Speciální jednotka (TV seriál) (festivalový název)

• Polsko

Służby specjalne

Secret Wars

Akční / Krimi

Polsko, 2015, 5x44 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

V době kdy tady pořádáme hromadný onanie nad Raplem a Pustinou a děláme, že nevidíme inspiraci u severských seriálů jsem díky festivalu 3Kino viděl seriál, který převyšuje naprosto všechno co jsem kdy v seriálech viděl, tak o dvě třídy. Nečekej nějakej souvislej příbeh, ani co díl, to epizoda. Seriál/Film je vyprávěn kapitolovou formou, díky které si uděláš naposto dokonalej přehled o špíně, která znamná moc - silovou i politickou. Nenajdeš hlavní roli, ale skupinu hlavních postav, který dostavaj docela vyrovnaný prostor a mají svůj osobní podpříběh a i když ty lidi rozhodně nejsou žádní sympaťáci a práce co dělají je vysloveně nechutná, postupem času ti nějak přirostou. Realistický, vymakaný do posledního obrazovýho detailu i vysloveného slovíčka. Marian navíc mluví takovým způsobem, že co věta, to sarkastická perla. Nadseriál, kterýmu ostatní seriály možou leda tak čistit boty. Ještě mě zaujalo, že Polsko jako nejbližší evropský spojenec USA v Afganské epizodě udělali z americké vojenské činnosti v Afgánu brutální hajzlovinu.(6.11.2016)