Him (TV seriál)

Velká Británie, 2016, 2 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Co amíci takřka vždy pojímají thrillerovitě - či alespoň coby lovestory (nejčastěji pak coby kombinaci obojího) zde uvidíte ve velmi civilní formě - ano, On je superhrdinou s nadpřirozenými schopnostmi, to zde ovšem není zdrojem jeho Síly či úžasnosti. Dokonce to není ani naopak tím zlem, které je třeba vykořenit - je to příběh o dospívání, o smutku z nepohádkovosti lidského světa - ale i o úžasu nad tím "božským". Kdo čeká akci, bude nejspíše zklamán, neb příběh je zde spíše pozastaven do lyrického zamyšlení nad "obyčejností", nad křehkostí a složitostí vztahů. Nad oním "neznámem", do kterého se každý puberťák probouzí.(27.1.2017)

Sliboval jsem si od britského přístupu civilnost a jinakost, ale skutečnost zůstala někde jinde. Přiměřeně pomalý rozjezd nikdy nedostojí několikrát slibovanému potenciálu, což v kombinaci s debutujícím Fionnem Whiteheadem, který vyhrocené scény bohužel neuhrává, dělá z Him slušné zklamání. Hlavní hrdina se potácí od jednoho rodinného příslušníka k dalšímu, neustále opakuje, že chce být tím hodným a silným - aby snad při každé příležitosti svým schopnostem podlehl a přičinil se o nějaký ten průšvih. Emocionální momenty, kdy bych o něj měl mít strach, proto vyznívají neustále naprázdno. Jednohubka, která v mysteriózním žánru slušně zaspala.(4.1.2018)