poster

Adidas versus Puma (TV film)

 • Česko

  Adidas a Puma - duel bratrů

 • Německo

  Duell der Brüder - Die Geschichte von Adidas und Puma

 • Německo

  Die Turnschuh-Giganten

  (neoficiální název)

Drama / Životopisný

Německo, 2016, 113 min

 • Nach
  ***

  Tak mám Adidas vs. Puma za sebou a oproti Rivalové navždy - bitva o tenisky se jedná o třídu slabší počin. Ano, jde vskutku o nákladnější produkci. Ovšem celek působí oproti druhému zmíněnému snímku nekomplexněji. Chybí zde provázanost na předchozí generaci Dasslerů (otce, matku) a samozřejmě důsledky značky Puma a Adidas na vztah obou bratrů. Tento film ukazuje, jak se bratři rozhádali a založili své firmy. Rivalové navždy se ale naopak snaží i ukázat rozhádané bratry v touze se usmířit, ovšem ani to nedokáží, neb síla značky přerostla sílu rodiny. Pokud tedy bych si měl vybrat co vidět znovu, zda Adidas vs. Puma nebo Rivalové navždy, jasně bych se rozhodl pro druhého jmenovaného. 65%(1.7.2017)

 • Julius
  ****

  Pekný príbeh o dvoch bratoch, ktorí spoločne dokázali preniknúť do sveta športu a presadiť sa svojim talentom. Všetko však zničia hádky a vlastný rozum, každého z bratov, ktoré vyústia až k rozdeleniu spolupráce. Bez toho všetkého, by sme tu ale značku adidas a puma nemali. Bratia dosiahli svoj cieľ a dodnes, sú obe značky celosvetovo uznávané.(21.1.2017)

 • pakobylka
  ***

  Nepraktický snílek se srdcem na dlani versus střízlivý pragmatik s duší obchodníka ? Nebo to bylo docela jinak ? "Pravdomluvnost" snímku nehodnotím, neb se nejedná o dokument, leč příběh jakoby svým způsobem míjel zásadní a přelomové okamžiky, které se týkají podnikání obou bratrů. V lepším případě se jich jen letmo a opatrně dotýká, aby je bez hlubšího zájmu odsunul na okraj rodinného dramatu, což občas mírně narušuje časovou kontinuitu dějové linie. Škoda, neboť styl zpracování vcelku věrně zachycuje odraz epochy, která určovala osudy všech zúčastněných ... 3,5 *(27.9.2018)

 • subic
  ***

  Dassler brothers, Rudolf obchodník a vošoust přezdívaný Puma a Adolf, kterému všichni říkali Adi byl prostě ten švec a inovátor rize sportovní obuvy. Když to spolu rozjedou, jejich rodiny bydlí společně přímo ve vilce nad fabrikou, oba mají 2 syny. Můj táta mi už za komoušů říkal, že ty firmy, které jsme samozřejmě už v komunistickém Československu znali, vlastní 2 bratři. A proč se rozešli? Jak se ukázalo, z těch 4 synků byli 3 Rudolfa Pumy. Je to zajímavý příběh, jak v průběhu 30 let vybudují své impérium, jak projdou válkou. Bohužel do filmu Němci obsadili pro mě samé neznámé a nezajímavé tváře a taky ten děj filmu je celkem nuda. Ale jako takový hraný dokument to jde. 55%(26.9.2018)

 • Likan7
  ****

  Projížděl jsem si svou chytrou krabičku a narazil jsem na tohle. Nečekal jsem nic a přitom jsem dostal zajímavý film o začátku téhle známé roztržky. Chápu, že jednotlivé scény jsou "pouze" filmové a byly vytvořeny pro film, ale to beru. Základní a hlavní témata jsou reálná. Překvapila mě hlavní dvojice bratrů, kteří jsou zahráni až překvapivě dobře. Jak Ken Duken tak Torben Liebrecht byli věrohodní. Na televizní film německé produkce jde o až překvapivě dobrou záležitost.(8.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace