017)

Nie som fanúšikom monogatari sérií a nič som od tohto neočakával... a musím povedať, že som ani nič nadštandartné nedostal, proste čistý priemer so všetkým čo k tomu patrí až na perfektnú animáciu, ktorá nemusí každému sadnúť. 3*(11.9.2016)