poster

Rememory

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2017, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Páčia sa mi filmy s podobným námetom, no žiaľ dejová linka bola až moc fádna a pomerne skoro aj ľahko predvídateľná na to, aby ma tento snímok viac zaujal. Ani mysterióznu atmosféru sa tu nepodarilo navodiť, aspoň nie v takej miere akú by si tento námet zaslúžil. Za jediné veľké pozitívum považujem snáď len P. Dinklageho, ktorý už dlho patrí k mojim obľúbeným hercom. V tomto smere nemám žiadne výhrady. No a záver? Snažilo sa to prísť so šokujúcejším rozuzlením, no vďaka predvídateľnosti to nemalo ten efekt. Slabší priemer. 55/100(9.10.2017)

 • luka4615
  **

  Tyrion Lannister v příběhu o vraždě, vzpomínkách a katarzích se sebou samým. Tím vším je snímek Rememory, který tyto ingredience smíchal dohromady společně s již dost ohranou příběhovou nadstavbou v podobě vyvolání a následném znovuprožívání svých vzpomínek. To by zcela jistě ve finále nebylo zas tak hrozné, nicméně režisér Mark Polansky tyto slibné atributy nedokázal dost dobře využít. Je zde tedy přemíra uspávajícího soundtracku, děravého scénáře a příběhu, který by si zasloužil mnohem lepší zpracování. Je velká škoda, že snímek Rememory dopadl zrovna takto. Byť je vyvolávání vzpomínek již filmovým "klišé", rád bych po dlouhé době opět zhlédl důstojný filmový počin zabývající se tímto tématem.(16.9.2017)

 • kaylin
  ***

  Není to tak promyšlené, jak by se to chtělo tvářit, není to tak chytré, jak by si to přálo, ale přesto se jedná o snímek, který vám nevadí dokoukat až do konce, i když zde na vás nečeká překvapení, které byste si přáli. Peter Dinklage ale ukazuje, že má tolik charismatu, aby utáhl celý film, a díky němu vás to baví.(30.1.2018)

 • Idenatoys
  ****

  Kvalitní sci-fi, zajímavý úvod, dobré zpracování. Děj začíná kdy dva bráchové jedou v autě a mají nehodu, jeden z nich umírá a něco mumlá... Druhý má celý život v hlavě mumlání a nedokáže se smířit s tím co mu vlastně bratr řekl jako svá poslední slova a tak hledá způsob jak vzpomínky oživit když v tom se objeví firma která vynalezla přístroj který tohle dokáže... Nic však není tak jednoduché a vše se komplikuje po vraždě vynálezce a stroj na obnovu vzpomínek je ztracen...nebo ne?! (Za mě 4*)(20.9.2017)

 • Tuxedo
  **

  Když už jsme u těch vzpomínek, vybavujete si Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Final Cut? Tyhle filmy zobrazovali vzpomínky či způsoby, jak je extrahovat z lidské mysli, daleko lépe a přesvědčivěji, popřípadě daleko lépe fungovali v rámci svého žánru. Rememory je dost nudná detektivka a jako melodrama se začne po čase opakovat (postavy si buď sednou a smutně vzpomínají nebo si přímo, opět se smutkem, pouští extrahované vzpomínky, které připomínají něco mezi posledními filmy od Malicka a x-tou variací na Annie´s Missing Lover Footage z Community). Tvůrci se mj. zřejmě nemohli rozhodnout, co ten důležitý vynález vlastně dělá, a některé motivy (halucinace) vyznívají do ztracena. Oběma žánrům se snaží pomáhat, seč může, skladatel Gregory Tripi, ať už synťáky či ambientem. Soundtrack si možná ještě poslechnu, na film jsem už pomalu začal zapomínat a žádný přístroj už mi vzpomínky na něj nevrátí.(25.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace