Reklama

Reklama

Nás to tady furt baví

(koncert)
Hudební / Dokumentární
Česko, 2016, 52 min

Obsahy(1)

20 let na hudební scéně oslavili koncertem v pražské Lucerně Ondřej Havelka a jeho orchestr Melody Makers. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vstoupili v roce 2015 do 20. sezony svého působení na hudební scéně. Důvod k oslavě netkví pouze v onom kulatém výročí, ale především v radostném a snad i hrdém konstatování, že kvalita ansámblu stále roste. Zvláště poslední dva roky, od okamžiku, kdy se stal novým kapelníkem Juraj Bartoš, fenomenální trumpetista světového kalibru, podává orchestr výkony, díky nimž je znalci historického jazzu pasovali na nejlepší band svého druhu na světě. Vrcholem koncertní sezony k 20. výročí existence ansámblu byly dva gala-koncerty v pražské Lucerně 6. a 7. 12. 2015, kde se na pódiu kromě Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers představili také bývalí členové bandu a řada hostů – Sestry Havelkovy, Věra Gondolánová, Rozálie Havelková, ale také další spříznění sólisté Vojta Dyk, Miro Žbirka a Vojta Havelka. Repertoár koncertu představil mimo jiné 15 nových kusů a zbytek doplnily „hity", které si posluchači za ta léta oblíbili – Děkuji, bylo to krásné..., Mě to tady nebaví, Beat Me, Daddy, Bugatti step a další. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

honza.g 

všechny recenze uživatele

Já tedy poslouchám leccos, ale tohle není můj favorit. Jenže když je hudba kvalitní, tak stojí za to si ji poslechnout, i když to není váš šálek čaje, stačí být trochu otevřený. A noblesní humor O.Havelky, to je balzám na duši týranou rozjásanými mlaďochy v médiích všeho druhu. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Nádherný koncert pro všechny fanoušky Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Sice až zas tolik písní nezazní, protože každý hudební výstup je komentován samotným Havelkou, ale je to vtipné a svižné, takže vůbec nevadí. Mezi hosty se objevili Věra Gondolánová, Rozálie "Miss Rosie" Havelková, Miro Žbirka, Vojtěch Havelka a Vojtěch Dyk. Tento koncert jsem osobně navštívil ne v Lucerně, ale v Uherském Hradišti, kde také Melody Makers hráli a bylo to obdobné, jen bez tolika hostů. A bylo to VÝBORNÉ. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele

Havelka si pozval řadu hostů jako Žbirku, Dyka a další. 20 let je 20 let, toho je Lucerna hodna. Ale není to tak úplně můj šálek, srovnám nesrovnatelné, proti tomu retro záznam Olympic 25 let z Lucerny byla husťárna. ()

ibeh 

všechny recenze uživatele

....a to je moc dobře, protože koncert a výběr hostů byl perfektní jako vždy. Děkuji, bylo to krásné..... ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama