Adidas versus Puma (TV film)

• Německo

Duell der Brüder - Die Geschichte von Adidas und Puma

• Německo

Die Turnschuh-Giganten

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

Německo, 2016, 113 min

Začátek a prostředek filmu se mi zdá zbytečně natažený, ale jinak jsem dal film bez větších potíží až do konce. Škoda, že to celé nenabralo grády dřív, než před samotným koncem. Dodalo by to tomu filmu to, co tam do půlky filmu chybělo a na co asi každý z nás čekal. PS: na "Dojčland" produkci super!(7.2.2017)

První polovina se věnuje botám, prostor je docela velký. Člověk si udělá obrázek a jakou měl tenkrát Adolf vizi. Jeho bratr byl spíše prodejce. V druhé polovině začne konflikt, který následně změní veškeré události. Bratři se rozhádají a rozejdou se. Příběh i děj je dobrý, škoda té délky, přeci jen některé scény byly zbytečné. Závěr byl hodně solidní, z něj jsem měl až husinu.. 7/10 = 75%(1.1.2017)

Tak mám Adidas vs. Puma za sebou a oproti Rivalové navždy - bitva o tenisky se jedná o třídu slabší počin. Ano, jde vskutku o nákladnější produkci. Ovšem celek působí oproti druhému zmíněnému snímku nekomplexněji. Chybí zde provázanost na předchozí generaci Dasslerů (otce, matku) a samozřejmě důsledky značky Puma a Adidas na vztah obou bratrů. Tento film ukazuje, jak se bratři rozhádali a založili své firmy. Rivalové navždy se ale naopak snaží i ukázat rozhádané bratry v touze se usmířit, ovšem ani to nedokáží, neb síla značky přerostla sílu rodiny. Pokud tedy bych si měl vybrat co vidět znovu, zda Adidas vs. Puma nebo Rivalové navždy, jasně bych se rozhodl pro druhého jmenovaného. 65%(1.7.2017)

Príbeh týchto dvoch bratov som počul už ako malé dieťa. Vyrozprával mi ho bratranec, ktorý žije v Nemecku. Tam je táto story, niečo ako u nás snehulienka, Janko a Marienka a pod. Hovorí sa deťom pred spaním. Je to, ale určite rozdiel, keď si to človek pozrie v televíznom prevedení. Pre mňa športového nadšenca to bolo veľkým zážitkom sledovať týchto dvoch bratov, ktorých výrobky dodnes hýbu nielen svetom športu. Sú súčasťou nášho každodenného života. Či už ide o obuv, mikiny, tepláky a dokonca aj kozmetiku, čo mne osobne sa neľúbi, že sa snažia fušovať do všetkého. Dá sa povedať aj keď sa jedná o nemecký film, nenudil ma počas celého sledovania. Je to príjemný zážitok hlavne to vidieť ako to celé prebiehalo, od úvodu až po konflikt vďaka ktorému sa obaja bratia až do svojej smrti nebavili.(24.9.2017)

OBROVSKÝ ULTRA PŘEKVAPENÍ, po 100 letech kladně hodnotím Deutsche film a vo to víc si to vychutnávám!!!!! Německej TV film vypadá tak trochu stylově jako Bratrstvo Neohrožených a je vidětkaždým coulem, že to byl hodně drahej projekt. Vyjímečně sympatik němec herci a hlavně ten příběh, prostě výtečný. Obřích 80 německejch %. P.S. o tom, že Adidas a Puma je z jednoho rodinnýho baráku jsem vážně netušil....(5.3.2017)