Reklama

Reklama

Sharpovi střelci

(TV film)
  • Česko Mazaný (více)
Dobrodružný / Historický / Válečný
Velká Británie, 1993, 102 min

Obsahy(1)

Seržant Sharpe bol po záchrane Sira Arthura Wellesleyho povýšený na poručíka so všetkými poctami. Na oslavu však teraz nie je správny čas, pretože pred Sharpem stojí jeho prvá misia veliaceho dôstojníka. Spolu so streleckým práporom pod vedením kapitána Murraya musia vypátrať nezvestného britského agenta Rothschilda na Casa Antiga. Prápor má však mizernú morálku a po prekvapivom útoku francúzskeho vojska zomiera kapitán Murray. Sharpe však nemá inú možnosť, ako si vybudvať rešpekt za každú cenu a s nie práve veľkým nadšením prijíma ponuku španielskych spojencov na sprievodcovstvo na Casa Antiga. Keď však na mieste nenachádza po Rothschildovi ani stopu, Sharpe začína byť podozrievavý. Ukazuje sa, že skutočným poslaním jeho misie je dopraviť do Torrecastra vzácnu španielsku historickú relikviu, aby podporil myšlienky na povstanie proti Francúzom... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Sharpe je Hornblower pevniny, Hornblower je Sharpe moří, nevím co bylo dřív (tedy knižně), ale je mi to tak nějak putna, protože obě postavy mají nezaměnitelné kouzlo, které mě baví a jestliže je tahle první Sharpovina prý nejhorší, tak říkám hurá! Protože i tak jsem se výborně bavil. Jediné, co pro mě bylo mírným zklamáním byl poněkud přeslazený a díky tomu jalový finiš, který Střelce posunul ze čtyř* kamsi do toho nechutného prostoru, kde se prostě nedá jasné říct, zda 3 nebo 4*. ()

Listeroman 

všechny recenze uživatele

(Hodnocení celé série) Překvapivě neznámá série Sharpovek mě zabavila na mnoho večerů a nemyslím si, že by to byla jen jednorázová záležitost. Nejlepší na sérii je konzistentní kvalita všech dílů, kde ani jeden zaručeně nezklame. Richard Sharpe je skvělá postava a jeho dlouhý příběh není stereotypní. "Seriál" si svou menší produkcí nehraje na něco víc a těží z dobrého příběhu a hlavně z charismatického Seana Beana. I když je časové rozpětí filmů hodně široké, tak se první od posledního dílu liší jen lepší technikou. Seriál je historicky docela přesný a zajímavě přibližuje společnost v armádě, chudobu v Anglii a nakonec i kolonizovanou Indii na začátku 19. století. Potěšilo mě, že většina z hlavních postav se ze série jen tak nevytrácí a tím se jeví, jako jeden dlouhý příběh. ()

Reklama

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Normálně bývá pilotní díl výpravnější než ostatní, tady je to naopak. To, že jde o film pro TV je vidět sakrametsky dost. I tak slušný historický kousek s charismatickým Seanem Beanem a velice zábavným Brianem Coxem. Poměrně zajímavý (a rozhodně ne jen pozitivní) pohled na to, jak fungovala britská armáda v době Napoleonských válek. ()

Macejko 

všechny recenze uživatele

Prečo som sa rozhodol zapodievať sa nejakou zaprdenou televíznou vykopávkou z deväťdesiateho tretieho? Dôvody sú tri: 1) Sharpeovi strelci sú prvým dielom série, ktorá je taká dlhá, že nepredpokladám, že by sa celý čas rochnila v nízkorozpočtovom bahne. Ohlasy na ďalšie časti mi navyše vlievajú do žíl nádej, že "sharpeovky" môžu byť naozaj veľmi solídnymi dobrodružnými filmami. 2) Mám rád výrazných hrdinov. 3) Mám rád Seana Beana. Takže akí sú vlastne Sharpeovi strelci? Neprekvapivo príšerne lacní a na mnohých miestach nechtiac srandovní (vždy, keď niekto niekoho sekne mečom, úder ide viditeľne úplne mimo tela), avšak s konskou Beanovou charizmou, fajn hercami a kopou sympatických okamihov. Sám sa tým trom hviezdam čudujem, ale nižšie nepôjdem. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Cornwellovy romány mám rád, ale zrovna Sharpovy osudy mi k srdci nepřirostly a tak jsem si řekl, že je načase to zkusit alespoň prostřednictvím filmu. Z mého pohledu se jedná o celkem slušnou televizní záležitost s nijak oslnivou výpravou či příběhem, ale to celkem s přehledem vyvažuje herecké obsazení a pocit, že se pořád něco děje. Vzhledem k všeobecným ohlasům, že v tomto případě patří pilot k těm horším dílům, se těším na následující příběhy. 60% ()

Galerie (2)

Zajímavosti (5)

  • Natočeno podle 6. knihy Bernarda Cornwella ze série „Richard Sharpe“. Děj je situován do Španělska roku 1809. (LaCasita)
  • Sharpa (Sean Bean) mal pôvodne hrať Paul McGann. Ten si však dva dni pred natáčaním pri futbale tak škaredo poranil koleno, že musel od projektu odstúpiť. (kalnel)
  • Film se natáčel v Portugalsku a na Ukrajině, konkrétně na Krymu. (Yardak)

Reklama

Reklama