Marta je mladá pôrodná babica, ktorú zavolajú na grófsky dvor, aby pomohla grófovej manželke priviesť na svet potomka, Marta však rýchlo zistí, že žene, ani jej dieťaťu nedokáže pomôcť. Aby unikla grófovmu hnevu, utečie a pridá sa k skupine osadníkov, ktorých vedie rytier Christian so zámerom postaviť nové sídla na východe. Ani tam však kvôli svojej kráse a liečiteľským schopnostiam nenájde pokoj. (STV)

Mukade

varujem, ani to nezačnite sledovať, lebo sa zasledujete a neskôr to trpko oľutujete, ale už to budete chcieť doklepať, keď už ste sa na to dali ((: .Detinská rozprávočka "obohatená" o gengrejp, dlho píliaca nervi príkoriami s kratučkým zadosťučinením na konci a veeeelkým potrestaním zloducha 40 dňovým výletom do svätej zeme kde mal dávať pozor na pútnikov či čo. Vaaau. Jedna * je asi za tých prvých 20 minút kedy to ešte bolo prijateľné. ()

Ephemeris

Niekedy je menej viac. Napríklad žiť a živoriť. Alebo 120 min a 180 min. Tomuto TV filmu škodí práve prehnaná stopáž. Neudialo sa tam zase až toľko, že by sa to nedalo vtesnať do súvislej dvojhodinovky, namiesto delenia na dve dlhé časti. Hrady krásne, výprava a kostýmy zvládnuté, vizuál vcelku dobrý. Priznám sa, že som milovníčka historických filmov, hlavne z obdobia raného a vrcholného stredoveku. Takže sa podvedome sústreďujem na hľadanie chýb. Plátového brnenia, nesúdobých architektonických prvkov, zbraní a predmetov. V tomto smere to bolo v podstate v poriadku. Hlavný motív je ale predsa ukradnutý z omnoho lepšieho Liečiteľa, to je do očí bijúce. Hudba zase občas znela ako z Posledného Mohykána. Ale urazená nie som, a to už je čo povedať. ()

Arsenal83

Neviem, či pôvodný názov filmu mal byť Znásilnenia v stredovekom Nemecku, ale podľa deja to je viac menej isté. Toľko znásilnení snáď nenahlásili ani fašistky z MeToo, ktoré sa po tridsiatich rokoch prebudili a zistili, že hej, veď ja som bola vlastne obťažovaná, tie nohy sa mi roztiahli nevedomky. Ale to je tak, keď si niekto predstavuje stredovek po svojom a ide natočiť v takom prostredí film. Podľa obrazu, ktorý nám bol ponúknutý režisérskym nedoukom, boli v 12. storočí všetci muži – hoc bohabojní kresťania – násilníci, všade sa ženy len bili a zmocňovali najhrubším spôsobom a to nehľadiac na pôvod.  Od poslednej sedliačky až po šľachtičnú pani, všetky boli znásilnené. Chvalabohu, že aspoň tú mníšku nechali v tomto ohľade bokom. A keď muži už nemali čo robiť, tak ešte týrali zvieratá alebo hľadali bokom, normálny život neexistoval. Nuž tak to vraj bolo. Ale našťastie tu bol jeden rytier, ktorý si povedal, že bez znásilnenia ďalej zájdeš. A tak to mohla byť aj rozprávka pre dospelých, keby tam neboli tie... no znásilnenia. Ale to by potom musel byť krátkometrážny film a nie trojhodinová prehliadka panoptika mužského pokolenia. ()

Ashar

Christian byl sice statečný rytíř, ale při souboji s Randolfem byl úplná měkota a vůbec to nedával. Na to jaké měl zkušenosti z boje to byla bída. Jinak příběh velmi poutavý a zajímavý. ()

kolemjdouc

pokud nemáte depku tak ji po deseti minutách sledování filmu dostanete,depresivní prostředí asi přesně vystihující dobu ve které se příběh odehrával.Někdo si v tom něco svého najde ale já bohužel ne. ()

illilay

Škoda, bolo to dobré, no mohlo byť este lepsie. Herecké vykony sympatické, vyprava tiež v pohode, človek z toho cíti ten stredovek... ale je to príliš dlhé, zdá sa mi málo komparzu a hlavné dve postavy mohli dostať trocha viac spoločného priestoru. ()