Adidas versus Puma (TV film)

• Německo

Duell der Brüder - Die Geschichte von Adidas und Puma

• Německo

Die Turnschuh-Giganten

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

Německo, 2016, 113 min

Projížděl jsem si svou chytrou krabičku a narazil jsem na tohle. Nečekal jsem nic a přitom jsem dostal zajímavý film o začátku téhle známé roztržky. Chápu, že jednotlivé scény jsou "pouze" filmové a byly vytvořeny pro film, ale to beru. Základní a hlavní témata jsou reálná. Překvapila mě hlavní dvojice bratrů, kteří jsou zahráni až překvapivě dobře. Jak Ken Duken tak Torben Liebrecht byli věrohodní. Na televizní film německé produkce jde o až překvapivě dobrou záležitost.(8.3.2017)

První polovina se věnuje botám, prostor je docela velký. Člověk si udělá obrázek a jakou měl tenkrát Adolf vizi. Jeho bratr byl spíše prodejce. V druhé polovině začne konflikt, který následně změní veškeré události. Bratři se rozhádají a rozejdou se. Příběh i děj je dobrý, škoda té délky, přeci jen některé scény byly zbytečné. Závěr byl hodně solidní, z něj jsem měl až husinu.. 7/10 = 75%(1.1.2017)

Žádný skvost, ale ta skutečnost, že jsou Adidas a Puma firmami dvou bratří, pro mě byla vždycky sama o sobě velice zajímavá a jsem rád, že jsem se díky tomuto filmu dozvěděl, jak to tehdy bylo s bratrským rozkolem. Film hodně straní Adolfovi, u Adidasů z něj měli určitě větší radost, pokud si ho tedy přímo nenechali natočit.(1.2.2017)

OBROVSKÝ ULTRA PŘEKVAPENÍ, po 100 letech kladně hodnotím Deutsche film a vo to víc si to vychutnávám!!!!! Německej TV film vypadá tak trochu stylově jako Bratrstvo Neohrožených a je vidětkaždým coulem, že to byl hodně drahej projekt. Vyjímečně sympatik němec herci a hlavně ten příběh, prostě výtečný. Obřích 80 německejch %. P.S. o tom, že Adidas a Puma je z jednoho rodinnýho baráku jsem vážně netušil....(5.3.2017)

Duken sa asi upísal rolám významných ľudí z nemeckých dejín. O triedu lepšie ako Benz po všetkých stránkach. Zákulisie, vzťahy, vyhrotené situácie, fragmenty skutočných udalostí a skvelý dobový feeling, Nemecká TV produkcia možno práve takýmito filmami trafila zlatú žilu a ja budem len rád, keď budú pribúdať. 4 z 5(8.12.2016)