Adidas versus Puma (TV film)

• Česko

Die Turnschuh-Giganten

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

Německo, 2016, 113 min

Je to sice televizní film, kde jako pěst na oko blikají digitální efekty, ale story je to celkem dobře natočená a pro každého kdo chodí kolem těch dvou značek každý den, tak na ty boty bude koukat trochu jinak. Zajímalo by mne zda je pravdivá historka, že Jesse Owens zaběhl Olympiádu v jejich botách zatímco jejich boty obouvala i nacistická sportovní reprezentace.(29.7.2017)

• Belatris

Pro mě nuda a příklad špatně vystavěného "životopisného" filmu. Nemá to dynamiku, postavy jsou napsány jak z učebnice žánrových klišé a zajímavých informací ze zákulisí dvou firem tam pro mě bylo pomálu. Jak už někdo níže psal, stačilo by pročíst si Wiki nebo nějaký článek a nezabíjet dvě hodiny času. Pro mě velké zklamání, přestože jsem na film slyšela spoustu chvály z různých stran.(12.3.2020)

Príbeh týchto dvoch bratov som počul už ako malé dieťa. Vyrozprával mi ho bratranec, ktorý žije v Nemecku. Tam je táto story, niečo ako u nás snehulienka, Janko a Marienka a pod. Hovorí sa deťom pred spaním. Je to, ale určite rozdiel, keď si to človek pozrie v televíznom prevedení. Pre mňa športového nadšenca to bolo veľkým zážitkom sledovať týchto dvoch bratov, ktorých výrobky dodnes hýbu nielen svetom športu. Sú súčasťou nášho každodenného života. Či už ide o obuv, mikiny, tepláky a dokonca aj kozmetiku, čo mne osobne sa neľúbi, že sa snažia fušovať do všetkého. Dá sa povedať aj keď sa jedná o nemecký film, nenudil ma počas celého sledovania. Je to príjemný zážitok hlavne to vidieť ako to celé prebiehalo, od úvodu až po konflikt vďaka ktorému sa obaja bratia až do svojej smrti nebavili.(24.9.2017)

Zajímavý příběh dvou velkých světových značek. Je zajímavé, jak dva odlišní bratři spolu zprvu vycházeli, následně prožívali těžké období, aby se na konec vzájemně motivovali a soupeřili. Film se mi líbil, i když některé pasáže byly dost strohé a místy se dalo vytlačit jistě více. Hodnotím za 65%, tři hvězdy.(28.11.2019)

Nechápu německé producenty, kteří se v jednom období rozhodli natočit dva hodně podobné filmy na téma bratrů Dasslerových. Samozřejmě mluvím o filmu Rivalové navždy - bitva o tenisky. Nicméně o tomto filmu jsem slyšel dříve a tak jsem byl zvědavý, v čem rozdílný tento kousek bude. Ve výsledku nemůžu říct, že by byl jeden lepší a druhý horší. Oba jsou kvalitně hodně vysoko. Třeba tento má luxusně natočené scény z konce války, kdy jim Spojenci chtěli zbombardovat fabriku. Tamten ale zase ve své délce vysvětlí více věcí dopodrobna. Každý má něco do sebe, ale kvalitou jsou si oba hodně podobné.(15.9.2017)