Ku'damm 56 (TV seriál)

Tančírna na hlavní třídě ’56

• Německo

Ku'damm 56

Rebelka z dobrej rodiny

Německo, 2016, 4 h 41 min (Minutáž: 90–98 min)

Taky mě to chytlo a hlavně se to skvěle rozjelo. Postavy vylézají ze svých skrýší a otvírají svá nitra, jak houby po dešti. Výborná atmosféra 50 let a rokenrolové vypalovačky s divokými tanci, nemilosrdně utiskují klasické tance. To nese hodně těžce Mutti tří dcer a majitelka taneční školy, která si zakládá na perfektní pověsti a prestiži. Sama je přitom zkažená, jak mléčné zuby. Osudy všech zúčastněných se pěkně rozjely a každý má nějakého toho kostlivce schovaného ve skříni. Hlavní hrdinka Monika se pěkně vyloupla z původně unylé,bezbarvé nány. A musím zmínit i Joachima, který i přes vizáž Kostěje nesmrtelného, mně dost učaroval. Přeju si, aby ti dva byli spolu i přes ty sračky, co zažívají. Sem z druhou sérií.(15.9.2019)

Je to optimální řešení problému, jak dnes širšímu publiku přiblížit dobu vyrovnávání se Německa (primárně té Rusy neokupované části) se svou nacistickou minulostí. Takže scénář naplném příběhy mladých žen, dcer majitelky taneční školy, které jsou sice realistické, ale přece jen poněkud "intenzívní" - i jeden by vystačil na sérii epizod seriálu typu Doktor z hor. Čili divák milující rodinné ságy je stržen dějem a přitom vstřebá ty dobové reálie (homosexualita je trestná, mluvit o spoluobčanech, co prošli koncentrákem je faux pas, a žena patří do kuchyně). Je to poměrně krátké období, takže 6 dílů je tak akorát.(20.10.2019)

Hezky rozehraná šachová partie. Myslela jsem si, že budeme klouzat jen tak po povrchu. Povrch to má totiž fajnově zabalený. Ale to byl omyl. Ono to povrchně jenom vypadá. Seriál klame tělem. Žádná z postav není plochá. Německo se po valce pěkně zvedlo. Taneční kreace se mi moc líbily. To, co předváděla Monika a Freddy bylo úžasné.(19.9.2019)

• Camatius

Úplne nechápem vysoké hodnotenia. Seriál o skupine postáv, ktoré (bez nejakých lepších dôvodov) po väčšinu času z možných rozhodnutí nelogicky volia to najhoršie a nakoniec sa dopracujú k nejakému plus mínus kladnému záveru. Následne prichádza druhá séria, kde z nejakých dôvodov akoby sa v prvej sérii nič nevyriešilo zase všetci pokračujú v podobnom duchu. Hviezdičky asi len za atmosféru...(24.10.2018)

Příběh z Berlína 50. let, kdy si lidé život (znovu) užívali, podnikali, tančili, zpívali, bavili se. Je nám představen v krásných dobových kulisách a s úžasnými kostýmy a má tu správnou atmosféru. Obsahově je to na můj vkus příliš "ženské" - taková pohádka pro ženy. Přesto jsem se rozhodl pro čtyři hvězdičky - hlavně pro tu atmosféru, kterou dotvářela i úžasná hudba a taky pro herecké obsazení, které jsem si oblíbil - hlavně Sonju Gerhardt a její Moniku, do které jsem se zamiloval. 70%.(3.12.2019)