Akční / Thriller

USA, 2017, 87 min

Anton Bakarski

FM Le Sieur

Toto nám na USB trčalo niekoľko mesiacov. Celý ten čas som to úspešne obchádzal a dúfal som, že nikdy, nikdy, opakujem NIKDY nenastane čas pozrieť si to. Lenže som sa v neopatrnej chvíľke pani manželke zmienil o tom, že v tom hrá Antonio Banderas a tak sme si to jednoducho "museli" pozrieť. A nastal koniec sveta. Prvých 30 minút bolo fakt zlých. Takých zlých, až som myslel, že ráno pôjdem podať žiadosť o rozvod. Našťastie, potom sa to sčasti rozbehlo a dokonca to bolo aj troška dojemné (napriek tomu, že decko je nemtavé a sympatické ako šteniatkom čerstvo ocikaná papuča). Jasné, strašná blbosť, v ktorej nič nedáva zmysel (čo ten týpek s cepínmi preboha? Ako prebiehal nábor takého chlapa? Prišiel objednávateľ a čo povedal? „Počúvajte, a nevedeli by ste mi prosím vás odporučiť nejakého machra, čo bol na Evereste a vie to s cepínmi?“ – „S cepínmi? To ju kurva čo?“), je tam plno hovadín (žiadny protipožiarny alarm? Ozaj???), správanie postáv je na hranici akceptovateľnosti (snajper radšej odbachne vlastného a týpkov na streche si nevšíma) a keď si to tak vezmeme, tak je to celé morálne značne na hrane (OK, zrejme by všetkých aj tak povraždili, ale naozaj sa bude hlavný hrdina schopný pozrieť do zrkadla po tom, čo poslal na istú smrť toľko nevinných ľudí len kvôli „nejakému“ decku?). Ale celkovo to tak nejako má niečo do seba resp. je to taká stupidita, že som sa svojím spôsobom bavil. Bradatý Banderas mal niečo do seba, niektoré scény mali niečo do seba, atmoška veľkého obchodného centra mala niečo do seba a celkovo ma to zaujalo ako svojrázny mix Samého doma a Smrtonosnej pasce (vrátane žánrov – od akčného trileru až po komédiu, Banderasovi kolegovia pôsobia ako neúspešní kandidáti na novú sezónu Saturday Night Live). A Ben Kingsley, nuž, čo k nemu povedať. Proste Ben Kingsley, platíme hypotéku. Už ale asi nie svoju, veď chlapík má 90 rokov, ale zrejme vnúčatám. Antoniovi sa zrejme zapáčilo účinkovanie v sérii Expendables a tak po trojke oslovil jej producenta Aviho Lernera, či by preňho nemal nenáročný kšeftík/bočák. A Avi samozrejme mal, lebo Avi je spoľahlivý a vždy má niečo v rukáve. Pre El Mariachiho by taká banda proti šípom odolných kreténov bola ranným predkrmom, tak ale roky pribúdajú, doby najväčšej slávy sú zrejme nenávratne preč a tak sa s nimi pomaly starnúci Španiel musí potiť hodinu filmového času.(19.3.2018)

• Marze

Chlápek z ochranky obchodního domu je chycen ozbrojený násilníkem a nevinná mladá dívka, která má právě přednést klíčové svědectví proti jeho šéfovi je ohrožena. Je to dívatelné, ale trochu zmatečné a nezábavné. A všechno jsme to viděli už někde jinde. Béčkové přestřelky jsou umožněny pouze díky tomu, že policie ve městě má zřejmě dovolenou. Chybí tomu poetiky podobných hloupých akčních filmů z 80.let, při jejichž sledování si labužíme, jak je to krásně stupidní.(16.3.2018)

Antonio Banderas a Ben Kingsley zde hrají přesně to, co by se od nich očekávalo, ale díky svým tvářím dělají snímek o něco zajímavější. Ale není to vlastně špatné. Obléhání jednoho obchoďáku, kam zrovna nastoupil nový sekuriťák. Je to akční, je to místy i trochu drsné, ale jede se na jistotu. Za mě fajn.(19.8.2017)

• bourec

No,pravda je ,že filmy,který trochu vzpomínaj na konec minulýho milénia mám docela rád,a dokážu i béčkový akční filmy ocenit.Tohle je ovšem dost špatný.Banderas je takovej nedomrlej vojáček,celá akce je založená na náhodě,a Ben Gándhí velí úplně tý nejdebilnější skupině zabijáků,který jste kdy viděli.A jako koření filmu tam je asi dvacet scén,kdy si říkáte ty vole,to bylo jako co?Další nepovedená věc vod Milennia,ta firma točí docela pěkný shity.30%.(4.2.2018)

Tonda Bandaska a parta securiťáckých jelit z Tesca vs. Ben Kingsley a banda ultrasuper zabijáků, co by netrefili slona i kdyby mu stáli na chobotu. Hrozná hlína. Tonda si občas vzpomněl na desperádská léta, což tomu všemu dodávalo na bizarnosti a aby toho nebylo málo, začal vyrábět z propriet zdejší sámošky bomby. Ale i když to je narvaný až po střechu všema béčkovejma hovadinama, na jaký si člověk vzpomene, má to docela švih, pořád tu něco bouchá, střílí se o sto šest a kluci a holky se tu legračně mydlej. Bůh mi pomáhej, ale já se u toho bavil. 60%(25.7.2017)