poster

Rememory

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2017, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  **

  Tyrion Lannister v příběhu o vraždě, vzpomínkách a katarzích se sebou samým. Tím vším je snímek Rememory, který tyto ingredience smíchal dohromady společně s již dost ohranou příběhovou nadstavbou v podobě vyvolání a následném znovuprožívání svých vzpomínek. To by zcela jistě ve finále nebylo zas tak hrozné, nicméně režisér Mark Polansky tyto slibné atributy nedokázal dost dobře využít. Je zde tedy přemíra uspávajícího soundtracku, děravého scénáře a příběhu, který by si zasloužil mnohem lepší zpracování. Je velká škoda, že snímek Rememory dopadl zrovna takto. Byť je vyvolávání vzpomínek již filmovým "klišé", rád bych po dlouhé době opět zhlédl důstojný filmový počin zabývající se tímto tématem.(16.9.2017)

 • Tuxedo
  **

  Když už jsme u těch vzpomínek, vybavujete si Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Final Cut? Tyhle filmy zobrazovali vzpomínky či způsoby, jak je extrahovat z lidské mysli, daleko lépe a přesvědčivěji, popřípadě daleko lépe fungovali v rámci svého žánru. Rememory je dost nudná detektivka a jako melodrama se začne po čase opakovat (postavy si buď sednou a smutně vzpomínají nebo si přímo, opět se smutkem, pouští extrahované vzpomínky, které připomínají něco mezi posledními filmy od Malicka a x-tou variací na Annie´s Missing Lover Footage z Community). Tvůrci se mj. zřejmě nemohli rozhodnout, co ten důležitý vynález vlastně dělá, a některé motivy (halucinace) vyznívají do ztracena. Oběma žánrům se snaží pomáhat, seč může, skladatel Gregory Tripi, ať už synťáky či ambientem. Soundtrack si možná ještě poslechnu, na film jsem už pomalu začal zapomínat a žádný přístroj už mi vzpomínky na něj nevrátí.(25.8.2017)

 • 666Carnage
  ****

  Já jsme čekal film, který nebude mít moc co nabídnout a musím říct, že jsem příjemně překvapen. Původně jsem na film koukal jen protože tam hraje Peter Dinklage a taky je to jeden z posledních filmu kde je Anton Yelchin. Dostal jsem fakt příjemný drama s nádech sci-fi s dějem, který jsem nečekal. Pokud má někdo rád aspoň jednoho z herců nebo tento styl Drama / Mysteriózní / Sci-Fi, tak s klidným srdcem doporučuji shlédnout. Příjemné překvapení 70%(19.12.2019)

 • kaylin
  ***

  Není to tak promyšlené, jak by se to chtělo tvářit, není to tak chytré, jak by si to přálo, ale přesto se jedná o snímek, který vám nevadí dokoukat až do konce, i když zde na vás nečeká překvapení, které byste si přáli. Peter Dinklage ale ukazuje, že má tolik charismatu, aby utáhl celý film, a díky němu vás to baví.(30.1.2018)

 • Idenatoys
  ****

  Kvalitní sci-fi, zajímavý úvod, dobré zpracování. Děj začíná kdy dva bráchové jedou v autě a mají nehodu, jeden z nich umírá a něco mumlá... Druhý má celý život v hlavě mumlání a nedokáže se smířit s tím co mu vlastně bratr řekl jako svá poslední slova a tak hledá způsob jak vzpomínky oživit když v tom se objeví firma která vynalezla přístroj který tohle dokáže... Nic však není tak jednoduché a vše se komplikuje po vraždě vynálezce a stroj na obnovu vzpomínek je ztracen...nebo ne?! (Za mě 4*)(20.9.2017)