Rodina Miklósiových konečně žije svůj vysněný život. Přestěhovali se do maďarské vesničky u ohybu Dunaje. Janka kandiduje na starostku, zatímco Attila a Feri Gáll pokládají základy pro velký stavební projekt. Ne všichni jsou však z vpádu Miklósiových šťastní. Aby toho nebylo málo, Janka je těhotná a zdaleka není přesvědčena o tom, že si chce dítě nechat. Její politická spojenkyně, náměstkyně Zsuzsa Borosová, má však jiné plány. (HBO Europe)

Necrotongue

Úplně první dojem z tohoto dílu se vztahoval spíše k celé třetí sezóně, přestože jsem z ní v té chvíli ještě neviděl ani sebenepatrnější část děje. Pokud jde o mě, pak měla druhá řada mnohem lepší provedení úvodních titulků. Nakonec se ukázalo, že mě úvodní epizoda třetí série tak úplně nepřesvědčila ani dějem; nevím, jestli mě dříve prostě jen bavilo to pachtění se Miklósiových za "lepším" životem, ale tvůrci mě tentokrát jaksi nedokázali zaujmout, i když (nebo právě proto, že) vybavili rodinu finančními prostředky a politickými ambicemi. Nevím, nebylo to prostě ono, ale snad se můj názor s pokračujícím příběhem změní. / Poučení: Dneska člověk něco řekne a je nahraný. ()