The Brute Man

Horor / Thriller

USA, 1946, 58 min

• Campbell

Tohle není zrovna moc dobrý Universalácký horor, který také právem upadl do zapomění. Film je o postavě jménem Creeper který má znetvořenou tvář. A pak se celý děj ubírá u tom že on je vrah ale zamiluje se do slepé protože nevidí jak je ošklivý. Film má 58 minut a je poměrně dost zdlouhavý, polovina scén by šla zkrátit. Ale to není to nejhorší, nejhorší na celém filmu je vznik Creepera. Jako mladý uvidí jak ho jeho holka podvádí, tak místo aby šel rozbít hubu jeho kamarádovy a svý holce tak hodí s nějakou kyselinou o zem. Geniální!!! Film je dost slabý nemá atmosféru, nemá ani známky strachu, prostě nic. Spíše bych to přiroval ke krimi noirovce. Tenhle film moc nedoporučuju a to mám tsarší kousky moc rád.(29.7.2010)

Kdyby zůstalo jen u exteriérových záběrů, jde o příjemný noir film, kde vadí jen zbytečně přehnaná maska hlavního hrdiny. Ta je přece jenom spíše směšná, než hrozivá. Jenže pak je zde ještě řada interiérových záběrů, jež tvoří tak polovinu filmu, a ty jsou prostě hloupé. Slepá slečna stále hraje na piano, detektivové stále řeší mrtvého brouka a nemohou se hnout z místa, salónní scény jsou vyloženě tupé. Např. manžel postřelí vrahouna, u dveří dole stojí policajt, ale manželka jde ke dveřím jak na vycházku, policajt po vpuštění rovněž jde volným krokem, žádný spěch - a jaký div, že manžel leží na zemi mrtev a vrahoun je pryč.(25.7.2012)

• liquido26

Rondo Hatton se opět vrací jako Creeper v tomto levném universalovském hororu. House of Horrors bylo podle mě trochu lepší. Tento film mě sice nenudil ani neurazil, ale je to prostě klasická záležitost se stokrát opakovaným schématem o psychopatickém vrahovi, bez jakéhokoliv napětí nebo emocí.(27.9.2011)