poster

Pat a Mat ve filmu

 • anglický

  Pat and Mat in a Movie

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Pat & Mat vo filme

Animovaný / Rodinný

Česko, 2016, 80 min

Režie:

Marek Beneš

Scénář:

Marek Beneš

Kamera:

Jan Chvojka

Hudba:

Petr Skoumal

Producenti:

Tomáš Eiselt

Střih:

Lucie Haladová
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (91)

 • Mrkvič
  ***

  Samotné epizodky nejsou špatné. Ale slepit je jednou stále se opakující scénou s promítáním? To mi přijde jako hodně velká ostuda.(29.8.2017)

 • CzechGod
  ***

  skoda, ze to je podvod a o film se vubec nejedna, ale o serii nesouvisejicich pribehu :((4.9.2016)

 • Master19
  ****

  Těšil jsem se na filmový příběh, ale je to opět "jen" sled skečů. Ale i tak se na to pěkně dívá, za vrchol považuju scénku s rotopedem.(19.11.2017)

 • silentname
  *****

  Človek je vždy trošku nervózny, keď vie, že sa dostáva na filmové plátno jeho detstvo a s tým aj veľká dávka nostalgie. Ale myslím si, že v prípade "Pat A Mat Vo Filme" sa im dostalo rovnakej dávky lásky, akú pociťovali už pred štyridsiatimi rokmi. A myslím si, že vďaka tomu je tento film veľmi dobrý. Máme tu príbeh, kde nová skrinka musí vymeniť umývadlo, pokračujeme využitím papierových misiek a veľkou dávkou recyklácie, potom nasleduje výroba robotického vysávača a ďalší príbeh sa sústredí na výrobu plávajúcej podlahy. Potom tu máme strom, ktorý bráni našim "ajeťákom" v hre dámy, stretneme sa s novými obkladačkami v kúpeľni, šachovou partiou na streche stodoly, odšťavovaním pomarančov (tento diel si ale pamätám už z minulosti), šlapačka na rotopede a bude tu aj boj so zákerným obrím kaktusom. Všetky príbehy sú podľa mňa vtipné, veľmi dobre napísané a tak ako sa bavili decká v kine som sa zabával na nezdaroch našej dvojice aj ja. A to je základ. Postavy sa nezmenili, situácie sa nezmenili a tým pádom tu máme 80 minút veľkej zábavy. Čo sa môže na filme pokaziť? Úprimne poviem, že mám s filmom len dva drobné problémy. Ale vedia zavážiť. Prvým je fakt, že sme čakali Pata a Mata vo filme. A dočkali sme sa desiatich malých príbehov. Možno je pravda, že by nefungovali vo veľkom filme, ale človek aspoň trošku niečo také čaká. Alebo aby aspoň príbehy na seba aspoň trošku viac nadväzovali. A to je ten druhý problém. Keď máme takto tých pár filmíkov dokopy, pomaly človek začne zabúdať na to, čo videl pred pár minútami. Ale neznamená to, že by bol film zlý. Práve naopak. Je to skutočne dobrý animovaný film pre všetkých malých a pre všetkých, ktorí s touto dvojicou vyrástli tiež. Určite hovorím za seba, že je hodný vášho času. Hodnotenie: A-(9.4.2016)

 • _DAVE_
  **

  V podstatě jen 6 dílů naplácnutých za sebe, jen pro opravdové fandy. Jinak je kulturní zážitek srovnatelný s papírovým DVD za 39Kč.(4.5.2016)

 • sir-dave
  ***

  Proč to dělat jednoduše, když si mohu zbořit půlku domu. Zpracování zůstalo při starém, systém řešení problému taky, je to klasický Pat a Mat. Když už slaví 40 let a je z toho film, tak nemuselo jít pouze o slepenec 10ti dílů za sebou, které na sebe navíc nikterak nenavazují. V jednom díle si zdemolují skříň a v dalším už je zase zpět.(10.5.2017)

 • EKLEKTIK
  ****

  Jeden dlouhý film, nebo deset krátkých z ručně animovaného světa pro dva lidi a jednoho kosa. Člověk ale musí ocenit skromé podmínky, ve kterých vznikal a entuziasmus jeho tvůrců, předávaný z generace na generaci.(10.4.2016)

 • Lisabellla
  **

  Pro milovníky těch dvou malých loutkových kutilů asi fajn zavděčení se. Pro mě už jen opakující se a dávno vyždímané vtípky. Tak vyždímané, že na začátku každičké scénky jsem přesně věděla, jak to dopadne a jak se to ti dva koumáci pokusí vyřešit. Pro mě dost zklamání, ale asi hlavně proto, že jsem čekala nemožné.(18.6.2017)

 • M.i.k.e
  ***

  pořád jsou to Pat a Mat tak jak je známe,nicméně od filmu bych očekával víc než jen sled klasických krátkých příhod spojených výměnami kotouče v promítačce...takže vtipné to je víceméně pořád stejně,ale na film je to málo...60%(15.9.2016)

 • Hanys_
  ***

  Trošku krotí nadšení fakt, že jde jen o sbírku kraťoučkých příběhů, navíc (podle všeho) už dříve uvedených. Ale vzhledem k tomu, že jsem se minimálně u poloviny z nich fakt dobře bavil, to dokážu přejít.(17.12.2017)

 • Autogram
  *****

  Pat a Mat si doma púšťajú A je to... Ani to sa samozrejme nezaobíde bez problémov a nezdarov. A keď si pustia 10 dielov, je z toho film do kina. Niektorým to vadí, ale mne nie, lebo som to vedel a neočakával som spletitý a poučný príbeh s veľkým presahom pre dospelých. To naozaj nie je, ale sú to staré dobré zlaté české ručičky a geniálne riešenia domácich majstrov. Po prvých dvoch dieloch som zaváhal, či bude plné hodnotenie, ale Ovolis, Vysávač, Stacionárny bicykel a Plávajúca podlaha mi všetko vynahradili.(16.4.2016)

 • Hepy13
  ***

  Od Pata a Mata ve filmu bych čekal přeci jen víc než jen pospojované krátké epizodky do jednoho filmu.(2.7.2017)

 • Stružák
  ***

  S Patem a Matem je samozřejmě sranda, ale FILM to skutečně není. Každá epizoda zvlášť fungovat bude, ale takhle poslepovaná necelá hodina a půl prostě nebaví.(22.12.2017)

 • Danken
  ***

  6/10(4.11.2016)

 • Hamaradža
  ***

  Od "Pata a Mata vo filme" som čakal asi niečo viac než 10 lacne na seba našróbovaných skečov. Veru slušná zábava, aj po toľkých rokoch, aj kúsok nostalgie som pocítil, ale maximálne zbytočný zážitok v kine. :)(7.4.2016)

 • kenkaku
  **

  Pat a Mat jsou fajn... tedy jako večerníčkový seriál. Jedna dávka idiocie za večer stačí. Ale x10? Tak to už je masakr. Kdyby alespoň byla snaha o jakýkoliv příběh, ale ono je celé zaonačené tak, že Pat a Mat si pouští jednotlivé krátké epizody jednu za druhou... Tedy tak trochu podvod (pusťte si DVD s deseti epizodami za sebou a máte stejný efekt... na to nepotřebuji "film"). Celkově jsem tedy zklamán, ale protože NEJSEM cílová skupina, věřím že mnoho jiných (infantilních, nenáročných, retardovaných) dětí bude spokojeno.(25.9.2016)

 • lubospoti
  ****

  Přestože jsem se zpočátku cítil trochu ošizen (čekal jsem prostě plnohodnotný film a ne jen jednotlivé epizody sestříhané za sebou), tak i tentokrát musím konstatovat, že mě Pat a Mat se svým humorem nezklamali. I když je asi lepší dávkovat jejich příběhy po jednotlivých epizodách než je sledovat v kuse takřka hodinu a půl.(8.9.2016)

 • dawe787
  ***

  Dávám o hvězdu méně za ten podvod s názvem - ono napsat "ve filmu" a pak se dívat na 10 klasických večerníčků je trochu tunel na diváky, hlavně v kině!!!!(9.9.2016)

 • s1r1us
  *

  Toto není Pat & Mat jak je známe. Epizody minimálně vtipné. Navíc, každý asi očekává jeden film a přitom je to jen pásmo krátkých epizod, prostě jako večerníčky pouštěné jeden za druhým. Vypadá to jako Pat a Mat, 1 x *.(15.9.2016)

 • figliar
  ****

  Nie je to klasický film, a ani mi týchto x krátkych rozprávok nevyvolalo také nadšenie ako Lubomír Beneš, ale aj tak sú to starý a dobrý Pat a Mat, ktorý síce prešli do modernej doby, ale staromódnym spôsobom dokážu pobaviť.(23.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace