Iššúkan Friends

One Week Friends

(neoficiální název)

Drama / Romantický

Japonsko, 2017, 120 min

Zase jedna standardní romantika ze střední se standardními výkony, která je ozvláštněna ztrátou paměti hrdinky. Film se mi ovšem líbil více jak seriál, měl živější pozadí a lepší konec, i když zase nic bombastickýho. Konečně jsem se alespoň dočkala Jamazakiho jako obyčejného středoškoláka, žádného kůl borečka, kterýho všechny chtějí. Na jednoho zhlédnutí tak akorát.(14.9.2017)

Příjemných 70%. Kluk se chce být přítel s dívkou, která zapomíná.(27.10.2017)

Pôvodné kreslené mango síce nepoznám, ale film dopadol veľmi dobre. Zápletku by som prirovnal k finále Sandlerovky 50 First Dates natiahnutú na celý film. Akurát sa to odohráva na strednej. Proste romanca medzi párom v ktorom sa jej po týždni vyparia všetky spomienky a tak on jej musí písať denník, aby si zakaždým na neho spomenula. Prvá polovica filmu je dokonalá za 5*. Chémia medzi párom funguje dokonale. S nadšením som sledoval jak si ju on postupne získava. A celé je to podfarbené nádhernou hudbou. Nájde sa tu aj viacero decentne komických scén vďaka vtipným vedľajším postavičkám. V druhej polovici filmu sa objaví hrozba v podobe chlapca z jej minulosti a postupne sa dozvedáme, ako a prečo stratila pamäť. Aj keď je to celkom zmysluplne a uveriteľne vymyslené, tak ma táto čast už bavila menej. Najviac ma ale sklamalo to, že po finálnom odhalení sa jej znova stratí pamäť, čo už nedávalo príliš zmysel. Evidentne to slúži jedine k tomu, aby sa pár násilne rozdelil a následných 20 minút sme sledovali jak on trpí, aby sa vo finálnej dojímavej scéne s vymenenými úlohami dali znova dokopy. A to mi proste vôbec nesedelo a zbytočne to kazí výsledný dojem z inak skvele rozbehnutej romantiky. Aspoň že tá posledná scéna funguje. Ale mohli trochu uzavrieť aj línie vedľajších postáv. No čo už. Napriek tomu vďaka prvej polovici film rozhodne stál za to a herecké výkony všetkých sú absolútne v pohode. Neviem čo tu niektorí trepú za voloviny. 8/10.(11.12.2019)

• Sermone

Na tomto filme nebolo dobré absolútne nič! Príbeh sám o sebe je veľmi slabý, najhoršie sú ale herecké výkony. Yamazaki aj Kawaguchi hrali katastrofálne; tak kŕčovitý prejav je u hercov s ich skúsenosťami neospravedlniteľný. ■ Dopozerať to bolo pre mňa naozaj utrpenie. Ak by som mal brať vážne tunajšie komentáre a uznať tento film za "štandardnú romantiku so štandardnými výkonmi", asi by som sa musel vykašľať na celú japonskú tvorbu. Nech sa akokoľvek snažím, nedokážem nájsť nič, za čo by si One Week Friends zaslúžil lepšie hodnotenie, ako Odpad!(27.12.2018)