Cinema, Mon Amour

Rumunsko / Česko, 2015, 73 min

Alexandru Belc

Tudor Giurgiu
  • Hanys_

Nechytlo. Viktor jako ředitel malého starého kina, které mu pomalu padá na hlavu, nefunguje topení (takže diváci fasujou při vstupu deky) a před kinem láká místní omladinu na promítání formou "můžete si vybrat co chcete". Ta stará kina měla svoje kouzlo, ale kde není poptávka...Kde má Viktor tu jistotu, že když dostane peníze na opravy a zmodernizování, tak se diváci jenom pohrnou?(9.3.2017)

• lardko

Vůbec mě to nebavilo. Pořád jenom kecy , kecy a kecy. Niczajímavého tady nebylo.(31.7.2016)

Srdcovka pro všechny kinaře, protože boj s větrnými mlýny pokračuje. Nastupuje nová generace, která filmový pás viděla akorát ve škole, ale láska k filmu zůstává.(1.3.2017)

Ach, naše zaniklá kina... Plná vzpomínek, nezaměnitelné vůně, starých plakátů, zmačkaných fotosek, zaprášených sedaček, opuštěných promítaček a zažloutlých pláten. Přidávám hvězdičku pro ty bojovníky, co se snaží o zachování těchhle starých krásek! Ale bolí mě, stejně jako Viktora, když vidím promítat film v Dacii Panoramic filmy z přepáleného cédéčka a digitální promítačky.(11.2.2017)