NFR 1993(5.4.2004)

Trapného mi tam nepřipadlo nic, zvláště pak, že němou grotesku nzbožňuju a její gagy (zeptejte se Atkinsona Beana) se dají s úspěchem použít i v dnešních časech. Na snímku mi snad vadil jen měnící se rytmus vyprávění. Ten vzal ovšem za své v opeře, kde se vše vyřešilo tempem bleskovým... KDO VEDE?(16.12.2003)

-Máte dvě pětidolarovky? -Ano, pane! -Tak to mých deset centů nepotřebujete 75% Zajímavé komentáře: woody, antober(18.7.2005)

Nijak neuchvacující humor ani genialita bratrů mě nedostala na více než 3*.(3.8.2005)

Představte si kolik zvratků, moči a nevím čeho ještě by museli dat dnešní tvůrci do zničení Trubadúra(ne člověka ale Verdiho opery).30. léta- to byl film umění.Dnes je to jen kasa na peníze s hlubokým poselstvím( viz. Matrix 1,2,3).Marxové by měli dostat za tolik tun anarchistického a slovního humoru alespoň nobelovku.A na Grouche s jeho hláškami nemá ani "poslední skaut" Bruce Willis.Komedie století.Bravo, bravisimo.(9.12.2003)

Nečekaně náročná komedie - to je ale jenom dobře a po úvodní čtvrthodince si už člověk neumí představit jiný průběh než to, co je mu zde podáváno stále v koncentrovanějších dávkách. Možná bych poněkud více vyzdvihnul neuvěřitelně vytříbený a inteligentní slovní humor, ale i ten situační (a tak chytře s tím slovním kombinovaný) - přeplněná lodní kabina - nemá chybu.(18.7.2005)

Ještě to není vrchol, ale některé výstupy jsou geniální. Kromě Groucha bych vyzdvihl jeho stálou partnerku Margaret Dumontovou, to je americká Růžena Šlemrová. :-) Škoda jen těch hudebních čísel se zamilovaným párem, která jsou želbohu myšlena krvavě vážně. 80%(12.1.2004)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(20.7.2010)

Několik vtipů je na hranici geniality, ale té opery je trochu moc, aby to byla ultimátní zábava.(22.4.2012)

Bratři Marxové tentokrát vsadili více na příběh a udělali dobře. I když v jejich podání znamená příběh spíše nitku, co drží jejich bláznivé gagy trochu více pohromadě. A té opery se nebojte, film jí pouze začíná a končí.(27.9.2007)

Záver v opere je parádny, ale zbytok filmu mi už tak vtipný neprišiel(teda, až na Grouchove hlášky, tie sú skvelé). Bohužial, viac ako 3* dať nemôžem ale aj napriek tomu sa pokúsim zohnať viac filmov s Marx Brothers.(25.1.2009)

Možná nejlepší situační komediální muzikál z 30. let minulého století. Přeplněná kabina se mi líbila asi nejvíc ale opera na konci jí zdatně konkuruje. [7,5/10] (MGM) (Čb. /// Produkce: Irving Thalberg /// Scénář: George S. Kaufman, Morrie Ryskind podle námětu Jamese Kevina McGuinnesse /// Kamera: Merritt B. Gerstad /// Hudba: Nacio Herb Brown, Walter Jurmann, Bronislau Kaper, Herbert Stothart) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](5.4.2009)

Moji první Marxové. A zážitek to byl parádní. Nezbývá mi, než souhlasit s názorem, že Groucho Marx byl jedním z největších komiků všech dob - ty jeho slovní hříčky, hlášky a průpovídky prostě nemají chybu a dozajista by se uchytili v současných komediích. Nadčasová veselohra.(28.5.2009)

Moji první Marxové. Příběh plný skečů, které někdy byly moc vtipné, jindy slabší. Někde vdáli na pozadí se odehrával romantický příbeh, o který moc nešlo. Zbytek, včetně operních zpěvů byly zbytečnosti navíc. Závěr byla fraška. Tahounem filmu, který stojí 99 % humoru je Groucho Marx, skvělý komik. Na jeho gagy a vtipy bych se rád ještě podíval, jinak není o co stát. # příběh 5 | hudba 6 | humor 4 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(30.8.2012)

Komedie, na které si čas vylámal zuby. Humorné scény vygradované do absurdních rozměrů, pošahané dialogy, muzikálová čísla, cirkusová akrobacie - prostě nepřetržitá zábava. V Americe jsou bratři Marxové populární asi jako u nás Vlasta Burian, a já už chápu, že plným právem.(10.12.2003)

Klasická komedie plná skvělých scén, ve které se pořád něco děje. Nezapomenu na scénu s přeplňenou kajutou a hlášky Groucha Marxe. Kdyby ve filmu nebylo těch pár hluchých míst a některých zbytečných muzikálových čísel bylo by to za plný počet.(9.1.2008)

Surrealisticky zmatená podívaná s tisícem vtipů, z nichž některé jsou dokonalé a některé úplně mimo. Film dost brzdí hudební čísla (s čestnou výjimkou Chicovy hry na klavír) a i těch geniálních scének tam bylo o něco méně než v Kachní polévce (přecpaná kajuta to ale skoro vynhrazuje). Skvělý humor, ale mohl být vyrovnanější.(24.1.2010)

Ťažko sa mi to píše ale bohužiaľ na rozdiel od Duck Soup , Noc v opere prišla rokmi o veľkú časť svojho kúzla. Grouchove hlášky síce stále fungujú parádne a napr, scéna spisovania zmluvy je stále geniálna ale fyzický humor je až na pár výnimiek (kajuta) príliš poplatný dobe svojho vzniku. Nepôsobí to síce trápne ale gagov pri ktorých by som sa zasmial bolo málo. Chápem, kde mali byť fóry aj to, že pred 80. rokmi si diváci museli pri väčšine momentov chytať bránicu ale bohužiaľ. A možno mi to iba nesadlo do nálady. 7/10 ale aj tak je to lepšie než 90% súčasných komédií. Čakal som asi priveľa.(4.6.2015)

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete: Jeden z nejlepších filmů od bratrů. Scéna s přeplněnou kajutou (kde snad jen u stropu je ještě místo) patří k mým nejoblíbenějším. Hláška za hláškou, Harpovo gagy a dokonale zvládnutá hra na klavír v podání Chica.(1.2.2007)

clovek ma vetsinou pod pojmem cernobily film zafixovany priserny zvuk, zkreslene hlasy a trapne blaboleni vlasty buriana a podobnych pochybnych charakteru. noc v opere bratru marxu je vsak nadcasove dilko s prekvapive aktualnim humorem. groucho marx byl genius!(8.2.2006)

<< předchozí 1 2 3