The Thinning se odehrává v post-apokalyptickém světě. Země je přelidněná, a proto jednotlivé státy musely přijít s opatřením regulace populace. Spojené státy americké zavedly unifikované testy pro studenty základních a středních škol. Kdokoliv test nesplní, je eliminován. Dva ze studentů (Logan Paul a Peyton List) texaské střední školy ovšem zjistí, že s výsledky testu je nespravedlivě manipulováno. Otevřou tím dveře daleko větší konspiraci a musí bojovat proti systému, aby podvod dokázali zveřejnit a zachránit sebe i své spolužáky. (tessincolor)

Rathalos

The Thinning je taky mix roznych zanrov,ktory je urcite zaujimavy,zakladom je originalny namet,ktory sa mi pacil,dalej sympaticki herci,urcitym sposobom je to aj intenzivne a napinave a pride aj nejaky ten zvrat,akurat som dopozeral aj dvojku,no a zdala sa mi este o chlp lepsia ako jednotka a kedze skoncila tak ako skoncila,je jasne,ze bude aj tretie pokracovanie,co ma samozrejme potesilo,zatial som spokojny,uvidime,co bude dalej...:-) ()

mala_kea

Takhle promarněný potenciál jsem dlouho neviděl. Je to veliká škoda, neboť myšlenka jako taková se mi líbila. Neokoukaní herci tomu dodávají ten správný "chaos mood". Škoda, že se s přibývající minutami vše ztrácí nádech a upadá do každodennosti. Cením snahu a provedení. Jinak je to nesmírně hloupé. ()

Tomigun

V první třetině si říkáte to je vážně dost dobré "B-scífko" a tak trochu si povzdechnete nad rozpočtem a celkovým obsazením 80%. SpoilerAlert - Poté se dozvídáte, že selekce probíhá na základě encyklopedi-analního vědomostního testu "abcd" jak někde na gymplu. To asi těžko může reflektovat skutečný intelekt člověka. Zamáčknete slzu a sundáte dalších 15 bodu z hodnocení. Jenže v polovině snímek změní žánr. Najednou je z toho stupidní a plochá úniková hra aka "chata v horách" a jiné. Tak teda zase sundáte 15 z celku. V poslední třetině se jedná spíše o ubrečený středoškolský románek, z původní myšlenky filmu zůstalo jen málo -15 bodů . Závěrečná scéna je hřebíček do rakve, doslova jsem na ní musel zapomenout abych neposlal film do oblasti "odpad". Držel jsem se. Za mě 35%. ()

RoseThrone

On není vúbec problém v hercích, ale v samotném scénáři. Konec udělal z 4* projektu slabší 3* a hlavně tím pohřbil logičnost celého filmu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

starex

Ja si mislim ze je to dobry film ale rad by som bol keby to urobili este zaujimavejsie keby daly este vela veci nie len o kradnutie testi popravde som sklamany ze sa nic nedialo len o testech prave ma prosla chut sa pozriet na iny film som znudeny. zaciatok je lepsie ale koniec oničom. si mislim ze logan paul bol dobry herec a bol by som rad z tento krat uroby lepsie film ()

Dzedzy

Ty půlky tu fakt chybí. Za mě je to na 4,5 hvězdičky. Pět dát nemohu, to jsou u mne Top filmy, které jsou téměř dokonalé, nebo je mohu vidět několikrát, anebo mají nečekaný, fascinující závěr. ()

chlievik

Už sem ani nechodím komentovať, ale toto bol vynikajúci film, v prvom rade nie je vhodné ak sa filmy končia happy-endom, príliš dobre, viete ako to myslím, a zároveň úplne apokalyptický koniec je príliš surový, takže ani jedno ani druhé nie je vhodné čakal som do konca ako sa to skončí, a môžem povedať že som spokojný, lepšie sa v podstate ani nedalo. Hrdinovia nezomrú, ale idú "pod zem" pracovať, čo je síce známa a typická myšlienka, ale nečakal som to proste, nečakal som, že sa film takto skončí, síce to predpokladá natočenie Thinning 2, ale zas aj to má svoje pozitíva, ak niekto nedosere film happy-endom ani surovosťou, tak nech skúsi točiť druhú časť, to je v pohode. Zaujímavé, že je polovica filmu v blikajúcej červeno-tmavej koloratúre :) a myšlienka, je síce stará, typická, základná myšlienka myslím, ale je použitá v inovatívnom akordovom obrate, takže aj to je fajn, nikto nedal filmu five stars, takže sa toho chytím, keďže si to zaslúži, na to, že je tak slabo hodnotený, akoby B-éčko, ale aj tak, nech si užije moje hodnotenie ;-) Herci neznámi, čo je ďalšie super v tom a ešte jedna vec, hymna, síce nie americká ale vlajky áno, je to určitá kritika na americký fašizmus, zdá sa, že to už cítia aj Američania.... film: fakt dobré :) 80% ()

Geckucz_csfd

hele ne budu to zdržovat byla to totalní ztráta času herci byly otřesní kamera též jediné co na tom bylo dobrý byla myšlenka přelidněné země a účiné pročištění populace a proto dávám jednu hvězdu ()

beny258

Hromadné popravy dětí? To je přece nereálné, to by se nikdy nestalo. No ale nejsou státnice a maturita vlastně takovým thinningem? Během patnácti minut se má rozhodnout, zda se ten či onen člověk stane korporátním manažerem anebo prodavačem v supermarketu. The Thinning vlastně jen ukazuje extrémnější podobu něčeho, co v českém školství dávno funguje – selekce, zařazování do škatulek, rozdělování na ty dobré a ty špatné žáky. Nicméně film by měl myšlenku předat buď čistě metaforicky, moc se nezabírat technickými detaily a soustředit se na emoce, nebo tedy vybudovat pořádný background, který bude dávat smysl. Tvůrci se však nevydali ani jednou z těchto cest a přednesli nedomyšlený puberťácký akčňáček, který skutečně působí hodně nerealisticky a který se dočkal i úplně zbytečného pokračování. Že budou miliony američanů tleskat masovému vraždění dětí je hodně těžko uvěřitelné a celý příběh to degraduje. Myšlenka super, provedení nic moc. ()

Martin29

Jelikož je na světě moc lidí OSN rozhodne, že dojde k odlidnění. Každý stát vždy vybere nějaké lidi a ty zlikviduje v Usa se to dělá pomocí testu kdy každá škola vyšle na konci školního roku třídu na test a ti co mají nejhorší výsledky umřou. Hlavnímu hrdinovi takhle ´´zemře,, holka a on jelikož nechce být bez ní tak v příštím testu odpovídá špatně, aby mohl být s ní. Nečekaně, ale vybraný není a zjistí, že je to podvod. Celou dobu mě to bavilo mělo to zajímavý námět (něco podobné jak v Divergenci akorát místo, aby je daly do klanů je zabíjely) a i herci byly v poho, Hlavní hrdina sice vypadá jak kdyby si odskočil z koncertu Homo Direction, ale dá se přežít. Bohužel to u mě kazí sluníčkový konec sice jsem na jednu stranu rád, že to některé postavy přežily, ale na druhou ten konec popírá celý film. dal bych i 80 procent , ale za ten konec hvězdu strhnu. ()

Iveta47

U mňa dobre do chvíle keď som zistila že sa eliminácia týka aj malých detí.To ma sklamalo...ak už chceli odstraňovať ľudí,kvôli premnoženiu planéty určite by som neriešila malé deti,Ak už ich vôbec takéto niečo napadlo tak mali riešiť zločincov a ľudí neprospešných pre spoločnosť.To u mňa išlo hodnotenie dole.Američania sú blázni. ()

goauld

Tak představa, že by se "selekce" pro udržení populace na zemi prováděla na studentech (a dětech) je možná tak aplikovatelná na KLDR, ale na Ameriku?? No dobře... bylo to sci-fi, nicméně - pokud by tato situace někdy nastala, tak spíše bych jako "nejmocnější vládce planety" (jaxi s bezbřehou sebestředností myslí kdejaký "amík") volil tzv. čínskou cestu - t.j. jedno dítě do jedné rodiny. Podle tohoto teenaagerovského filmu by asi USA neaspirovalo zrovna na "nejhumánnější" místo na zemi a tudíž byl zřejmě jakýkoliv student okamžitě -prchnul- do Evropy, kde by měli zaveden jiný "systém" (a mezi níž by eliminace studentů nebylo na programu). Vzhledem k tomu, že je jasné na jaké publikum je film cílen, je nunto připustit dané (do očí bijící) "náhody", u kterých se zajisté nejeden divák bavil ;-) Ale to už tak holt v těchto filmech bývá.... Nakonec všechno dobře dopadlo a nikdo nezemřel... jak "amíkovské" :-) ()