Akční / Thriller

USA, 2017, 87 min

Anton Bakarski

FM Le Sieur

• verbal

Banderasovic Toníček nemá žádný koníček, a tak z nudy nebo zoufalství trapně dajhardí v hloupých ubohých céčkových nízkorozpočtových sračkách.(9.7.2017)

Toto nám na USB trčalo niekoľko mesiacov. Celý ten čas som to úspešne obchádzal a dúfal som, že nikdy, nikdy, opakujem NIKDY nenastane čas pozrieť si to. Lenže som sa v neopatrnej chvíľke pani manželke zmienil o tom, že v tom hrá Antonio Banderas a tak sme si to jednoducho "museli" pozrieť. A nastal koniec sveta. Prvých 30 minút bolo fakt zlých. Takých zlých, až som myslel, že ráno pôjdem podať žiadosť o rozvod. Našťastie, potom sa to sčasti rozbehlo a dokonca to bolo aj troška dojemné (napriek tomu, že decko je nemtavé a sympatické ako šteniatkom čerstvo ocikaná papuča). Jasné, strašná blbosť, v ktorej nič nedáva zmysel (čo ten týpek s cepínmi preboha? Ako prebiehal nábor takého chlapa? Prišiel objednávateľ a čo povedal? „Počúvajte, a nevedeli by ste mi prosím vás odporučiť nejakého machra, čo bol na Evereste a vie to s cepínmi?“ – „Jasné, vieme.“), je tam plno hovadín (žiadny protipožiarny alarm? Ozaj???), správanie postáv je na hranici akceptovateľnosti (snajper radšej odbachne vlastného a týpkov na streche si nevšíma) a keď si to tak vezmeme, tak je to celé morálne značne na hrane (OK, zrejme by všetkých aj tak povraždili, ale naozaj sa bude hlavný hrdina schopný pozrieť do zrkadla po tom, čo poslal na istú smrť toľko nevinných ľudí len kvôli „nejakému“ decku?). Ale celkovo to tak nejako má niečo do seba resp. je to taká stupidita, že som sa svojím spôsobom bavil. Bradatý Banderas mal niečo do seba, niektoré scény mali niečo do seba, atmoška veľkého obchodného centra mala niečo do seba a celkovo ma to zaujalo ako svojrázny mix Samého doma a Smrtonosnej pasce (vrátane žánrov – od akčného trileru až po komédiu, Banderasovi kolegovia pôsobia ako neúspešní kandidáti na novú sezónu Saturday Night Live). A Ben Kingsley, nuž, čo k nemu povedať. Proste Ben Kingsley, platíme hypotéku. Už ale asi nie svoju, veď chlapík má 90 rokov, ale zrejme vnúčatám. Antoniovi sa zrejme zapáčilo účinkovanie v sérii Expendables a tak po trojke oslovil jej producenta Aviho Lernera, či by preňho nemal nenáročný kšeftík/bočák. A Avi samozrejme mal, lebo Avi je spoľahlivý a vždy má niečo v rukáve. Pre El Mariachiho by taká banda proti šípom odolných kreténov bola ranným predkrmom, tak ale roky pribúdajú, doby najväčšej slávy sú zrejme nenávratne preč a tak sa s nimi pomaly starnúci Španiel musí potiť hodinu filmového času.(19.3.2018)

Smrtonosná past zkřížená se Sám doma aka zarostlý Banderas se svou bandou v obchoďáku dělá co může aby ochránil život jedné nesympatické holčičce. Slušný béčko. A úvodní scéna s Benem Kingsleyem je top!(7.10.2018)

• EdaS

Sice za dvě, ale nemůžu říct, že jsem se nudil. Banderas si smrtelně vážně hraje na Bruce Willise v céčkové nákupákové variaci na Smrtonosnou past, přičemž Alana Rickmana tu zastupuje sir Ben Kingsley. Guilty pleasure potenciál značný.(22.10.2017)

• choze

"What a shit night." Béčko pohybující se na pomezí PŘEPADENÍ 13. OKRSKU, SMRTONOSNÉ PASTI a SÁM DOMA. Scénář nepřekvapí, moc nenapne a ani celkově nepobaví, rejža tomu taky moc drajvu, stylu nebo atmosféry nedodal, ale na akci je vidět trochu snaha... Kromě nudného děje mě nejvíc otrávilo, jak snadno se ti žoldáci nechali převálcovat od party platfusáckých sekuriťáků. A Ben Kingsley měl hádám za víkend odtočeno a na ten film zapomněl ještě na place. Na jedno zkouknutí.(30.1.2019)

• Wacoslav1

Sám jsem sekuriťák, tak jsem na to byl docela zvědavej a jakože pár dobrých momentů to mělo a nevím jestli já a moji kolegové z jedné nejmenované bezpečnostní agentury by jsme zvládli to co hrdinové tohohle filmu, ale jinak mě to spíš zklamalo. Po nadšení z výkonu v Postradatelných jsem se těšil na živelného Banderase, ale tady mi přišel takový unavený a bez šťávy jako by to celé odehrál jen z povinnosti. Kingsley se taky nepředvedl a když připočteme tuctovou akci vychází z toho podprůměrné béčko pásové výroby.35%(27.9.2017)

|50%| Až takové peklo jak tu píší ostatní uživatelé, to nebylo. Na béčkové poměry v současné době to ještě ušlo. I když to nebylo nic extra, dalo se z toho vyždímat ještě víc. Tento příběh je už dost ohraný. Záporáci byli dost slabí, akce nic extra. Jen když nastoupil na scénu Banderas tak se tu pár zajímavých akčních sekvencí našlo, především ve finále. 3* dávám proto, že to bylo celkem zábavné. Nenudilo to, ani to nebylo moc trapné. Na nic si to nehrálo. Výplachová blbůstka, která mě vcelku zabavila. Víc se v tom hledat nedá. Objektivně je to tak na 2*. Já byl ale nejspíš pozitivně naladěn.(29.9.2017)

Nedoceněný Banderas ve svém živlu a je furt ve formě. Akce a příběh uspokojujicí, fight Banderas vs. Kung Le, fajn postavy a hudba. Dobrý béčko.(1.8.2019)

• korbitch22

A tohle bylo zase co? Scénář hloupější než klon posledního agenta X a režie příšernější než poslední Die Hard. Antonio se sice ve svém požehnaném věku snaží aby zase vypadal jako akční hrdina, ale nevím co je smutnější, jeho pivas, rýhy na xichtě že byste na ňom mohli hlodat Mariánský přikop nebo jeho účast ve stupidním dvd céčku, kde se parta komparzistů v maskáčích snaží zabít ošklivou holčičku které byste nejraději vpálili kulku do xichtu sami už jen za ten její Downí výraz. Přitom se jí Antonio snaží kočírovat přes růžovou vysílačku, má u toho príma kolegy co před tejdnem prodělali první ranní poluci a vymáčkli tisícího beďáka, taky se ho snaží ukecat xsmrti zlý Gándhí a občas ho pohoní v papundeklových kulisách Ordinace v Růžový zahradě pokérovaný prodavač z Asijské tržnice v hustokrutopřísným koženým sáčku a to vše je dokonale ukočírované režisérem TV reklam na ovesné vločky a celé je to s nádechem PG ratingu. Van Damme se Seagalem můžou bejt úplně v klidu, Antonio se mocinky moc snaží kleknout a čuchnout ke kaďáku déček Nikolase Kejdže. Neskutečná snůška hoven. 20%.(18.7.2017)

• Yoshitsune

Mám rád Banderase, má charisma a umí podat vynikající výkony, ale tahle jeho postava, mu nesedla. Nejde ani tak o to, že ta postava jako by vypadla z roku 1985, v tom roce se hrdinům, sami od sebe zacelili střelné i bodné rány, střepinám od výbuchu se dokázaly vyhnout i když stáli přímo před výbušninami a záporáci, to už předem vzdávali. Ale Banderasovi, to nesedne, mně se Banderas líbil ve třetích Postradatelných, mně se líbil v Nájemných zabijácích a samozřejmně Desperadovi. Ty postavy, co tam hrál sou šílený, sou nepředvídatelný, sou vtipný a hlavně sou to všechno silné charaktery, ale tahle nudná, plochá a ničím nezajímavá postava, ta byla jako žvýkačka, kterou už před vámi někdo měl a to je prostě fuj. Některé akční momenty sou fajn, ale ve výsledku, to nepůsobí tak agresivně, jak nám trailer nalhával, nezachrání to ani mlátička Cung Lee, tentokrát ne. Z těch všech charakterů, mně logicky nejvíc bavil Ben Kingsley (jak jinak, je to Ben Kingsley) a zbytek postav, frajírek, asiat co umí vyrobit bombu a srab, mi byli ukradený, byť frajírek překvapil. Ne, rozhodně ne, tohle Banderas nemá zapotřebí, fakt ne.(30.12.2017)

• Marze

Chlápek z ochranky obchodního domu je chycen ozbrojený násilníkem a nevinná mladá dívka, která má právě přednést klíčové svědectví proti jeho šéfovi je ohrožena. Je to dívatelné, ale trochu zmatečné a nezábavné. A všechno jsme to viděli už někde jinde. Béčkové přestřelky jsou umožněny pouze díky tomu, že policie ve městě má zřejmě dovolenou. Chybí tomu poetiky podobných hloupých akčních filmů z 80.let, při jejichž sledování si labužíme, jak je to krásně stupidní.(16.3.2018)

• Lacike

Zacne sa to nadejne prestrelkou pri prepadnuti konvoju, ale potom sa film presunie do Kauflandu a namiesto beckovej variacie na Die Hard nas caka infantilna kopia Home Alone. Takze namiesto regulernych akcnych scen sledujeme ako parta nesikovnych securitakov likviduje elitne komando imbecilov vdaka tragikomickym pascam. Je to skoda, lebo ked obcas dôjde aj na nejaku tu prestrelku alebo bitku, tak je to natocene celkom dobre. Technicka stranka je v poriadku a film nepôsobi podfinancovane. Ale bohuzial sa v nom deju strasne hluposti a vsetky postavy su otravne natolko, ze im prajete smrt. Banderas je ako hlavny hrdina cely cas zamraceny a Kingsley sa ani zdaleka nepriblizuje slizkosti Alana Rickmana z Die Hard. Film mal potencial byt devätdesiatkovym pohodovym beckom ale namiesto toho to je infantilna otravna zlatanina. 3/10.(24.7.2017)

Tonda Bandaska a parta securiťáckých jelit z Tesca vs. Ben Kingsley a banda ultrasuper zabijáků, co by netrefili slona i kdyby mu stáli na chobotu. Hrozná hlína. Tonda si občas vzpomněl na desperádská léta, což tomu všemu dodávalo na bizarnosti a aby toho nebylo málo, začal vyrábět z propriet zdejší sámošky bomby. Ale i když to je narvaný až po střechu všema béčkovejma hovadinama, na jaký si člověk vzpomene, má to docela švih, pořád tu něco bouchá, střílí se o sto šest a kluci a holky se tu legračně mydlej. Bůh mi pomáhej, ale já se u toho bavil. 60%(25.7.2017)

Antonio Banderas a Ben Kingsley zde hrají přesně to, co by se od nich očekávalo, ale díky svým tvářím dělají snímek o něco zajímavější. Ale není to vlastně špatné. Obléhání jednoho obchoďáku, kam zrovna nastoupil nový sekuriťák. Je to akční, je to místy i trochu drsné, ale jede se na jistotu. Za mě fajn.(19.8.2017)

• bourec

No,pravda je ,že filmy,který trochu vzpomínaj na konec minulýho milénia mám docela rád,a dokážu i béčkový akční filmy ocenit.Tohle je ovšem dost špatný.Banderas je takovej nedomrlej vojáček,celá akce je založená na náhodě,a Ben Gándhí velí úplně tý nejdebilnější skupině zabijáků,který jste kdy viděli.A jako koření filmu tam je asi dvacet scén,kdy si říkáte ty vole,to bylo jako co?Další nepovedená věc vod Milennia,ta firma točí docela pěkný shity.30%.(4.2.2018)

hovorte, píšte si čo chcete, či to bolo počasím, alebo nudou ale JOJka pekvapila a ja som sa nenudil. Aj ked od začiatku bolo jasné, ako všetko skončí, dokonca v závere došlo aj na paralyzér . :)(13.11.2019)

• Johnny.ARN

Aj lepší herci musia brať niekdy zlé filmy, aby mali na chleba. Tonko neni výnimka, zjavne. Ale Beny potešil, ten tiež asi platí pôžičku. 1 z 5(8.1.2020)

• iXtr3m3

Nepodarená komédia a niekedy doslova paródia (a to nechcená) toho najlepšieho. Škoda, z traileru to vyzeralo nádejnejšie. Banderasa je tu škoda, rovnako ako pána Kingsleyho, nechápem, ako sa do toho mohli dostať. Buď to bola nejaká stávka, ktorú prehrali, alebo neviem. Herci totálni imbecili, všetka idiocia vybičovaná na maximum od totálne parodického "šéfa securiťáka", cez jeho zberbu, totálne nehrajúcu a nesympatickú mladú kravu až po cliffhangerovských borcov, ktorý nemajú problém cepínom vyskákať po betónovej fasáde obchoďáku, ale zlomia si väz na jeblom stole... škoda, preškoda, lebo Antonio na to má. Kde sú časy Nájomných zabijakov, kde bol so Slyom hotový kráľ. Držal som mu palce, lebo bol svetlou časťou inak slabých tretích Expendablov.(7.8.2017)

• Fary

Je to srágora, ale upřímně, kdo od tohohle čeká něco víc, tak je blázen.(23.7.2017)

Kevin McCallister ze sám doma vyrostl šel do armády odjel na pár akcí a vrátil se jako Antonio Banderas. Šel pracovat do nákupního centra jako noční hlídač a co se nestane? Přijde svědět z ochrany svědků a komandu vrahů. A tak si tam pár hlídačů, kterým velí Banderas pobíhat jak chtějí, hrát si a začnou béčkové žně. Film je blbost ale já mam rád akční filmy a tohle trochu kopírovalo 90.léta takže mě to bavilo i když vím jaká kravina to byla. Ale takových filmů je teď málo a Banderasovi jsem to věřil. 65%(15.8.2017)

<< předchozí 1 2 3