Van Helsing (TV seriál)

Van Helsing

Akční / Drama / Fantasy / Horor

USA, 2016–2019, 37 h 12 min (Minutáž: 42–43 min)

Rich Walters

Kelly Overton, Jonathan Scarfe, Christopher Heyerdahl, Paul Johansson, David Cubitt, Vincent Gale, Tim Guinee, Aleks Paunovic, Chad Riley, Jennifer Copping, Alison Wandzura, Jennifer Spence, Avery Konrad, Fiona Vroom, Rob Hayter, Aaron Hutchinson, Laura Mennell, Darren E. Scott, Terry Chen, Jason William Day, John DeSantis, Sarah Desjardins, Naika Toussaint, Dustin MacDougall, Christie Burke, Gwynyth Walsh, Christopher Russell, Andre Tricoteux, Rukiya Bernard, Trezzo Mahoro, Hilary Jardine, Ben Cotton, Kirby Morrow, Mark Acheson, Pippa Mackie, Jessie Fraser, Marci T. House, Ellen Ewusie, Missy Peregrym, Caroline Cave, Teach Grant, C. Ernst Harth, Christopher Rosamond, Christian Convery, John Reardon, Jennifer Cheon, Colleen Winton, Jillian Fargey, Raquel Riskin, Adrian Hough, Julie Lynn Mortensen, Brent Stait, Camille Mitchell, Siobhan Williams, Johnson Phan, Phil Burke, Kwesi Ameyaw, Isaiah Lehtinen, Kat de Lieva, Danny Wattley, Michael Jonsson, Kendall Cross, Kelly Konno, Emily Haine, Claire Smithies, Michael Eklund, Paul Dzenkiw, Seth Whittaker, Sara Canning, Chelsey Reist, Jonathan Walker, Jeff Kober, Jill Morrison, Brodie Marples, John Cassini, Toby Levins, Nelson Wong, Vanessa Walsh, Dave Collette, Michael Patrick Denis, Maddie Phillips, Marcio Moreno, Jesse Stanley, Nathan Witte, Tricia Helfer, Neal McDonough, Richard Harmon, Nicole Muñoz, Paul Wight, Jeff Gonek, Anna Galvin, Tammy Gillis, Holly Elissa, Adrian Petriw, Heather Doerksen, Shawn Stewart, Bradley Stryker, Dakota Daulby, Jessica McLeod, Matreya Scarrwener, Miranda Edwards, Tony Alcantar, Tanya Champoux, Adam Greydon Reid, Jill Teed, Jeff Gulka, Mark Sweatman, Enid-Raye Adams, Andrea Ware, Dan Rizzuto, Shawn Macdonald, Matt Phillips

Už je tomu minimálně rok, co jsem viděl první díl a nechal to plavat, právě kvůli podezření, že scénář nebude stát za nic. Nicméně jsem se k tomu přes letošní vánoční dovolenou dostal znovu a dokoukal obě dosavadní série. Přesně jak jsem tušil, po shlédnutí prvního dílu dřív, tak se i stalo, scénář je naprosto katastrofální. Přesně ta katastrofa scénáře je snad vidět i v očích samotných herců, kteří si to dokáží sami uvědomit, jakože co to sakra dělám. Nelogické a opakované situace se množí jedna za druhou. Postavy jsou každou chvíli naladěny jinak, Vanessa jakožto hlavní hrdinka je v jednu chvíli zničená v druhou vypadá jako by celou „rasu upíru“ sama dokázala a byla odhodlána vyzabíjet. To je jedna z věci, která se dá vzhledem k situaci vysvětlit, ale vesměs to nevypadá dobře. Vedlejší postavy mají hodně pomalý rozjezd a něco se s nimi začne dít až ke konci první série, nakonec alespoň v té druhé mají nějaké hodnotnější přínosy. Poslední věcí k postavám na obou stranách lidi/upíři je jejich nevyváženost v síle, která se během dílů mění a postavy jsou na tom vždy jinak. Co se týče prostředí i to se točí na pár místech. Herecké výkony, jak by to měl člověk hodnotit, když se herci musí držet tak blbého scénáře… za mě herecké výkony v pořádku. Krvavost seriálu podle mě není na škodu, sice to není děsivé, spíše nechutné, ale třeba právě to byl cíl. Svět a zasazení, i přes nějaké chyby v propracovanosti světa, sedí dobře. Ano jako hodnocení dávám 4*, i přes to co jsem napsal, snad pro to, že jsem dokázal přehlížet špatně napsaný scénář a ve finále jsem i přes předvídatelnost děje napjatě sledoval kdy se děj někam pohne. Na závěr se jen hodí pravé hodnocení, které by si seriál měl zasloužit, když nebudu brát ohled na osobní pocit, to jsou 2-3*. Na 3. oznámenou sérii se určitě podívám, protože s novými díly je to skoro vždy o kousek lepší a jsem zvědav, kam to dojde.(4.1.2018)

Post-apo seriály mám rád a filmový Van Helsing se mi líbil, ale tady jsem v podstatě protrpěl 13 dílů první série a fakt to za moc nestojí... Úvodní dva díly fajn, seznamovali jsme se s postavami a s tím co se to vlastně stalo, ale potom už to jde z kopce... Několik dílů se to plácá na místě s nezajímavým dějem a bez nějakého konkrétního cíle... Když už konečně vypadnou z toho baráku, tak se stejně nic moc neděje a je to víc ukecaný seriál, než akční... Hlavní hrdinka je chvíli na rosypání a chvíli zas vypadá, že ten svět vyčistí sama... Nevyvážené... Hloupé... Nudné... První série nakonec nevyřešila vůbec nic a utrpení pokračuje i v prvním díle série druhé... Fakt se divím, že to k druhé sérii vůbec dospělo... /// Edit: Druhá série se povedla lépe a v okamžiku, kdy se z jedné Van Helsing staly dvě Van Helsingy, šel seriál postupně dost nahoru a trio Scarlett, Axel a Vanessa je znatelně lepší než celá první série a přidám jednu hvězdičku!(15.12.2017)

• Zíza

Co se dá dělat. Nejpřitažlivější na seriálu je jen to, že tam je jakýsi skvělý upír. Bohužel ten se prvně ukáže až na konci druhé série a bohužel ne všichni mají na to, aby dali celé dvě série a neumřeli při tom nudou. Herecké výkony jsou spíše špatné, příběh je nezajímavý, v podstatě si řeknete nah a ani není nutné vědět, jak to dopadne. Přiznávám, že jsem do toho šla, že je to bude odpočinkový seriál s upíry a jejich lovci. No trochu jsem se spletla; upírů tam sice bylo dost, lovců ale moc ne, objevovali se dost náhodně a aby se neřeklo, odpočinkové to také nebylo. To, že mě seriál uspává , neberu jako odpočinkové. 35 %.(1.3.2019)

nebýt pár faktických chyb, do očí bijící, nebýt určitých nesmyslně přehnaných scén a nedokonalostí ve scénáři, absurdní chování ve stylu "cesty boží jsou nevyzpytatelné", se jedná o super survival ze světa upírů čerpající z tradiční literatury a komiksů.... a když se najde seriál, u kterého se vydržím koukat celý den, tak to o něčem vypovídá :-) Jsou tam místy zajímavé chvilky a děje, jen to bohužel zavání jistým syndromem nucené zápletky. Vždy víte že se něco stane ,až to po nalezení xtépadesáte skupinky přeživších začně opravdu "sráth", stejně jako typické scénaristické klišé, aneb teď jsme v nebezpečném prostředí, tak proč si nepokecat o životě.... Na druhou stranu, není to až tak extrémně ukacený seriál jako Daredevil a jiné, ovšem taky nemá takových kvalit.... Rozhodně si ale počkám na třetí sérii.(19.5.2018)

• Bozvav

Po rychlo shlédnutí prvních dvou řad musím konstatovat jediné. Nápad jak upíři vylezou po výbuchu sopky jej jedié, co v seriálu stojí za zmínku. Jinak je to strašná, nudná kravina, bez špetky invence, emocí či gradace. Postavy jsou ploché, děj předvídatelný, kamera děsná, hudba nablblá. Za mne jedná bezkrevná hvězdička.(22.7.2018)