Adidas versus Puma (TV film)

• Česko

Die Turnschuh-Giganten

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

Německo, 2016, 113 min

Pekný príbeh o dvoch bratoch, ktorí spoločne dokázali preniknúť do sveta športu a presadiť sa svojim talentom. Všetko však zničia hádky a vlastný rozum, každého z bratov, ktoré vyústia až k rozdeleniu spolupráce. Bez toho všetkého, by sme tu ale značku adidas a puma nemali. Bratia dosiahli svoj cieľ a dodnes, sú obe značky celosvetovo uznávané.(21.1.2017)

Dassler brothers, Rudolf obchodník a vošoust přezdívaný Puma a Adolf, kterému všichni říkali Adi byl prostě ten švec a inovátor rize sportovní obuvy. Když to spolu rozjedou, jejich rodiny bydlí společně přímo ve vilce nad fabrikou, oba mají 2 syny. Můj táta mi už za komoušů říkal, že ty firmy, které jsme samozřejmě už v komunistickém Československu znali, vlastní 2 bratři. A proč se rozešli? Jak se ukázalo, z těch 4 synků byli 3 Rudolfa Pumy. Je to zajímavý příběh, jak v průběhu 30 let vybudují své impérium, jak projdou válkou. Bohužel do filmu Němci obsadili pro mě samé neznámé a nezajímavé tváře a taky ten děj filmu je celkem nuda. Ale jako takový hraný dokument to jde. 55%(26.9.2018)

Tak mám Adidas vs. Puma za sebou a oproti Rivalové navždy - bitva o tenisky se jedná o třídu slabší počin. Ano, jde vskutku o nákladnější produkci. Ovšem celek působí oproti druhému zmíněnému snímku nekomplexněji. Chybí zde provázanost na předchozí generaci Dasslerů (otce, matku) a samozřejmě důsledky značky Puma a Adidas na vztah obou bratrů. Tento film ukazuje, jak se bratři rozhádali a založili své firmy. Rivalové navždy se ale naopak snaží i ukázat rozhádané bratry v touze se usmířit, ovšem ani to nedokáží, neb síla značky přerostla sílu rodiny. Pokud tedy bych si měl vybrat co vidět znovu, zda Adidas vs. Puma nebo Rivalové navždy, jasně bych se rozhodl pro druhého jmenovaného. 65%(1.7.2017)

Žádný skvost, ale ta skutečnost, že jsou Adidas a Puma firmami dvou bratří, pro mě byla vždycky sama o sobě velice zajímavá a jsem rád, že jsem se díky tomuto filmu dozvěděl, jak to tehdy bylo s bratrským rozkolem. Film hodně straní Adolfovi, u Adidasů z něj měli určitě větší radost, pokud si ho tedy přímo nenechali natočit.(1.2.2017)

Projížděl jsem si svou chytrou krabičku a narazil jsem na tohle. Nečekal jsem nic a přitom jsem dostal zajímavý film o začátku téhle známé roztržky. Chápu, že jednotlivé scény jsou "pouze" filmové a byly vytvořeny pro film, ale to beru. Základní a hlavní témata jsou reálná. Překvapila mě hlavní dvojice bratrů, kteří jsou zahráni až překvapivě dobře. Jak Ken Duken tak Torben Liebrecht byli věrohodní. Na televizní film německé produkce jde o až překvapivě dobrou záležitost.(8.3.2017)