Adidas versus Puma

(TV film)
  • Česko Adidas a Puma - duel bratrů (více)

Film inspirovaný reálnými událostmi zobrazuje profesní dráhy bratrů Dasslerových, kteří stáli za rozvojem dvou současných sportovních gigantů – značek Adidas a Puma. Bratři Adolf a Rudolf Dasslerovi začínají společně ve 20. letech minulého století budovat firmu na sportovní boty. Ta prosperuje a rozrůstá se. Do slibně rozběhnutého procesu však vstoupí osobní rozmíšky i zásadní politické neshody. Rozkol mezi bratry pak nemá jiné řešení než firmu rozdělit na dvě části – dnes slavné značky Adidas a Puma. Osudy bratrů Dasslerových byly filmově zpracovány hned několikrát. Drama Adidas a Puma – duel bratrů staví oba sourozence do jasných opozic – zatímco Adolf „Adi“ je introvertní a zapálený pro své řemeslo, Rudolf je otevřenější, odvážnější a dokáže si tvrdě prosazovat svou. Příběh dává důležité role také manželkám obou bratrů, které mají na chod firmy výrazný vliv. Snímek byl mimo jiné nominovaný na německé televizní ceny, a to včetně ceny za nejlepší film. (Česká televize)

Nach

Tak mám Adidas vs. Puma za sebou a oproti Rivalové navždy - bitva o tenisky se jedná o třídu slabší počin. Ano, jde vskutku o nákladnější produkci. Ovšem celek působí oproti druhému zmíněnému snímku nekomplexněji. Chybí zde provázanost na předchozí generaci Dasslerů (otce, matku) a samozřejmě důsledky značky Puma a Adidas na vztah obou bratrů. Tento film ukazuje, jak se bratři rozhádali a založili své firmy. Rivalové navždy se ale naopak snaží i ukázat rozhádané bratry v touze se usmířit, ovšem ani to nedokáží, neb síla značky přerostla sílu rodiny. Pokud tedy bych si měl vybrat co vidět znovu, zda Adidas vs. Puma nebo Rivalové navždy, jasně bych se rozhodl pro druhého jmenovaného. 65% ()

Pilda17

První polovina se věnuje botám, prostor je docela velký. Člověk si udělá obrázek a jakou měl tenkrát Adolf vizi. Jeho bratr byl spíše prodejce. V druhé polovině začne konflikt, který následně změní veškeré události. Bratři se rozhádají a rozejdou se. Příběh i děj je dobrý, škoda té délky, přeci jen některé scény byly zbytečné. Závěr byl hodně solidní, z něj jsem měl až husinu.. 7/10 = 75% ()

pakobylka

Nepraktický snílek se srdcem na dlani versus střízlivý pragmatik s duší obchodníka ? Nebo to bylo docela jinak ? "Pravdomluvnost" snímku nehodnotím, neb se nejedná o dokument, leč příběh jakoby svým způsobem míjel zásadní a přelomové okamžiky, které se týkají podnikání obou bratrů. V lepším případě se jich jen letmo a opatrně dotýká, aby je bez hlubšího zájmu odsunul na okraj rodinného dramatu, což občas mírně narušuje časovou kontinuitu dějové linie. Škoda, neboť styl zpracování vcelku věrně zachycuje odraz epochy, která určovala osudy všech zúčastněných ... 3,5 * ()

Malarkey

Nechápu německé producenty, kteří se v jednom období rozhodli natočit dva hodně podobné filmy na téma bratrů Dasslerových. Samozřejmě mluvím o filmu Rivalové navždy - bitva o tenisky. Nicméně o tomto filmu jsem slyšel dříve a tak jsem byl zvědavý, v čem rozdílný tento kousek bude. Ve výsledku nemůžu říct, že by byl jeden lepší a druhý horší. Oba jsou kvalitně hodně vysoko. Třeba tento má luxusně natočené scény z konce války, kdy jim Spojenci chtěli zbombardovat fabriku. Tamten ale zase ve své délce vysvětlí více věcí dopodrobna. Každý má něco do sebe, ale kvalitou jsou si oba hodně podobné. ()

Gilmour93

Dva bratři se prali, prodavač z vietnamské tržnice se směje.. Výroba vs. prodej, střet životních a politických ideálů, vliv ženského elementu a následný konkurenční boj. Poučný náhled do historie vzniku dvou slavných značek, nicméně zůstává pachuť nevyužitého biografického potenciálu a rozčarování nad nasnímáním, které zavánělo televizní laciností (umělost, zpomalené záběry či naopak zrychleně plující oblačnost nad Herzogenaurachem). Pobavilo, jak žvýkající karikatury US Army napochodovaly do fabriky s dilematem, jestli ji vyhodit do povětří, nebo ne. Měli myslet na budoucnost a říct si: „Just Do It!“ ()

• Seriál se natáčel i v České republice po dobu 45 dní (lokace Villa Velvarská v Praze, Vinařice, Kutná Hora a Mladá Boleslav). (Trajektt)