poster

Kizumonogatari II: Nekkecu hen

 • Japonsko

  傷物語〈Ⅱ熱血篇〉

 • Japonsko

  Kizumonogatari II: Nekketsu-hen

Animovaný / Fantasy

Japonsko, 2016, 68 min

 • Jeoffrey
  *****

  Paráda! Konečně zase jednou dohnal obsah formu, což se dle mého povedlo pouze u původního Bakemonogatari a tak to musí ocenit plným počtem. Zkrátka nejen že to opět vypadá zajímavě, originálně a většinou úžasně (ano, tady je těch pasáží, které jsem si užíval mnohem víc než v prvním filmu, třeba to obilí...) a opět to skvěle zní (tedy hudba opět na výbornou), ovšem tentokrát je to i plné hutné atmosféry, skvělých emocí a zase jednou hodně slušných dialogů. Já si každou interakci mezi Araragim a Hanekawou neskutečně užíval, bavily mě jejich rozmluvy i to co si říct tak nějak nedokázali. Bavili mě vtípky a to i ty lehce oplzlé, takže třeba darované kalhotky a Araragiho reakce mi vyloudily na tváři široký úsměv. Navíc je tu i hodně akce, poměrně svižné a rázné, kdy souboje netrvají déle jak pár minut, ale kouká se na to velmi dobře... Velká spokojenost. 9/10(6.8.2017)

 • Scalpelexis
  ****

  V Shaftu se buďto zbláznili, zhulili anebo tam jsou lidi, kteří nahlíží na svět skrz japonské brýle chaosu. Těžko jinak vysvětlím pocity totálního, ale totálního nepochopení, který střídá maniakální smích s následným harmonickým pokyvováním. Když už mám zažito, že Monogatárko je samo o sobě království zákonů naruby a pojem "pojďme pokecat" (takové shaftˇácké "pojďme na jedno") je výmluva ke vstupu do jiné dimenze, tak schytám novou nálož nevysvětlitelného. Chvíli mi to trvá, než se proberu a zpomalím, ale nakonec uběhne ta hodinka jako voda. 2. díl Kizumonogatari je úplně jiný co zajetý seriály: Syrový, počítačově renderovaný, sakra krvavý, trochu perverzní (dokonce i holky si užijí drobný fan service) a hlavně akční. Šero se snoubí se šerem a Araragi musí řešit problémy na jeho vkus nevšedním způsobem: Fyzicky. Vskutku se bavíme o Monogatari? Ano, takový ten nezaměnitelný feel magie tohoto prázdného světa tam je. Ono vůbec, postavy stále typicky naklánějí hlavou, geometrie obrazu je Bůh a hudba evokuje pocit, jako kdyby se na pozadí všemu čistě vysmívala. Nemůže být pochyb, ale prosím, méně přehánění by neuškodilo. Bez nasledovaného Bakemonogatari toto určitě nepouštějte. Pološílené, guilty-pleasurable 4*.(2.1.2017)

 • LeitoSE
  *****

  Gradácia vo všetkom oproti predchádzajúcemu filmu. Či už sa to týka vykreslenia a detailnosti prostredia, zbesilosti akčných scén, hudby, ecchi prvkov, dialógov medzi Araragim a Hanekawou, ktoré aj tú najotrepanejšiu dejovú zápletku (som na teba hnusný, aby si sa držala odo mňa ďalej a neublížila si) dokážu predať originálnym spôsobom. Najviac by som ale hlavne chcel vyzdvihnúť strih, človek, ktorý dokáže prekladať v desiatich sekundách desať nechronologicky usporiadaných záberov, tak že dáva scéna zmysel a vyjadrí ešte aj vnútorný chaos a strach, ktorý cíti postava je hotový kúzelník. Ako napísal Scalpelexis, pre ľudí, čo nevideli Monogatari sériu nepozerateľné a pre ostatných odmena za prebojovanie sa aj cez tých zopár najnudnejších častí a zmätku, ktorá séria kam časovo zapadá. P.S. Chcem to v treťom filme ešte viac prehnané. 2/3 - 100%(4.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace