Žralok útočí 2

• Jihoafrická republika Shark Attack 2

Obrovský bílý žralok měl být největší atrakcí nového akvária. Jenže už první den zmutovaný zabiják unikl zpět do moře a vraždí bezmocné lidi. Thorsten Kaye společně s Nikitou Ager ho díky zabudovanému čipu vysledují, jenže brzy zjistí otřesnou skutečnost. Žralok lidožrout není v okolních vodách sám... Při surfování na Havaji Samantha Sharpová unikla čelistem velkého žraloka, ale její sestra útok nepřežila. Expert na žraloky Nick West dravce při nebezpečném lovu chytí, ale zjistí, že žraločí samice čeká mládě. To se v akváriu narodí, ale nečekaně zabije svou matku a uprchne do oceánu! Začne série krvavých útoků na turisty. Samantha, toužící po pomstě, se vydá s Nickem dravce zabít. Předběhne je však zkušený lovec Bishop, který žraloka uloví a vše vypadá v pořádku. Nick však odhalí hrůznou pravdu - při tajném experimentu vědci změnili genetický kód žraloků a udělali z nich neovladatelné zabijáky. A nejhorší je, že v oceánu jich jsou ještě celé tucty! Zmutovaní žraloci jsou zpátky a jejich ploutve křižují hladinu kolem Kapského města. Proti sobě mají dva lovce a krásku odhodlanou pomstít smrt své sestry. U břehů jihoafrické republiky jsou poblíž Kapského města při potápění sestry Petersonovy napadeny velkým žralokem. Samantha sice žraloka zraní, ale Amy je agresivní bestií zabita. O několik dnů později je žralok chycen a jihoafrický námořní biolog Nick Harris ho z příkazu svého šéfa Michaela Francisca musí dopravit jako velkou atrakci do nově otevřeného mořského akvária nazvaného Vodní svět. Ještě před otevřením akvária Nick přistihne v areálu Samathu, která se sem vloupala ve snaze žraloka zabít. Svůj úmysl nezrealizuje, bestie však brzy zaútočí znovu. Již při slavnostním otevření akvária zabije žralok jednoho ze zaměstnanců a unikne zpět do moře. Francisco svalí vinu za smrtelnou nehodu na Nicka a vyhodí ho. Místo něj přijme zkušeného přírodovědce, ale také velmi domýšlivého a ctižádostivého lovce žraloků Roye Bishopa. Ten je přesvědčen, že situaci zvládne, ale poté, co je napaden obzvláště agresivním žralokem, změní názor a snaží se Francisca varovat. I on už pochopil, že žraloci, kteří se objevili u břehů Kapského města, nejsou obyčejní. A má pravdu. Jejich zvětšená hřbetní ploutev ve spojení s agresivitou prozrazují, že jde nejspíš o mutantního žraloka, který unikl z laboratoří doktora Cravena (v prvním díle). Právě ten krvelačné bestie vytvořil z medicínských důvodů - s jejich pomocí se pokoušel najít lék na rakovinu. Sebevědomý Michael Francisco však dál ujišťuje zneklidněného starostu, že vody kolem města jsou bezpečné. Mezitím se rozzlobený Nick spojí se Samanthou a společně jsou odhodláni žraloka najít a zabít dřív, než se jeho obětí stane další bezmocný člověk. Ke své hrůze zjistí, že pobřežní vody křižuje nejméně šest těchto žraloků. Navíc se jim do cesty neustále staví nejen Francisco, ale také Bishop, který chce žraloka ulovit dřív než Nick. Dříve než se to jednomu z nich podaří, žraloci napadnou pláž, kde se koná velká surfařská soutěž. Nick a Samatha se spojí s Bishopem a společně podniknou riskantní pokus žraloky odlákat a zlikvidovat. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Asi sem tu jedinej kdo tohle napise ale pro mne lepsi jak jednicka ted se nebudu rozepisovat o tech komickych zralocich to patri k veci ale narozdil od prvniho dilu si to na nic nehraje prijemny oddychovy hororovy zetko ()

darkrobyk

Další z variací na první Čelisti je hodně fantastickou oddechovkou ze stáje Nu Image. Znalci jejich levné tvorby ví, co očekávat. Vtipné scénky, příšerné efekty a nulové herecké výkony. Když zmutovaný žralok prchne (záhadným způsobem) ze zajetí, uspořádá se hon. A světe div se, filmová hvězda Discovery Channel jej záhy uloví! Akorát že to není on... A tak hon pokračuje. Následně se ukáže, že žraloků je celé hejno. Pěkné záběry na moře a okolní krajinu, ty podmořské jsou bohužel z větší části ve tmě. Útoky žraloků mají zběsilý střih, jen při surfařských závodech si člověk pár masakrů trochu vychutná. Celkový dojem však poněkud kazí až příliš okaté atrapy. Kromě akčních scén je zde pokus i o milostnou, leč noční páření ve vodě je nasnímáno tak mistrně, že není vidět skoro nic. Alespoň že pár krvavých momentů kameře neuniklo. Komický závěr zúčtování je čistě z říše fantazie. 2,5* ()

Rocky62 odpad!

Tady žralok neútočí svými zuby, ale svým vtipným zpracováním. I přes několik úsměvných scén jsem však po projekci musel brát léky na uklidnění, protože filmeček má vážně těžce negativní vliv na duševní zdraví. ()

klerik

Príbeh podľa očakávania, pár záberov na umelého žraloka je fakt dementných, bežanie v spomalenom zábere smiešne, ale inak som skôr príjemne prekvapený. Slušné množstvo materiálu bolo natočené so skutočnými žralokmi, filmík má až na pár romantických odbočiek spád. Keby tam bolo gore a nahota, bolo by to slušné béčko... ()

SeBig

Navaznost na jedničku... žádná. Napětí? Krev? Aspon zvladnutelny herecky vykon? Žádná znamka..jediná hvězda, že to bylo ještě jakž takž koukatelny oproti tem vyplodum co nadchazeli a predchazeli. ()

SOLOM.

Další z velké řady žraločích filmů, které se marně pokouší navázat na úspěch legendárních Čelistí. Navíc vznikl pod hlavičkou společnosti Nu Image, která má na svědomí všechny tři díly. Již tento fakt upozorňuje všechny diváky, že nepůjde o nic světoborného. Navíc tento díl se od těch zbylých dvou a hlavně od prvního dílu liší téměř ve všem. Záběry žraloků jsou opět použité z několika dokumentů, často se v nich vystřídá několik různých žraloků, kteří si moc podobní zrovna nejsou a to mluvím pouze o záběrech z dálky či útocích na potápěčské klece. Protože celý film je jen přehlídkou špatně okopírovaných scén z několika známějších filmů. Většina triků a zpracování samotných žraloků je na velice slabé, až otřesné úrovni. Jde o přehlídku gumových či snad dřevěných atrap, které nám mají nabídnout pocit strachu a tísně. Zatímco v jedničce se šetřilo na scénách se žraloky a přednost dostalo rozvíjení příběhu, tak tady toho bylo až moc. Při většině scén jsem se držel jen za hlavu a nevěřícně hleděl na právě probíhající trapný děj. Naivita a nezajímavý děj mě pomalu, ale jistě uspával. Do toho se snažila bušit ohraná hudba a přilévala tak jen oheň do kotle. Stejně tak i žraločí zvuky jsou naprosto šílené, protože za jejich řvaní by se nemusela stydět lecjaká divoká šelma. ()

prome odpad!

Nelze hodnotit jinak. Plno chyb(například komentář uživatele ic), stupidních dialogů, žádné napětí, žádný spád. Tohle není dobrá zábava. Tohle by se nemělo vydávat ani za film. ()

Tommassi3

"Nevím, jak Ty, ale mně by se teď hodilo pivko.. a myslím, že Tomovi by se hodily nový spodky !!" ;) Tentokrát jsem se opravdu bavil, ačkoliv naprosto všechny (ne)akční sekvence svojí bezbřehou zhovadilostí, mluvím zejména o "ohromujícím" úniku žraloka z obřího akvária či finální scéně s výbuchy pod hladinou a Custeauovou ponorkou, jednoho donutí k údivu a málem i k k úniku moči, druhý zástupce série nenudí ani z poloviny tolik jako jeho předchůdce, který nepochopitelně na úkor akce rozvíjel vztahy mezi hlavními postavami, s dřevákem Van Dienem.. V tomto případě se scénáristům často dialogy až neskutěčně vyvedly, na počítání opravdu vtipných hlášek mi dokonce nestačily prsty na obou rukou, na hodně sexy seriálovou hvězdičku Nikitu Ager, která se opravdu nebála svléknout, se moc hezky kouká, linka s parádní postavou televizního lovce žraloků Roye Bishopa v podání obstojně hrajícího Daniela Alexandera mě dostala, byť uznávám, že tenhle Worthův tragický eko horůrek, který se však narozdíl "jedničky" ani na okamžik nebere vážně, vyznívá nejvtipněji, směšně, chcete-li, v okamžicích, kdy by měl děsit, když jsou na scéně právě ti plastoví žraloci, kteří jsou schopni vydávat zvuky svému druhu na hony vzdálené.. Soundtrack vůbec není špatný, lokace pobřeží Jihoafrické republiky jistě potěší, a ačkoliv střihači i kameraman očividně celé noci prochlastali, když neviděli, že na jejich záběrech zřejmě ukradených z desítek dokumentárních filmů ti "vražední" žraloci vypadají pokaždé úplně jinak.. To by byla i pro slepce velmi silná káva !! ;) Ale co, někdo radši kávu silnější, jiný radši kakao..;) [ Dabing 3/10 ] Tak tohle je opravdu otřesná práce Studia dabing S Pro Alfa, zejména nad výběrem herců zřejmě nikdo ani na okamžik nepřemýšlel, protože například spojení Kaye, Rous, to už je opravdu prasárna .. ()

corpsy

Žraloci, ktorý nám vrčia ako nejaká šelma, slečna potápačka, ktorá má traumu zo straty svojej sestry, žralokológ sympaťák, chujko plniaci úlohu charizmatického lovca žralokov pre peniaze atď. Klišé? To je ešte slabé slovo. Každopádne je to zábavné, ak to vaše slabé ja dokáže prijať. ()

Z0oMb3E odpad!

Dobré béčko je ako zmrzlina. Už samo o sebe je to výborný pamlsok, ktorý sa viac menej už nepotrebuje vylepšiť. Zrazu sa však nájde borec, ktorý navrch nastrúha dabing a navyše všetko poleje i vrčiacim žralokom. Človek si zrazu pomyslí aký bol zo začiatku zaslepený. Od teraz kým nebude nejaká ľudožravá ryba vrčať a štekať nebude to pre mňa kvalitný filmový zážitok! Z Afriky prišilo konečne niečo pozitívnejšie než genocída či obrázky negramotných pubertiakov s vlastným ákačkami. ()

JJ.Gibson odpad!

Od dob Čelistí, nikdo nedokázal natočit film se žraloky, který by aspoň trochu za něco stál. Buďto jsou zmutovaní nebo prudce inteligentní nebo super extra mega velký. No a vždy z toho výjde jen chudý blábol. Občas efekty v těchto blábolech ho zachrání od odpadu, ale ve Shark Attack 2 teda opravdu ne. Je to vážně příšerný film!!!!!!!!!!!!!!! ()

Martin741 odpad!

Digitalny PC vytvor /pardon, krvilacny biely zralok ....../ sa rozhodol, ze bude vo filme hrat. A je len o 2 metre dlhsi nez bezny hypermarket. Ja uz len lahostajne k filmu dodam : Hnoj. 0 % ()

ic

Co jsem viděl asi 10 minut od začátku filmu... po té až kuriózní nehodě: "Máme tu poplach zavřete brány" a poté co nestihnou brány včas uzavřít žralok uprchve na volné moře. To má jako znamenat, že předtím měl otevřeno? ()