Nohejbal (TV film)

Československo, 1981, 16 min

Ivan Bednář

Ivan Koudelka
  • Marthos

Dneska vaříš ty, miláčku aneb jak si Kolářová se Štěpánkem vyměnili genderové role v domácnosti. Konec to úplně zazdil (8%).(21.5.2017)

• ostravak30

To jsou příběhy, to jsou příběhy...občas si říkám, že tvůrci Bakalářů museli nejspíš poskytnout nějakou omáčku, když nebylo z čeho brát. Toto je další z celé řady případů. Jestli to tak opravdu fungovalo, že někdo přeskočil rezervační systém jen proto, aby druhý mohl hrát nohejbal a bylo spravedlivě pískáno, tak asi neměli radost ti předskočení, čekající na chatu, když to shlédli. Každopádně dítě v polovině příběhů bylo velmi otravné a protivné a otec byl víceméně vylíčen jako neschopný uvařit něco víc než jen čaj. A fair play dostala taky těžký direkt. Paní Kolářová z této povídky udělala víceméně přežitelnou věc, zábavu nikoli, neboť kde nic není, ani smrt...ale však to znáte.(25.2.2019)

Dobří herci dokáží udělat i z nedobrého námětu velmi snesitelnou záležitost.(3.9.2016)

• argenson

Týpek, co se nechá obrat o klíče a ještě vykřikuje, že umí uvařit akorát vejce natvrdo, si nezaslouží nic jinýho, než aby z toho vyšel jako kretén. Krom toho sportovní tématika u mě nemá šanci.(2.4.2016)

Průměrná povídka z bakalářů o tom, jak to chodilo před x desetiletími. Chlap chodí na nohebal, neumí nic uvařit. Ženská se stará o domácnost a vaří, z dnešního pohledu sci-fi. A hlavně ta poslední Štěpánkova věta o tom, jak si představuje ženu, aby mu vařila, mi přišla dost sprostá. Dnešní ženská by ho hnala. [75. hodnocení, 11. komentář, 43%](25.2.2019)