Aj keď vojna s Napoleonom sa už skončila, britský dôstojník Sharpe je ešte ďaleko od toho, aby svoje bojové zručnosti poslal do nenávratnej minulosti. Británia a jej spojenci si vydýchli, ale Sharpe sa musí nadýchnuť k ďalšiemu boju za svoju česť. Jeho odveký nepriateľ Ducos zariadil, aby bol Sharpe obvinený z krádeže Napoleonovho pokladu. Opustený svojou ženou a usvedčený zo zločinov, ktoré nespáchal, sa Sharpe ocitá vo väzení, v ktorom je jeho jedinou nádejou útek a boj za spravodlivosť a česť... (oficiální text distributora)

Cervenak

Príbeh košatý a zaujímavý a v knižnej podobe to musí byť jeden z najlepších dielov série. Vojna s Napoleónom skončila, ale Sharpe je krivo obvinený z krádeže francúzskeho štátneho pokladu, musí zdrhnúť a dokázať svoju nevinu a popri tom ten poklad nájsť (proste klasika), ale korením príbehu je rozpadávajúci sa vzťah s manželkou, ktorá zatiaľ v Londýne rozhadzuje Sharpove prachy a peleší sa s mladým šľachticom. Bohužiaľ, film je napriek tomu množstvu emocionálnych prelomov, žiarlivosti, nových lások a ťažkých drám skoro úplne studený. Na túto psychologickejšiu ligu už proste Cleggovo televízne poňatie nemá. ()

Tom_Lachtan

Sharpovinám přemíra romancí nesluší, v knížkách možná fungovat můžou, ale v televizním podání to moc nefunguje, i proto, že je jen minimum ženských postav, které nejsou v ději jen proto, aby měli upnutý živůtek a ve správné chvíli Sharpovi podrželi jeho .... Morálku. Po celou dobu, co jsem tohle sledoval mi v hlavě bzučela jedna otázka - kde sou k sakru Sharpovo spolustřelci? Co se stalo s "tím chytrým" a "tím zpívajícím"? Proč nejsou ani jediným slovem zmíněni? Obzvlášť, když Fredericskonova soudní anabáze působí jako jasná náhrada za jinou postavu... Jsem si jistý, že čtyři hvězdičky jsou moc, ale jelikož jsem mezi tímmto a předešlým dílem měl docela dlouhou pauzu, zapůsobilo na mě kouzlo těchhle dobrodružství skoro stejně, jako u prvních dílů. ()

klerik

Začína to príjemne akčne a pokračuje to trochu vlažnejšie, ale Sharpe je obvinený z krádeže a musí si očistiť meno pričom nachádza ženu, ktorá je pre vyvrcholenie celej série dosť podstatná... Skvelý humor a samozrejme chlapská česť a spravodlivosť... ()

Yardak

12. díl, končí válka s Napoleonem. Tato Sharpovina je lehce netradiční, neboť je to námětem zaměřené hlavně na osobní vztahy (spoiler: nevěra!) a jeden hloupý soud. I přesto se zde nachází několik slušných bitev a pár povedených vtípků. Lokace: Anglie - Londýn, Francie a Neapol v Itálii. Ještě za 4 hvězdy. ()

Morholt

Podlý padouch Ducos, ženy a boj a můj oblíbený francouzský generál s nekonečným apetitem. Ničím výjimečné, nijak vyčnívající, ale i tak sharpovka jak vyšitá. A ty já mám rád. 80% ()

V.Silver

Kdybych neprováděl korekce titulků u většiny Sharpeových historek, asi bych tenhle díl ani nedokoukal. Pořád se to opakuje dokola - z Sharpeho manželky se stala blbka, která podlehla vypočítavé blbce, ujela a vybrala mu účet. Sharpe opět poníží dalšího důstojníka, prostřelí mu prdel a jak na potvoru pak vyhraje soud, kterýmu ten mrzáček plukovnická předsedá. Mezitím se zoufale neschopný hlavní padouch zosnuje pokusí nandat to Sharpeovi, ale přijde o brejle, no a nakonec to s ním (znova) nedopadne tak dobře. Ale tenhle trumbera asi dokáže přežít všechno, takže počítám, že v příštích dílech se zase záhadně objeví a bude kout své retardované pikle. Bonusové body přikládám za skvělého generála Calveta, se kterým byla aspoň sranda. Tentokrát plnily úlohu rozptýlení i rozšafné hluboké výstřihy - soudě podle filmového zpracování, Sharpe musel vždycky dostat babu s velikostí košíčků alespoň D, nebo větší C. Úroveň mé znuděnosti a zklamání z poklesu úrovně série snad dostatečně značí tento komentář. 35%. ()

Karmin

Tentokrát velmi rozmanitý děj, plný cestování z místa na místo, nechybí tu bitky, ale ani pletichy. Sledujeme příběhy mnoha starých známých postav a celkově je to asi dějově nejbohatší Sharpe vůbec. ()

seba

Proč se moje manželka zamilovala do Seana Beana? Proč se chystám do knihovny pro tlustou knihu o máršálu Wellingtonovi? A proč si oba bezděky broukáme „Over the hills and far away“? Může za to hrdina románů Bernarda Cornwella a televizní série Toma Clegga, seržant, kapitán, major Richard Sharpe. Ne, ten seriál není úplně geniální, ale něčím nás dostal. Kdybych mohl hodnotit komplet, dám 5 hvězdiček. Po jednotlivých dílech už je to složitější. Nejprve tedy pár výtek. Občas je příliš vidět televiznost a nedostatek financí (davové scény v bitvách, opakující se lokace atd), nevyrovnanost dílů (všechny jsou stejně dlouhé, ale ne stejně nabité dějem), podobné zápletky (Sharpe dostane speciální úkol a musí splnit), takže po španělských dílech Honor, Gold, Battle a Sword , pro mě byl neakční anglický díl Regiment, velmi osvěžující. A ještě poslední věc – dost často jsou Francouzi degradováni na pitomce a potravu pro Sharpeovy střely. A teď už jen samá pozitiva sociální jistoty. Tak zaprvé výborný, úžasný, skvělý Sean Bean (prakticky nesleze z plátna a jeho postava má vše co je třeba – budí sympatie u obou pohlaví a jistou černobílost chrabrého bojovníka bez bázně a hany vždy včas naruší nějaká chybička či selhání nebo zranění) v hlavní roli a jeho supportující parta vybraných můžů, kteří táhnou i slabší díly. Ve vedlejších rolích tehdy nastupující hvězdy britského filmu: Daniel Craig, Paul Bettany, James Purefoy, Mark Strong, Toby Stephens, Elisabeth Hurley, Emily Mortimer atd. Nesmím zapomenout na Hugha Frasera jako maršála Wellingtona – fascinující směs geniality, samolibosti, pragmatičnosti, ale i lidskosti a vtipu. Velmi mě bavil. Pro popis série se asi nejlépe hodí tři adjektiva – dobrodružný, válečný, romantický. A i když vidíme plno násilí, mrtvých (a to včetně žen a dětí) a zmaru, přesto má člověk převažující pozitivní pocity. Končí delší obecná část, začíná kratší konkrétní :-) v podobě: název, počet hvězd, v závorce zajímavost nebo kulervoucí moment. 1) Rifles 4 (okouzlení začíná), 2) Eagle 4 (poprvé výborný záporák plukovník Sir Henry Simmerson + zahrajte si hru Kdo identifikuje Daniela Craiga), 3) Company 5 (nejlepší sharpeovský záporák Pete Postlethwaite + útok na Badajoz), 4) Enemy 5 (podle mě nej. díl, opět záporák Pete P., vtipní raketýři, objevuje se prima postava Fešáka Fredericksona a nejkrásnější ozdoba série Elisabeth Hurley), 5) Honour 4, 6) Gold 4 (třetí nejkrásnější žena Jayne Ashbourne), 7) Battle 4 (vybraní muži, já Vám na trik skočil), 8) Sword 4 (velká role James Purefoy, opět lotr Sir Henry, druhá nejkrásnější Emily Mortimer, útok na pevnost), 9) Regiment 5 (opět Sir Henry, zde úplně nejlotrovatější + hon na utečence), 10) Siege 4 (první sympatický Francouz generál Calvet + chudáci francouzští pěšáci), 11) Mission 4 (Mark Strong a akce studna), 12) Revenge 4, 13) Justice 3, 14) Weterloo 5 (rozhodně nejvýpravnější, Paul Bettany :-), Prusové a další Spojenci by se asi divili, že to u Waterloo vyhrál prakticky Sharpe sám), 15) Challenge 4 (bondovský záporák Toby Stephens rules + útok na pevnost), 16) Peril 3 () (méně) (více)