Ako prežiť strednú

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA / Kambodža, 2016, 92 min

Kdyby tam nebyla postava Roba Rigglea, možná bych dal i plnou palbu, takhle "jen" za čtyři Stylizace fajn, dětští herrci zvládli své party moc dobře. Jen ten nápadník pro Lauren Graham mohl být líp napsaný. V rámci stylu vyprávění by až tak nevadil, ale v rámci vnitřní logiky příběhu mi prostě nesedl. 85%.(27.12.2016)

Film nabízí slušnou dávku vtipů a nevleče se. Je zaměřený spíš na mladší publikum, ale dokáže oslovit i starší. Moc se mi líbila hudba a doprovodné animace. Průběhem filmu panovala příjemná atmosféra, dokud nepřišel zvrat, který byl na můj vkus až moc depresivní. Takhle vážné téma se do komedie pro děti moc nehodí. Konec filmu doprovázel pocit, že pokračování prostě být musí, v což pevně doufám.(23.10.2017)

Hezký snímek o tom, jak se ještě pořád malý kluk vyrovnává s tím, že jeho bratr odešel. Nebyl to jen bratr, ale byl to nejlepší kamarád, a taková ztráta prostě hned tak nepřebolí. Film ale téma pojímá takovým způsobem, aby to nebylo zbytečně depresivní, ale spíše vtipné, zábavné a divácky příjemné. Navíc je tu krásně využita animace.(22.12.2016)

• AndrejBB

Pozerám, že tu má film úspech a samé kladné hodnotenia, tak asi budem za toho zlého. Na tento film som sa tešil, pretože trailer vyzeral dosť dobre. Čo sa nápadu aj príbehu týka, tak ok. Animované sekvencie celkom originálne, aj keď sme to už v pár filmoch videli. Každopádne z filmu ako celku som mal pocit, že sa pozerám na niečo medzi dlhým videom nejakého youtubera, béčkovou komédiou a seriálom z Disney Channel. Herecké výkony ma teda vôbec nenadchli a prakticky som si neobľúbil žiadnu postavu a taký Carl alebo malá sestra mi liezli aj dosť na nervy. Aspoňže to bolo občas vtipné, inak by som to asi ani nedopozeral. Škoda...(29.12.2016)

Neurazí, nenadchne, ale určite by tomu pomohol dabing. Titulky a zvlášť anglické, mi bránili vychutnať si ten film naplno. Ťažko sa zasmejem, keď sotva stíham čítať.(28.3.2017)