poster

Adidas versus Puma (TV film)

 • Česko

  Adidas a Puma - duel bratrů

 • Německo

  Duell der Brüder - Die Geschichte von Adidas und Puma

 • Německo

  Die Turnschuh-Giganten

  (neoficiální název)

Drama / Životopisný

Německo, 2016, 113 min

 • Malarkey
  ****

  Nechápu německé producenty, kteří se v jednom období rozhodli natočit dva hodně podobné filmy na téma bratrů Dasslerových. Samozřejmě mluvím o filmu Rivalové navždy - bitva o tenisky. Nicméně o tomto filmu jsem slyšel dříve a tak jsem byl zvědavý, v čem rozdílný tento kousek bude. Ve výsledku nemůžu říct, že by byl jeden lepší a druhý horší. Oba jsou kvalitně hodně vysoko. Třeba tento má luxusně natočené scény z konce války, kdy jim Spojenci chtěli zbombardovat fabriku. Tamten ale zase ve své délce vysvětlí více věcí dopodrobna. Každý má něco do sebe, ale kvalitou jsou si oba hodně podobné.(15.9.2017)

 • BOURQUE
  ***

  Príbeh o „súboji“ dvoch bratov, ktorí vybudovali (dnes už) impérium najznámejších športových značiek. Dejepis (hlavne obdobie 1939-1945) tu tvorí len pozadie. Trošku mi chýbajú tie „detaily“ (napr. testovanie topánok) a zachytenie súperenia vo veľkom. Každopádne môžem odporúčať. Osobné hodnotenie: 74% (***) (13.11.2017)

 • Marty7CZ
  ****

  OBROVSKÝ ULTRA PŘEKVAPENÍ, po 100 letech kladně hodnotím Deutsche film a vo to víc si to vychutnávám!!!!! Německej TV film vypadá tak trochu stylově jako Bratrstvo Neohrožených a je vidětkaždým coulem, že to byl hodně drahej projekt. Vyjímečně sympatik němec herci a hlavně ten příběh, prostě výtečný. Obřích 80 německejch %. P.S. o tom, že Adidas a Puma je z jednoho rodinnýho baráku jsem vážně netušil....(5.3.2017)

 • filipvrbik
  *****

  Jednoznačně nejlepší reklama na Adidas v jeho historii ( a na Pumu vlastně taky)...Shodou okolností jsem dnes absolvoval atletický čtyřboj v oblečení Adidas-boty jsem měl paradoxně Nike, ale to je zase jiná písnička...A mám i karate-gi Adidas heč ...Teď k filmu- skvělé psycholociké drama o souboji dvou bratrů, na pozadí velkých změn první poloviny 20.století..Spoilery - a když tam nakreslil ty tři pruhy tak mě mrazilo- jo a boty pro Jesseho byly vážně úžasné- i na dnešní dobu- ale vyhrál by i tak :-)...95%(15.9.2018)

 • klukluka
  ***

  Žádný skvost, ale ta skutečnost, že jsou Adidas a Puma firmami dvou bratří, pro mě byla vždycky sama o sobě velice zajímavá a jsem rád, že jsem se díky tomuto filmu dozvěděl, jak to tehdy bylo s bratrským rozkolem. Film hodně straní Adolfovi, u Adidasů z něj měli určitě větší radost, pokud si ho tedy přímo nenechali natočit.(1.2.2017)