Tuláci (TV film)

Drama / Psychologický

Česko, 2001, 59 min

Je to podle Duškových knih, které byly v 80 letech byly vydávány a hojně čteny. Hlavní postava je Tadeáš Falk. Knihy mě na rozdíl od filmu bavily. O dospělosti Tadeáše byl natočen i film Křehké vztahy s V.Kratinou.(29.10.2009)

Celkem ušlý český snímek s režií zkušeného Víta Olmera. Bohužel je to jen televizní a velmi krátký snímek jinak za shlédnutí stojí. Mimochodem pokud by to někoho zajímalo...na tenhle film jsem dělal casting...ČT si mě pozvala :)...bohužel jsem neuspěl. Dávám 45%(10.3.2006)

Celkem příjemný snímek :-) Táda v Křehkých vztazích se mi nějak líbil víc :-)(7.2.2010)

• Siegmund

Velké zklamání! Podle mě nemá film prakticky žádný děj. Přitom to na první pohled vypadalo, že má našlápnuto na zajímavý film. Docela mě zaskočilo, že si tvůrci filmu myslí, že mezi dětmi a mládeží bylo kouření tak moc rozšířené.(21.8.2019)

Škoda, že to nebylo o něco delší. Chvilku mi trvalo, než jsem do příběhu zabředla a na to už byl konec. Svítící boty byly pěkně šílené. To byl teda fakt nápad. Ovšem nic podobného jsem ještě neviděla.(22.8.2012)

• - Ačkoliv se děj odehrává kolem roku 1953, jsou na karlínském železničním viaduktu vidět stožáry vedení. Elektrizace historického mostu byla provedena až na počátku šedesátých let. (Ganglion)