Sharpův orel (TV film)

Ivan Strasburg

Robin Sales

Kostýmy:

John Mollo

Lepší než první díl, ale ne o moc. Zatímco tempo vyprávění se zlepšilo a postavy už se nemusejí zdlouhavě představovat (s čímž si ani první díl tak moc hlavu nelámal), tak tentokrát doplácí snímek na evidentní nedostatek peněz. Díky tomu vypadá vrchol filmu, bitva u Talavery, spíš jako amatérské video zachycují partu nadšenců do historie, jak si hrají na vojáky. Knižní předloha zůstala opět nepřekonána.(17.1.2013)

Pozvoľnejšia sharpeovka (o niečo slabšia ako prvý diel), ktorá však obsahuje pamätné scény ako výcvik 3 výstrely za minútu, neznesiteľne odporného záporáka z vlastných radov či somotná téma získania orla. Originálna hudba je tiež o čosi odvážnejšia než minule. Škoda, že ide viac o vžťahovku než o akčno-dobrodružný historický film...(27.3.2016)

Richard Sharpe a jeho nevycválaná banda má tentokráte za úkol zničit strategicky důležitý most a získat francouzského orla. Do cesty se mu staví neschopný důstojník, uražená stavovská česti i gentlemanská povinnost k dámě. Lepší než první díl a doufám, že vzestupná tendence bude pokračovat. Samozřejmě pořád se jedná o televizní záležitost, ale jako takový je druhý Sharpe víc než jen dobrý. 70%(20.9.2012)

Skvělé pokračování, jedné ságy. Nedobré , když je třeba se krom s nepřítelem potýkat se špatným spolubojovníkem, či snad dokonce spojencem... Navíc je ukázáno, že (díky všem bohům panteonu) ani hlavní postava nemůže být veskrze kladnou a že je pro něco schopna obětovat víc, než by bylo zdrávo... Sharpovo protihráči jsou tak geniálně nesympatičtí (ještě jednou uslyším frázi "old boy" aka "starý brachu", přísahám, že ten, co to vyřkl pozná, jaká trýznivá bolest se dá způsobit s kancelářskou sponkou a klacíkem od nanuku.), ač jsem si díky tomu niterně přál, aby je někdo sodomizoval mušketou. S bodákem.(13.5.2013)

Obávám se, že v hlavě mám stále relativně nedávno do češtiny přeložený a vydaný původní román téhož jména. Z něj sice film vychází, ve skutečnosti si ale bere jen pár jmen a občas i podobnou zápletku. Ve své podstatě je to ale úplně jiný film a stejně jako první Sharpe movie je k uzoufání okatě levný a okatě televizní. Z lásky k Sharpovi... ne, právě protože mám rád knižní předlohu, tady tentokrát musím jít do průměrných vod. Je mi líto, Richarde, v knize jsi byl borec, tady jsi pajdavej ňouma a za dialogy by si měl někdo nakopat za rohem zadek. Bohužel...(4.6.2010)

• Sean Bean

• - Natáčení probíhalo kromě Velké Británie také v Portugalsku a na ukrajinském Krymu. (Yardak)