Povídání o mamince a tatínkovi (TV seriál)

• angličtina

Stories About Mum and Dad

(festivalový název)

Loutkový / Rodinný / Krátkometrážní

Česko, 2016, 56 min (Minutáž: 8 min)

Pavel Cmíral

Barbara Johnsonová

Lucie Haladová

Zvuk:

Marek Musil
  • gonga

Strašidelné loutky a nepříliš inteligentní obsah.(24.2.2019)

Myslim, ze na dnesni vecernickovou tvorbu vice nez slusne. Sice tam je zase ten "moderni nadech", ktery mi u novych pohadek vadi, coz ale do jiste miry muze byt zpusobene vekem a nostalgii:-). Nevim, jak detem sedne animace, ale pribehy jsou hezke a myslenka je taky dobra.(1.4.2016)

Po vizuální stránce trochu "fimfárovské". Po obsahové stránce jsou příběhy zajímavé a docela i vtipné. Rozhodně jde o jeden z těch lepších moderních animovaných seriálů.(1.10.2020)

• otík

Animačně spíše jak z hororu, vypravěčsky průměrné.(24.3.2016)

No, jako ano, vizuálně je to svébytné, stylem vyprávění neotřelé, a obsahem milé a vtipné, ale... ale je to prostě už mnohokrát zopakovaná bolest české (dobře, nejen české) tvorby pro děti (v tomhle případě klidně pro celou rodinu), a sice to, že z obrovského potenciálu se nic nevyklube (nebo se to nestihlo vyklubat), a tak máte rodinku, jejímž členem je duch, a přátelí se s mluvícími zvířaty odvedle, a jedna z babiček byla cirkusačka, a tak vůbec, a nic z toho, takže to ani náhodou nemá šanci dávat nějaký smysl, a jen to baví na úrovni první signální soustavy. Kdyby tak někdo krom opravdu povedené výtvarné stránky a hudby (Marek Doubrava) chtěl dát pozor na obsah... takhle je to prostě na další z povzdechů, jak to v těch starých večerníčcích bylo lepší (což jen tak mezi námi často ani moc nebylo - když se dívám na Rumcajse, Křemílka a Vochomůrku nebo Makovou Panenku, taky mi zůstává rozum stát, jak strašlivě děravé a sem tam těžce asociální "příběhy" se tam odehrávaly). Takže maximálně 70%, ale rozhodně bych byl rád, kdyby se natočily další díly. Nejen kvůli osobním sympatiím k Davidu Novotnému a kvůli obdivuhodné hlasové flexibilitě Tatiany Vilhelmové (u té jsem měl problém uvěřit, koho všeho mluví).(14.6.2016)