Rememory

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2017, 113 min

• honajz

Není to úplně špatné, ale ta stopáž je tady prostě utahaná a podobně celý film. Co na tom, že Dinklage hraje skvěle a že to má trochu kostru příběhu ve stylu Občana Kanea, říznutou jakousi netradiční detektivkou (s průběžnými odhaleními vztahů a souvislostí během koukání se na vzpomínky cizích lidí), když celkově ten formát brzy začne nudit a vlastně je nám vše jasné, co film chce říct - což je jasné od první přednášky a konfliktu. Prostě některé vzpomínky nás sice tvoří a mění se možná časem a novým nazíráním, ale na některé vzpomínky člověk rád zapomene a nechce si je vybavovat.(31.8.2019)

Páčia sa mi filmy s podobným námetom, no žiaľ dejová linka bola až moc fádna a pomerne skoro aj ľahko predvídateľná na to, aby ma tento snímok viac zaujal. Ani mysterióznu atmosféru sa tu nepodarilo navodiť, aspoň nie v takej miere akú by si tento námet zaslúžil. Za jediné veľké pozitívum považujem snáď len P. Dinklageho, ktorý už dlho patrí k mojim obľúbeným hercom. V tomto smere nemám žiadne výhrady. No a záver? Snažilo sa to prísť so šokujúcejším rozuzlením, no vďaka predvídateľnosti to nemalo ten efekt. Slabší priemer. 55/100(9.10.2017)

Není to tak promyšlené, jak by se to chtělo tvářit, není to tak chytré, jak by si to přálo, ale přesto se jedná o snímek, který vám nevadí dokoukat až do konce, i když zde na vás nečeká překvapení, které byste si přáli. Peter Dinklage ale ukazuje, že má tolik charismatu, aby utáhl celý film, a díky němu vás to baví.(30.1.2018)

Kvalitní sci-fi, zajímavý úvod, dobré zpracování. Děj začíná kdy dva bráchové jedou v autě a mají nehodu, jeden z nich umírá a něco mumlá... Druhý má celý život v hlavě mumlání a nedokáže se smířit s tím co mu vlastně bratr řekl jako svá poslední slova a tak hledá způsob jak vzpomínky oživit když v tom se objeví firma která vynalezla přístroj který tohle dokáže... Nic však není tak jednoduché a vše se komplikuje po vraždě vynálezce a stroj na obnovu vzpomínek je ztracen...nebo ne?! (Za mě 4*)(20.9.2017)

• luka4615

Tyrion Lannister v příběhu o vraždě, vzpomínkách a katarzích se sebou samým. Tím vším je snímek Rememory, který tyto ingredience smíchal dohromady společně s již dost ohranou příběhovou nadstavbou v podobě vyvolání a následném znovuprožívání svých vzpomínek. To by zcela jistě ve finále nebylo zas tak hrozné, nicméně režisér Mark Polansky tyto slibné atributy nedokázal dost dobře využít. Je zde tedy přemíra uspávajícího soundtracku, děravého scénáře a příběhu, který by si zasloužil mnohem lepší zpracování. Je velká škoda, že snímek Rememory dopadl zrovna takto. Byť je vyvolávání vzpomínek již filmovým "klišé", rád bych po dlouhé době opět zhlédl důstojný filmový počin zabývající se tímto tématem.(16.9.2017)