Žabí muzikál (TV film)

Pohádka / Muzikál

Československo, 1969, 52 min

• slunicko2

Kdybych neviděl, neuvěřím. Výprava jako z dobového Zlatého slavíka, songy oprávněně zapomenuté a celkové pojetí, věru, neskutečné. Kdyby to bylo alespoň trochu vtipné...(15.4.2018)

Tak to je mazec. Princezna v minisukni, princ ve vojenské uniformě, sexy komorná, její nápadník ve skafandru (fakt!), vodník vynálezce mající mašinu na výrobu žab místo leknínů. K tomu kupa písniček, které zpívají skuteční zpěváci (Vondráčková, Voborníková, Bláha, Hála), jejichž hlas ovšem moc nesedí ke hlasům herců. Vše zasazeno do studiových kulis a natočeno černobíle. Tak tohle je rarita, u níž je děj naprosto nezajímavý, i když i ten je pořádně ulítlý. Je to úlet, který buď se líbí nebo ho nenávidíte. Mně se to celkem líbilo, ale co na to děti?(25.12.2017)

Správě střelená konina jak je mám rád. Písničky se líbily, jen to chtělo více skladeb pro děvčata. Těch tam bylo málo.(28.12.2017)