poster

Adidas versus Puma (TV film)

 • Česko

  Adidas a Puma - duel bratrů

 • Německo

  Duell der Brüder - Die Geschichte von Adidas und Puma

 • Německo

  Die Turnschuh-Giganten

  (neoficiální název)

Drama / Životopisný

Německo, 2016, 113 min

 • Johnny.ARN
  ****

  Duken sa asi upísal rolám významných ľudí z nemeckých dejín. O triedu lepšie ako Benz po všetkých stránkach. Zákulisie, vzťahy, vyhrotené situácie, fragmenty skutočných udalostí a skvelý dobový feeling, Nemecká TV produkcia možno práve takýmito filmami trafila zlatú žilu a ja budem len rád, keď budú pribúdať. 4 z 5(8.12.2016)

 • filipvrbik
  *****

  Jednoznačně nejlepší reklama na Adidas v jeho historii ( a na Pumu vlastně taky)...Shodou okolností jsem dnes absolvoval atletický čtyřboj v oblečení Adidas-boty jsem měl paradoxně Nike, ale to je zase jiná písnička...A mám i karate-gi Adidas heč ...Teď k filmu- skvělé psycholociké drama o souboji dvou bratrů, na pozadí velkých změn první poloviny 20.století..Spoilery - a když tam nakreslil ty tři pruhy tak mě mrazilo- jo a boty pro Jesseho byly vážně úžasné- i na dnešní dobu- ale vyhrál by i tak :-)...95%(15.9.2018)

 • subic
  ***

  Dassler brothers, Rudolf obchodník a vošoust přezdívaný Puma a Adolf, kterému všichni říkali Adi byl prostě ten švec a inovátor rize sportovní obuvy. Když to spolu rozjedou, jejich rodiny bydlí společně přímo ve vilce nad fabrikou, oba mají 2 syny. Můj táta mi už za komoušů říkal, že ty firmy, které jsme samozřejmě už v komunistickém Československu znali, vlastní 2 bratři. A proč se rozešli? Jak se ukázalo, z těch 4 synků byli 3 Rudolfa Pumy. Je to zajímavý příběh, jak v průběhu 30 let vybudují své impérium, jak projdou válkou. Bohužel do filmu Němci obsadili pro mě samé neznámé a nezajímavé tváře a taky ten děj filmu je celkem nuda. Ale jako takový hraný dokument to jde. 55%(26.9.2018)

 • Malarkey
  ****

  Nechápu německé producenty, kteří se v jednom období rozhodli natočit dva hodně podobné filmy na téma bratrů Dasslerových. Samozřejmě mluvím o filmu Rivalové navždy - bitva o tenisky. Nicméně o tomto filmu jsem slyšel dříve a tak jsem byl zvědavý, v čem rozdílný tento kousek bude. Ve výsledku nemůžu říct, že by byl jeden lepší a druhý horší. Oba jsou kvalitně hodně vysoko. Třeba tento má luxusně natočené scény z konce války, kdy jim Spojenci chtěli zbombardovat fabriku. Tamten ale zase ve své délce vysvětlí více věcí dopodrobna. Každý má něco do sebe, ale kvalitou jsou si oba hodně podobné.(15.9.2017)

 • BOURQUE
  ***

  Príbeh o „súboji“ dvoch bratov, ktorí vybudovali (dnes už) impérium najznámejších športových značiek. Dejepis (hlavne obdobie 1939-1945) tu tvorí len pozadie. Trošku mi chýbajú tie „detaily“ (napr. testovanie topánok) a zachytenie súperenia vo veľkom. Každopádne môžem odporúčať. Osobné hodnotenie: 74% (***) (13.11.2017)